Licensed to USMS National Office - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 4.0
                      2012 Marriott USMS Summer Nationals                      
                           CenturyLink Center Omaha                            
                                 Meet Program                                  
 
Event 8  Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
Heat 1 of 16 Timed Finals   
  2  Jones, William I              75 MESC                      2:04.70 
  3  Lauer, William J              78 GKMS                      1:34.89 
  4  Fasbender, Barry A            75 STAN                      1:56.42 
  5  Maine, Thomas O               87 SLAM                      2:03.67 
  6  Doud, Bob R                   89 MICH                      3:32.53 
Heat 2 of 16 Timed Finals   
  1  Glasrud, Donald H             70 FGST                      2:26.39 
  2  Holthaus, Roger R             73 NEBR                      2:01.36 
  3  Goldstein, Mel E              74 INDY                      1:39.16 
  4  Roddin, Hugh J                70 ANCM                      1:26.00 
  5  Cody, Frank J                 72 MICH                      1:31.19 
  6  Halff, Henry M                70 MOST                      1:57.27 
  7  Hunt, John W                  70 1776                      2:25.00 
  8  Hale, Art                     70 UNAT                      2:52.34 
Heat 3 of 16 Timed Finals   
  1  Straka, Peter                 69 TYMS                      1:31.25 
  2  Miller, Douglas K             66 INDY                      1:23.00 
  3  Rudloff, Edward               65 TOC                       1:18.17 
  4  Burns, Richard                69 TAM                       1:15.00 
  5  Couch, Bob E                  65 SYSM                      1:18.00 
  6  Nielsen, Charles D            67 MINN                      1:20.09 
  7  Selles, Carl H                65 SPM                       1:30.00 
Heat 4 of 16 Timed Finals   
  2  Pospisil, Ronald R            55 PAFC                      1:15.55 
  3  Schenstrom, Warren            55 SRM                       1:14.23 
  4  Hoffman, Kevin T              56 TBH                       1:15.00 
  5  Niemi, Ken                    57 BERK                      1:15.68 
  6  Willis, Gregory B             64 LAPS                      1:24.70 
  7  Chew, James D                 64 UNAT                      1:59.00 
Heat 5 of 16 Timed Finals   
  0  Mehl, Don                     61 RGSC                      1:20.00 
  1  Sterne, Erik A                60 ROSE                      1:16.13 
  2  Tharp, Greg J                 62 WMST                      1:14.13 
  3  Shead, Timothy M              60 GOLD                      1:11.00 
  4  Shaw, Greg J                  61 NEM                       1:06.50 
  5  Lautman, Scott M              60 BWAQ                      1:08.59 
  6  Bell, Alan                    62 PNA                       1:12.50 
  7  Bernard, Alan D               63 TAM                       1:15.23 
  8  Maclennan, John               61 NEM                       1:18.00 
  9  Scalise, James A              61 MSC                       1:24.00 
Heat 6 of 16 Timed Finals   
  0  Westphal, Kent B              56 IM                        1:12.20 
  1  Dodson, Phil L                59 IM                        1:10.41 
  2  Graham, Donald                58 PNA                       1:08.60 
  3  Sauer, Jim                    55 TXLA                      1:04.38 
  4  Carter, Paul V                55 TOC                         59.99 
  5  Bugg, Bob                     55 GAJA                      1:03.40 
  6  McCabe, Thomas J              55 IM                        1:05.50 
  7  Gooding, Jack                 59 PCAT                      1:10.05 
  8  Szirmai, Alex                 55 RMSC                      1:11.00 
  9  Kealy, Tom P                  56 IAMA                      1:14.00 
Heat 7 of 16 Timed Finals   
  1  Drake, Bruce                  50 NEBR                      1:17.00 
  2  Washburne, Brent C            51 OREG                      1:13.89 
  3  White, Steve G                52 WMST                      1:12.22 
  4  Holmes, Robert C              50 SKY                       1:11.00 
  5  Stultz, Todd W                52 SYSM                      1:11.97 
  6  Sikora, Rod                   52 DAMM                      1:13.28 
  7  Valley, Eric                  51 PNA                       1:16.18 
Heat 8 of 16 Timed Finals   
  0  Morales, Tito                 53 UCLA                      1:09.00 
  1  Brown, Tim                    50 IAMA                      1:08.01 
  2  Wood, Steve                   52 BLU                       1:06.76 
  3  Marshall, Dirk H              50 STFF                      1:05.00 
  4  Schmidt, Michael J            50 MESC                      1:04.50 
  5  Kone, Bruce C                 54 RICE                      1:04.80 
  6  Beattie, John R               51 BLU                       1:05.21 
  7  Wells, Brad R                 51 MOVY                      1:07.50 
  8  Boileau, Mike                 51 CMS                       1:08.83 
  9  Whiteford, Anton B            50 TBH                       1:09.12 
Heat 9 of 16 Timed Finals   
  0  Wiegand, Joseph B             49 NEBR                      1:21.00 
  1  Doyle, Michael B              48 PCAT                      1:13.73 
  2  Gale, Andrew J                46 MOST                      1:11.00 
  3  Kidder, Mike                  46 MOVY                      1:09.40 
  4  Hopson, Bruce E               46 SLAM                      1:07.99 
