Licensed to USMS National Office - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 7/19/2011 11:54 AM
                   2011 US Masters Swimming Summer Nationals                   
                               Auburn University                               
                                 Meet Program                                  
 
Event 13  Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
Heat 1 of 16 Timed Finals   
  1  Holmes, Douglas A             75 SMS                       1:56.10 
  2  Bailie, Bob                   76 WMST                      1:42.12 
  3  Lauer, William J              77 GKMS                      1:34.89 
  4  Stolz, Hal F                  77 GAJA                      1:45.02 
  5  Ray, Craig                    73 GAJA                      2:40.00 
  6  Goldstein, Mel E              73 INDY                      1:35.60 
  7  Messineo, Doug                71 FACT                      1:47.19 
  8  Bronk, Burt V                 80 DAS                       2:28.70 
Heat 2 of 16 Timed Finals   
  1  Baird, Justus                 68 GAJA                      1:37.10 
  2  Lodwig, Keefe L               68 SYSM                      1:30.00 
  3  Pivovarov, Ivan               68 UMAB                      1:19.35 
  4  Burns, Joel J                 65 FLAQ                      1:12.59 
  5  Burns, Richard                68 TAM                       1:15.00 
  6  Frost, Kenneth A              67 TAM                       1:22.00 
  7  Straka, Peter                 68 TYMS                      1:31.50 
Heat 3 of 16 Timed Finals   
  2  Foote, David E                61 VCM                       1:26.00 
  3  Hoffman, Charles L            61 TERR                      1:21.03 
  4  Scalise, James A              60 MSC                       1:20.00 
  5  Meyerhoff, Rick               64 TAM                       1:20.00 
  6  Morley, Don T                 61 MOST                      1:22.40 
Heat 4 of 16 Timed Finals   
  1  Vazmina, Rudy J               61 SYSM                      1:16.97 
  2  Bernard, Alan D               62 MPM                       1:14.89 
  3  Kerns, Hubie                  62 VCM                       1:13.74 
  4  Day, Lawrence J               60 MICH                      1:05.88 
  5  Middleton, Marc D             60 BLU                       1:12.00 
  6  Tharp, Greg J                 61 WMST                      1:13.80 
  7  Van Nort, Steven              60 LAPS                      1:16.90 
  8  Stark, Allen L                62 OREG                      1:18.22 
Heat 5 of 16 Timed Finals   
  1  Treiman, Gerald S             51 UTAH                      1:38.66 
  2  Guthrie, David M              51 TXLA                      1:14.50 
  3  Milburn, David                50 MATT                      1:13.84 
  4  Cannon, Richard P             54 CVM                       1:13.88 
  5  Kolb, Karl A                  50 NEM                       1:20.00 
  6  Michalke, Doug                58 GAJA                      1:17.00 
  7  Bliss, Thomas G               57 YCFM                      1:13.50 
  8  Gambrel, Patrick A            57 NEM                       1:24.00 
Heat 6 of 16 Timed Finals   
  1  Von Hoffmann, Gerard          55 NOVA                      1:10.00 
  2  Keenan, George W              58 IM                        1:09.00 
  3  Lautman, Scott M              59 PNA                       1:08.41 
  4  Karas, Paul G                 56 MICH                      1:05.12 
  5  Gooding, Jack W               58 PCAT                      1:07.00 
  6  Graham, Donald                57 PNA                       1:08.60 
  7  Hildebrandt, David C          56 GAJA                      1:09.64 
  8  Copeland, Rob                 55 GAJA                      1:13.32 
Heat 7 of 16 Timed Finals   
  1  Sikora, Rod                   51 DAMM                      1:13.18 
  2  Borderies, Pascal             52 CHEL                      1:10.29 
  3  Larkin, Doug                  50 RAY                       1:09.77 
  4  White, Steve G                51 WMST                      1:09.00 
  5  Hollett, Peter G              51 NCMS                      1:09.60 
  6  Saylor, Brian D               51 SYSM                      1:10.00 
