Licensed to USMS National Office - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 7/19/2011 11:54 AM
                   2011 US Masters Swimming Summer Nationals                   
                               Auburn University                               
                                 Meet Program                                  
 
Event 12  Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
Heat 1 of 9 Timed Finals   
  1  Whalen, Nana                  74 GAJA                      4:57.87 
  2  Arnold, Tita                  70 SKY                       4:19.11 
  3  Jebe, Margit H                73 T2NM                      3:55.80 
  4  Arnold, Patricia F            72 SMS                       4:40.13 
  5  Durstein, Nancy N             82 FACT                      4:58.53 
  6  Callaway, June                77 GAJA                      5:22.08 
  8  Dunivin, Anne A               95 GAJA                     13:13.13 
Heat 2 of 9 Timed Finals   
  1  Ottosen, Sue C                68 GAJA                      5:17.00 
  2  Buccino, Vicki                65 SMS                       4:17.20 
  3  Pohlmann, Mary M              66 SLAM                      3:36.24 
  4  Uustal, Diann B               65 MESC                      3:07.36 
  5  Mitchell, Jeannie R           65 GOLD                      3:33.32 
  6  Katz, Jane                    68 AGUA                      3:50.50 
  7  Manheim, Lucy M               69 RMST                      4:41.00 
Heat 3 of 9 Timed Finals   
  2  Yoder, Margie E               59 CMS                       4:15.00 
  3  Callaway, Linda S             58 MOST                      3:56.15 
  4  Frayne, Anne M                57 DRM                       4:13.29 
  5  Stark, Carol R                63 OREG                      4:53.51 
  6  Lyman, Carolyn B              61 UTAH                      3:21.15 
  7  Casey, Kathrine J             63 PNA                       3:55.91 
Heat 4 of 9 Timed Finals   
  1  Many, Cecile                  57 SMS                       3:45.81 
  2  Quinn, Phyllis E              56 TOC                       3:18.01 
  3  Craffey, Joan P               58 AGUA                      3:15.00 
  4  Sargeant, Pat A               58 GOLD                      3:01.09 
  5  Mattson, Skippy               58 GAJA                      3:14.83 
  6  Larson, Linda L               56 FLAQ                      3:17.14 
  7  Braaten, Kitten               56 VMST                      3:33.82 
  8  Watson, Lisa L                57 GAJA                      3:49.20 
Heat 5 of 9 Timed Finals   
  2  Hajost, Cynthia M             51 RMST                      3:05.95 
  3  Cavanaugh, Debbie D           53 GOLD                      3:00.00 
  4  Osborn, Ahelee Sue M          53 WCM                       2:53.68 
  5  Parker Palace, Kelly          50 VMST                      2:58.50 
  6  Brightwell, Kim M             51 RMST                      3:00.69 
  7  Yarbrough, Myrna N            50 GAJA                      3:50.37 
Heat 6 of 9 Timed Finals   
  1  Cabada, Maria                 48 MIL                       3:23.49 
  2  Aziz, Kristin A               46 GAJA                      2:56.55 
  3  Harris, Janet                 46 AGUA                      2:55.67 
  4  Luallen-Egg, Andrea           46 GSM                       2:46.94 
  5  Ramnath, Fernette P           46 SYSM                      2:50.86 
  6  Vazquez, Maria E              46 GAJA                      2:55.75 
  7  Repassy, Lisa N               45 SYSM                      3:06.00 
Heat 7 of 9 Timed Finals   
  2  Volz, Kristin R               38 FLAQ                      4:11.74 
  3  Limke, Tobi L                 36 NBAC                      2:31.52 
  4  Smith, Jody L                 42 MVM                       2:26.45 
  5  Jones, Cathy W                40 GAJA                      3:20.19 
Heat 8 of 9 Timed Finals   
  1  Sarbacker, Sarah              32 MTSC                      3:14.07 
  2  King, Rebecca L               31 SMS                       3:06.50 
  3  Barker, Kathy                 34 CMS                       2:43.79 
  4  Hennessey-Dettlaff, Katherin  33 IM                        2:45.40 
  5  Jones, Rose                   33 INDY                      3:11.45 
Heat 9 of 9 Timed Finals   
  2  Holman, Mary E                25 GSC                       3:05.00 
  3  Sutherland, Nicola J          28 FLAQ                      2:35.00 
  4  Hibbard, Kate                 27 VMST                      2:33.50 
  5  Holman, Sara E                25 GSC                       2:53.26 
  6  Ewing, Emile C                24 AMS                       2:30.00 
  7  Ball, Caroline                22 FLAQ                      2:40.77