  5  Malone, Kenneth G             48 YHFM                      1:08.46 
  6  Pepe, Marshall                48 SYSM                      1:10.30 
  7  Erickson, Tom A               46 DKTA                      1:12.00 
  8  Green, Bob E                  47 MOVY                      1:15.00 
  9  Krenzer, Brian R              34 EBSC                      1:10.45 
Heat 10 of 16 Timed Finals   
  0  Bailey, Jeff M                45 MICH                      1:06.00 
  1  Vicioso, Danilo               49 DOM                       1:05.00 
  2  Malas, Bryan                  45 IM                        1:02.87 
  3  Brundage, Patrick W           45 ARIZ                      1:02.34 
  4  Phelan, Darren D              49 STAN                      1:00.67 
  5  Decker, Nicholas W            45 CAQM                      1:01.70 
  6  Tatterson, Bryan R            48 SFTL                      1:02.50 
  7  Holland, Dave                 45 VMST                      1:04.94 
  8  Pushka, Dave                  49 IM                        1:05.50 
  9  Bennett, Dennis               46 UNAT                      1:06.42 
Heat 11 of 16 Timed Finals   
  0  Schaal, Maor                  44 SKY                       1:17.18 
  1  Knox, Kevin                   41 AKMS                      1:13.51 
  2  Carlson, John                 41 RMST                      1:11.24 
  3  Borton, Dan                   44 ROSE                      1:10.47 
  4  Awad, Omar                    44 MINN                      1:10.05 
  5  Beck, John L                  43 UNAT                      1:10.50 
  6  Cambias, Rob J                44 SMS                       1:11.70 
  7  Pohnert, Steven C             42 RMST                      1:14.93 
  8  Miess, David                  23 ROSE                      1:10.58 
  9  Sanchez, Ralph                22 ROSE                      1:38.80 
Heat 12 of 16 Timed Finals   
  0  Power, Michael L              44 WMAC                      1:07.84 
  1  Stier, Scott J                43 SYSM                      1:05.23 
  2  Magee, Mark A                 44 LVM                       1:03.10 
  3  Rees, Greg                    43 SVY                       1:01.15 
  4  Blessing, Tyler J             40 TXLA                        59.34 
  5  Roddin, Jeffrey H             43 ANCM                      1:00.60 
  6  Mortimer, Steve R             42 SYSM                      1:01.57 
  7  Rodriguez, Ramses             40 SYSM                      1:03.50 
  8  Doherty, Todd S               41 PNA                       1:06.09 
  9  Kooy, Jan F                   40 UNAT                      1:08.00 
Heat 13 of 16 Timed Finals   
  0  Nakahodo, Sidney              37 NCYM                      1:12.65 
  1  Bugner, Daniel L              37 IM                        1:10.00 
  2  Karren, Kelly S               39 UTAH                      1:07.89 
  3  Stewart, Tony A               39 MOVY                      1:05.44 
  4  Edwards, Dan                  39 CMS                       1:04.95 
  5  Mangano, Matthew A            35 SWOM                      1:05.37 
  6  Albino, Jorge E               37 SYSM                      1:07.50 
  7  McWhorter, Michael C          39 TOC                       1:08.00 
  8  Itriago, Hilario              39 GOLD                      1:10.45 
  9  O'Dell, Richard S             35 MOVY                      1:19.27 
Heat 14 of 16 Timed Finals   
  0  Holsman, Trent T              32 TOC                       1:06.15 
  1  Meacham, Garth D              30 LVM                       1:02.99 
  2  Kendig, Jamie M               32 SYSM                      1:00.59 
  3  Doak, Kevin                   31 MICH                        59.87 
  4  Conway, Adam M                34 TVM                         57.16 
  5  Gaines, Billy                 31 LVM                         59.86 
  6  McKee, Chris                  33 TXLA                      1:00.20 
  7  Barley, Adam S                31 VMST                      1:02.00 
  8  Ponce, Jose A                 30 PHX                       1:05.78 
  9  Strahota, Jeffrey R           32 TERR                      1:08.58 
Heat 15 of 16 Timed Finals   
  0  Smith, Ben A                  26 DKTA                      1:10.53 
  1  Ganiyev, Doston               25 CMS                       1:05.55 
  2  Ragland, John C               25 OKMS                      1:03.72 
  3  Wilson, Jacob N               29 WMST                      1:02.12 
  4  Cunnick, Charles W            26 IM                          58.66 
  5  Gullett, Jeffrey D            29 CMS                       1:02.00 
  6  McCord, Josh A                27 NEBR                      1:03.00 
  7  Lehmann, Karl M               27 SMS                       1:05.00 
  8  Cleary, Kevin H               29 OREG                      1:08.54 
  9  Krysl, Ryan G                 22 NEBR                      1:09.66 
Heat 16 of 16 Timed Finals   
  0  Beeman, Daniel P              19 NEBR                      1:05.66 
  1  Nemick, Gregory W             24 CMS                       1:03.34 
  2  Shaheen, Luke                 24 SYSM                      1:02.50 
  3  Taylor, Jonathan B            24 TOC                       1:01.00 
  4  Krysl, Colin                  20 NEBR                        58.21 
  5  Fisk, Jared M                 20 SAWS                      1:00.40 
  6  Nadler, Brian C               23 CVMM                      1:02.34 
  7  Cahalan, Andrew J             24 UNAT                      1:02.50 
  8  Pettibone, Phillip            21 CMS                       1:04.94 
  9  Malasky, Martin E             24 TOC                       1:07.00