2011 Summer National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 41 Men 200 Meter Breaststroke

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
18-24
  1  Hardin, Channing M            20 FSYM  3:19.48
25-29
  1  Gangloff, Mark                29  AMS  2:15.71
  2  Marshall, Gary N              29  TOC  2:22.22
  3  Deery, Kyle B                 27 SYSM  2:25.93
  4  Carlson, Eric                 27 ROSE  2:39.78
  5  Young, Sebastian              29 FLAQ  2:42.69
  6  Cleary, Kevin H               28 OREG  3:15.00
30-34
  1  Zhai, Eric                    30 BCTM  2:53.00
  2  Aguabella, Pablo E            34  MIL  3:07.00
35-39
  1  West, Steve T                 39 NOVA  2:24.54
  2  Butcher, Rob                  39 SYSM  2:36.59
  3  Navarro, Jeiko                37  MIL  2:45.43
  4  Blanco, Alonso O              37 MOST  3:01.64
  5  Perera, Boabdil               36  MIL  3:03.30
  6  Palace, Mark                  38 VMST  3:04.28
  7  Jackson, Rob                  36  AMS  3:05.55
  8  Rissman, Russell G            35 PPSL  3:16.11
40-44
  1  Beatty, Mark S                42 GAJA  2:42.24
  2  Lage, Terry L                 43 FLAQ  2:45.00
  3  Hamilton, Nathan              43  SNM  2:47.25
  4  Bass, Bill                    42 WMST  2:47.74
  5  Waud, Timothy P               44 OREG  2:48.26
  6  Livingston, Terry             44  BLU  2:50.00
  7  Cox, Mark                     43 TPIT  2:53.50
  8  Stier, Scott J                42 SYSM  2:56.39
  9  Weisleder, Rodney             40  MIL  3:01.10
 10  McCoy, Peter                  42 MATT  3:05.42
 11  Weselman, Brad C              42 GAJA  3:25.00
45-49
  1  Dicks, Wally C                48 RMST  2:35.00
  2  Thompson, Anthony G           47 MOVY  2:50.68
  3  Hancock, Thomas               48 RATS  2:52.15
  4  Dunne, Patrick W              45 EXCL  3:01.98
  5  McCool, Michael J             49 GAJA  3:02.11
  6  Blavatnik, Alex               47 FLAQ  3:11.10
  7  Mc Ginley, Patrick B          48 ROSE  3:17.00
  8  Matherne, Brett P             47  SMS  3:17.14
  9  Sohlberg, Karl                47 UNAT  3:45.00
 10  Rogers, Mark L                46 GAJA  3:52.16
50-54
  1  Guthrie, David M              51 TXLA  2:40.00
  2  Scott, Greg C                 52  CMS  2:44.05
  3  Biles, James B                50 WMAC  2:50.59
  4  Matysek, Jim                  52 SYSM  2:53.72
  5  Hendrickson, John J           51  TOC  2:54.06
  6  Vargas, Daniel                51 ARIZ  2:56.59
  7  Holmberg, Tom                 53   IM  2:57.00
  8  Moreno, Gilbert M             50 UNAT  3:00.00
  9  Von Jouanne, Roger            50 MATT  3:00.00
 10  Aumiller, Joe F               54 MICH  3:09.23
 11  Haden, Keith                  50 SSMS  3:19.20
 12  Washburne, Brent C            50 OREG  3:31.60
 13  Harwart, Paul H               54 GAJA  4:19.01
55-59
  1  Groselle, Jack R              57 SYSM  2:49.50
  2  Von Hoffmann, Gerard          55 NOVA  2:50.00
  3  Enright, Richard              59 UNAT  2:56.12
  4  Hamilton, Berry               58 GAJA  2:56.50
  5  Wasserman, Neil R             56 O*H*  2:58.66
  6  Seagraves, Bob A              55 GTTM  2:59.46
  7  Brown, Robert V               59 SYSM  3:06.34
  8  Finn, Peter R                 57  DOC  3:10.53
  9  Vestal, Neal L                57 UNAT  3:11.02
 10  Larson, Allen J               58 OREG  3:40.00
60-64
  1  Wright, Robert W              61 MOVY  2:51.53
  2  Stark, Allen L                62 OREG  2:52.74
  3  Walker, Rick B                61 SYSM  2:56.36
  4  Day, Lawrence J               60 MICH  3:10.67
  5  Hoffman, Charles L            61 TERR  3:11.08
  6  Taylor, Donald                61  QSE  3:18.00
  7  Bohan, Richard P              60  GSM  3:25.00
  8  Beardmore, Roger O            60 GOMT  3:36.12
  9  Reid, Joe                     63 GAJA  3:40.29
 10  Roark, Roland S               63  AMS  3:51.48
 11  Brooks, Forest                64 AKMS  7:30.00
65-69
  1  Frost, Kenneth A              67  TAM  3:04.00
  2  Bailey, Conner                65  AMS  3:33.60
  3  Zeigler, John V               66 GAJA  3:37.59
  4  List, Robert W                66 GSMS  3:41.58
  5  Galletly, Sandy               69 VMST  3:43.09
  6  Bernstein, Richard F          65 AGUA  3:45.00
  7  Fuenmayor, Jose               67 UNAT  3:45.00
  8  Baird, Justus                 68 GAJA  3:48.20
  9  Burgess, Thom                 69  CMS  3:50.00
 10  Pohlmann, John T              68 SLAM  3:52.54
 11  Huebschmann, Ray E            67 GAJA  4:43.59
70-74
  1  Freshley, Mike R              70 SDSM  3:12.00
  2  Messineo, Doug                71 FACT  3:43.83
  3  Miller, David W               71 GAJA  4:11.44
  4  Medici, John C                73 O*H*  4:14.00
  5  Jennings, Bill A              72  SMS  4:21.05
  6  Chuven, Herb                  72 GAJA  5:03.50
75-79
  1  Costill, David                75 INDY  3:31.10
  2  Stolz, Hal F                  77 GAJA  3:44.61
  3  Mann, Billy H                 78 GAJA  4:44.00
  4  Furman, Joseph E              79 MINN  5:55.60
80-84
  1  Woods, Albert H               82 GAJA  4:22.97
  2  Stolz, Irwin W                82 GAJA  4:34.83
  3  Knowles Sr, Percival A        81 SWIF  5:06.70
Sponsor #13Sponsor #42Sponsor #52Sponsor #50Sponsor #45
Sponsor #41Sponsor #14Sponsor #44Sponsor #33Sponsor #21Sponsor #47
Sponsor #43
Sponsor #25Sponsor #49Sponsor #35Sponsor #36Sponsor #51Sponsor #20Sponsor #29