Licensed to USMS National Office - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 8/5/2011 01:09 PM
                   2011 US Masters Swimming Summer Nationals                   
                               Auburn University                               
                     Meet Program - Friday, August 5, 2011                     
 
Event 31  Men 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
Heat 1 of 7 Timed Finals   
  2  Georgia Masters  M280  'C'                                 4:30.00 
     1) Mann, Billy M78                 2) Frankenthaler, S E "bud" M78   
     3) Ray, Craig M73                  4) Dixon, Richard M78             
  3  Georgia Masters  M280  'A'                                 2:20.10 
     1) Quanrud, John M65               2) Stolz, Hal M77                 
     3) Miller, David M71               4) Dudley, Bill M67               
  4  O*H*I*O Masters Swim Club  M280  'A'                       2:20.00 
     1) Oyakawa, Yoshi M78              2) Medici, John M73               
     3) Chisholm, Dick M77              4) Munson, Fred M53               
  5  Georgia Masters  M280  'B'                                 3:13.00 
     1) Chuven, Herb M72                2) Baird, Justus M68              
     3) Leen, Walter M69                4) Lovell, Gilbert M79            
  6  Georgia Masters  M320  'A'                                 3:40.00 
     1) Mc Auley, Herb M89              2) Mitchell, Jack M84             
     3) Stolz, Irwin M82                4) Woods, Albert M82              
Heat 2 of 7 Timed Finals   
  1  Georgia Masters  M240  'A'                                 2:18.70 
     1) Cutrone, Robert M57             2) Zeigler, John M66              
     3) Gfroerer, George M78            4) Carver, David M57              
  2  Woodlands Masters Swim Team  M240  'A'                     2:02.50 
     1) Boak, Thomas M68                2) White, Steve M51               
     3) Tharp, Greg M61                 4) Rollins, Bruce M62             
  3  Gold Coast Masters  M240  'A'                              2:00.00 
     1) Quiggin, David M67              2) Cavanaugh, Cav M76             
     3) McIntyre, David M74             4) Pace, Todd M43                 
  4  Sarasota YMCA Sharks  M240  'A'                            1:54.00 
     1) Brenner, Bill M53               2) Walker, Rick M61               
     3) Kriger, Joel M58                4) Lodwig, Keefe M68              
  5  Tamalpais Aquatic Masters  M240  'A'                       1:55.04 
     1) Burns, Richard M68              2) Meyerhoff, Rick M64            
     3) Frost, Kenneth M67              4) Holt, Tate M60                 
  6  Sarasota YMCA Sharks  M240  'B'                            2:00.00 
     1) Brown, Robert M59               2) Vazmina, Rudy M61              
     3) Soderstrom, Jan M66             4) Couch, Bob M64                 
  7  Sarasota YMCA Sharks  M240  'C'                            2:10.00 
     1) Vargas, Glen M51                2) Matysek, Jim M52               
     3) Dye, Dean M70                   4) Oakes, David M71               
Heat 3 of 7 Timed Finals   
  3  Plano Wetcats  M200  'A'                                   2:15.70 
     1) Barton, Tom M55                 2) Dillon, Thomas M70             
     3) Gooding, Jack M58               4) McCarthy, Shaun M51            
  4  North Carolina Masters Swimmin  M200  'A'                  2:06.99 
     1) Hollett, Peter M51              2) Miller, Jamie M57              
     3) Martinez, Sergio M75            4) Anderson, Earl M47             
  5  Michigan Masters  M200  'A'                                2:08.00 
     1) Weiss, Patrick M52              2) Aumiller, Joe M54              
     3) Thompson, Frank M60             4) Day, Lawrence M60              
  6  Southern Masters Swimmers  M200  'A'                       2:42.50 
     1) Matherne, Craig M28             2) Holmes, Douglas M75            
     3) Jennings, Bill M72              4) Matherne, Brett M47            
Heat 4 of 7 Timed Finals   
  1  Georgia Masters  M200  'B'                                 1:58.60 
     1) Michalke, Doug M58              2) McCarthy, Patrick M52          
     3) Copeland, Rob M55               4) Hamilton, Berry M58            
  2  Woodlands Masters Swim Team  M200  'A'                     1:52.50 
     1) Sundahl, Philip M46             2) Bailie, Bob M76                
     3) Glass, Mark M37                 4) Davis, Ross M45                
  3  Blu Frog Team  M200  'A'                                   1:50.20 
     1) Caligiuri, Dan M55              2) Middleton, Marc M60            
     3) Livingston, Terry M44           4) Wood, Steve M51                
  4  Sarasota YMCA Sharks  M200  'A'                            1:44.00 
     1) Groselle, Jack M57              2) Stultz, Todd M51               
     3) Angell, Clayton M54             4) Butcher, Rob M39               
  5  Georgia Masters  M200  'A'                                 1:49.70 
     1) Hildebrandt, David M56          2) Sealey, Thomas M51             
     3) McCool, Michael M49             4) Bugg, Bob M54                  
  6  Illinois Masters  M200  'A'                                1:52.00 
     1) Bennewitz, Kirk M57             2) Cunningham, Brian M39          
     3) Keenan, George M58              4) Young, Robert M47              
