2011 Summer National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 5 Men 400 Meter Individual Medley

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
18-24
  1  Baca, Alexander K             21 MACH  5:28.40
  2  Garza, Richard J              23 FLAQ  5:31.77
25-29
  1  Alban, Doug M                 25 NBAC  5:05.11
  2  Theilemann, Ryan S            27 CARS  5:15.76
30-34
  1  Bathazi, Istvan               33 NCMS  4:39.60
  2  Kondratev, Juri P             33 AGUA  5:22.00
  3  Schmall, Thomas H             34  SMS  5:56.50
35-39
  1  Karren, Kelly S               38 UTAH  5:51.41
  2  Blanco, Alonso O              37 MOST  6:06.48
  3  Pardo, Robert R               38 FLAQ  6:50.00
40-44
  1  Holland, Dave                 44 VMST  5:14.28
  2  Rubocki, John S               41 SAWS  5:14.69
  3  Dickson, Kurt F               44 ARIZ  5:22.44
  4  Waud, Timothy P               44 OREG  5:28.86
  5  Livingston, Terry             44  BLU  5:30.00
  6  Hamilton, Nathan              43  SNM  5:32.95
45-49
  1  Hiltabiddle, Steve            45  JAM  5:25.00
  2  Thompson, Anthony G           47 MOVY  5:44.61
  3  Hancock, Thomas               48 RATS  5:57.31
  4  Anderson, Earl E              47 NCMS  6:06.58
  5  Anderson, Don                 46 SSMS  6:42.00
50-54
  1  Von Jouanne, Roger            50 MATT  5:12.00
  2  Sauer, Jim                    54 TXLA  5:28.00
  3  Biles, James B                50 WMAC  5:35.50
  4  Matysek, Jim                  52 SYSM  5:48.76
  5  Cannon, Richard P             54  CVM  5:55.01
  6  Hendrick, Marty               53 FLAQ  5:55.93
  7  Washburne, Brent C            50 OREG  6:00.00
  8  Jones, Judd                   53 GKMS  6:08.02
  9  Sealey, Thomas B              51 GAJA  6:09.87
 10  Eng, David G                  53  AWJ  6:32.92
55-59
  1  Wasserman, Neil R             56 O*H*  5:37.55
  2  Seagraves, Bob A              55 GTTM  5:40.48
  3  Bliss, Thomas G               57 YCFM  5:52.50
  4  Wood, Larry W                 57 TXLA  5:58.00
  5  Wright, Robert E              57  DOC  6:02.96
  6  Brown, Robert V               59 SYSM  6:10.00
  7  Enright, Richard              59 UNAT  6:25.00
  8  Gambrel, Patrick A            57  NEM  6:56.25
  9  Swiger, Ralph B               55 VMST  7:23.10
60-64
  1  Day, Lawrence J               60 MICH  5:44.60
  2  Kerns, Hubie                  62  VCM  5:53.91
  3  Van Nort, Steven              60 LAPS  6:11.66
  4  Taylor, Donald                61  QSE  6:15.00
  5  Couch, Bob E                  64 SYSM  6:18.45
  6  Willis, Gregory B             63 LAPS  6:31.17
  7  Rollins, Bruce W              62 WMST  6:39.56
65-69
  1  Bailey, Conner                65  AMS  6:54.52
  2  McCarty, Thomas E             66  TOC  7:01.00
  3  Bernstein, Richard F          65 AGUA  7:05.00
  4  Zeigler, John V               66 GAJA  7:10.55
  5  Winokur, Eliot                67 METR  7:55.00
70-74
  1  Freshley, Mike R              70 SDSM  6:45.00
  2  Ray, Craig                    73 GAJA 11:15.00
  3  Goldstein, Simon              74 ARIZ 11:21.62
75-79
  1  Lauer, William J              77 GKMS  7:25.13
  2  Good, Larry A                 77 SLAM  7:41.18
  3  Stolz, Hal F                  77 GAJA  8:15.16
  4  Holmes, Douglas A             75  SMS  8:57.00
80-84
  1  Bronk, Burt V                 80  DAS 10:07.60
  2  Mitchell, Jack                84 GAJA 15:00.00
Sponsor #14Sponsor #45Sponsor #13Sponsor #41Sponsor #29
Sponsor #52Sponsor #44Sponsor #47Sponsor #51Sponsor #33Sponsor #20Sponsor #36
Sponsor #42Sponsor #25Sponsor #35Sponsor #49Sponsor #50Sponsor #21Sponsor #43