  7  Huntsville Swim Assoc  M200  'A'                           1:54.00 
     1) Wintzinger, Ro M50              2) Neville, William M53           
     3) Zank, Gary M50                  4) Butler, Mike M51               
  8  City of Mobile Swim Associatio  M200  'A'                  1:59.90 
     1) Omainsky, Bob M52               2) Babington, Joseph M52          
     3) Brigham, William M52            4) Anderson, Eric M48             
Heat 5 of 7 Timed Finals   
  2  Auburn Master Swimmers  M160  'B'                          2:10.00 
     1) McElroy, Scott M35              2) Roark, Roland M63              
     3) Boldt, William M51              4) Miyashita, Yuta M21            
  3  Swift Swimming  M160  'A'                                  2:00.00 
     1) Knowles, Elliott M24            2) Knowles, Jeremy M30            
     3) Knowles, Andy M56               4) Knowles Sr, Percival M81       
  4  Fort Lauderdale Aquatics  M160  'A'                        1:56.00 
     1) Lage, Terry M43                 2) Pardo, Robert M38              
     3) Hendrick, Marty M53             4) Wray, James M40                
  5  Swim Kentucky Masters  M160  'A'                           1:59.30 
     1) Nieto, Jose Manuel M31          2) Tingley, William M61           
     3) Schaal, Maor M43                4) Kuhn, Jeremiah M33             
  6  Reston Masters Swim Team  M160  'A'                        2:05.05 
     1) Nakazawa, Muraji M55            2) Jay, Mike M49                  
     3) Pohnert, Steven M41             4) Carlson, John M40              
  7  Georgia Masters  M160  'B'                                 2:30.00 
     1) Beardmore, Roger M60            2) Harwart, Paul M54              
     3) Rogers, Mark M46                4) Greely, Ryan M25               
Heat 6 of 7 Timed Finals   
  1  Sarasota YMCA Sharks  M160  'B'                            1:51.00 
     1) Mortimer, Steve M41             2) Mench, Edward M45              
     3) Albino, Jorge M36               4) Rodriguez, Ramses M39          
  2  Sarasota YMCA Sharks  M160  'A'                            1:50.00 
     1) Mays, Brent M47                 2) Stier, Scott M42               
     3) Belcher, James M42              4) Weber, Mark M44                
  3  Auburn Master Swimmers  M160  'A'                          1:48.00 
     1) Hughey, Richard M48             2) Winters, Bill M44              
     3) Pechman, Scott M45              4) Byers, Christopher M46         
  4  Georgia Masters  M160  'A'                                 1:43.40 
     1) Kucharski, Michael M44          2) Tartaglione, Mike M40          
     3) Beatty, Mark M42                4) Palm, Jeff M40                 
  5  Virginia Masters Swim Team  M160  'A'                      1:46.00 
     1) Gaines, Billy M30               2) Holland, Dave M44              
     3) Malsbury, David M50             4) Stevenson, Chris M47           
  6  Oregon Masters  M160  'A'                                  1:49.19 
     1) Washburne, Brent M50            2) Cleary, Kevin M28              
     3) Stark, Allen M62                4) Weston, Benjamin M30           
  7  Excel Aquatics Masters  M160  'A'                          1:50.01 
     1) Ammon, Craig M43                2) Dunne, Timothy M43             
     3) Dunne, Patrick M45              4) Dunne, Reed M48                
  8  Madison Titans  M160  'A'                                  1:54.00 
     1) Von Jouanne, Roger M50          2) Milburn, David M50             
     3) McCoy, Peter M42                4) Berry, David M51               
Heat 7 of 7 Timed Finals   
  1  El Milenio  M120  'B'                                      2:02.00 
     1) Soto, Alvaro M21                2) Aguabella, Pablo M34           
     3) Brenes, Marco M40               4) Mora, Eduardo M33              
  2  El Milenio  M120  'A'                                      1:54.00 
     1) Rodriguez, Jose Ignacio M34     2) Weisleder, Rodney M40          
     3) Perera, Boabdil M36             4) Navarro, Jeiko M37             
  3  Fort Lauderdale Aquatics  M120  'A'                        1:46.00 
     1) Tatterson, Bryan M47            2) Aguilar, Guillermo M22         
     3) Young, Sebastian M29            4) Garza, Richard M23             
  4  North Carolina Masters Swimmin  M120  'A'                  1:40.99 
     1) Murray, Jeff M42                2) Gogg, Benjamin M30             
     3) Dallamura, Scott M33            4) Bathazi, Istvan M33            
  5  Southern Masters Swimmers  M120  'A'                       1:51.60 
     1) Dougherty, Craig M39            2) Cambias, Rob M43               
     3) Schmall, Thomas M34             4) Lehmann, Karl M26              
  6  Auburn Master Swimmers  M120  'A'                          1:56.00 
     1) Phillpott, Justin M43           2) Jackson, Rob M36               
     3) Shaw, Chris M29                 4) Stuckwisch, Matthew M26        
  7  Sarasota YMCA Sharks  M100  'A'                            1:45.00 
     1) Deery, Kyle M27                 2) Brown, Scott M23               
     3) Shaheen, Luke M23               4) Dagostini, Luciano M35         
  8  Georgia Masters  M100  'A'                                 1:45.80 
     1) Cargill, Kevin M25              2) Dyer, Christopher M30          
     3) Gellin, Jonathan M31            4) Smith, James M24