  7  Washburne, Brent C            50 OREG                      1:11.65 
  8  Grecco, Paul A                50 GMUP                      1:13.50 
Heat 8 of 16 Timed Finals   
  1  Angell, Clayton               54 SYSM                      1:07.08 
  2  Berry, David D                51 MATT                      1:06.20 
  3  Wells, D Scott                50 EAJM                      1:05.26 
  4  Bugg, Bob                     54 GAJA                      1:03.40 
  5  Sauer, Jim                    54 TXLA                      1:04.80 
  6  Kone, Bruce C                 53 RICE                      1:06.16 
  7  O'Brien, Kerry L              54 WCM                       1:06.88 
  8  Stultz, Todd W                51 SYSM                      1:08.00 
Heat 9 of 16 Timed Finals   
  3  Davis, Brett A                45 GAJA                      1:12.13 
  4  Anderson, Don                 46 SSMS                      1:10.56 
  5  Malone, Kenneth G             47 UNAT                      1:11.03 
  6  Gabriel, Noah                 46 DBMS                      1:14.31 
Heat 10 of 16 Timed Finals   
  1  Carey, David T                46 UNAT                      1:09.00 
  2  Mays, Brent                   47 SYSM                      1:02.52 
  3  Unruh, Steven L               45 NITR                      1:01.01 
  4  Hiltabiddle, Steve            45 JAM                         59.50 
  5  Stevenson, Chris L            47 VMST                        59.80 
  6  Tatterson, Bryan R            47 FLAQ                      1:02.00 
  7  Vazhenin, Igor                47 POSE                      1:03.47 
  8  Bright, John M                47 MVN                       1:09.50 
Heat 11 of 16 Timed Finals   
  1  Carlson, John                 40 RMST                      1:15.95 
  2  Pohnert, Steven C             41 RMST                      1:13.31 
  3  Castleton, Tom                40 ROSE                      1:10.10 
  4  Schaal, Maor                  43 SKY                       1:09.75 
  5  Kucharski, Michael R          44 GAJA                      1:10.08 
  6  LeClair, David W              44 GOLD                      1:13.00 
  7  Cambias, Rob J                43 SMS                       1:14.02 
Heat 12 of 16 Timed Finals   
  1  Cordero, Billy                44 IM                        1:07.03 
  2  Winters, Bill                 44 AMS                       1:05.00 
  3  Beatty, Mark S                42 GAJA                      1:02.55 
  4  Mortimer, Steve R             41 SYSM                        58.26 
  5  Murray, Jeff L                42 NCMS                      1:01.24 
  6  Holland, Dave                 44 VMST                      1:02.86 
  7  Weber, Mark A                 44 SYSM                      1:05.00 
  8  Stier, Scott J                42 SYSM                      1:08.88 
Heat 13 of 16 Timed Finals   
  1  Glass, Mark W                 37 WMST                      1:30.00 
  2  Itriago, Hilario              38 UNAT                      1:10.47 
  3  Karren, Kelly S               38 UTAH                      1:06.56 
  4  Ohman, Niclas K               37 NEM                       1:03.25 
  5  Cunningham, Brian D           39 IM                        1:05.75 
  6  Rissman, Russell G            35 PPSL                      1:06.77 
  7  Fisher, Daniel R              37 MICH                      1:11.53 
Heat 14 of 16 Timed Finals   
  1  Mora, Eduardo                 33 MIL                       1:15.56 
  2  Dallamura, Scott J            33 NCMS                      1:08.35 
  3  Gogg, Benjamin J              30 NCMS                      1:02.13 
  4  Gaines, Billy                 30 VMST                        59.86 
  5  Weston, Benjamin C            30 OREG                      1:00.00 
  6  Nieto, Jose Manuel            31 SKY                       1:04.50 
  7  Oo, Aung Sann                 30 UNAT                      1:11.00 
Heat 15 of 16 Timed Finals   
  1  Matherne, Craig M             28 SMS                       1:11.87 
  2  Stuckwisch, Matthew           26 AMS                       1:04.00 
  3  Landis, James W               27 DRM                       1:03.64 
  4  Marshall, Gary N              29 TOC                       1:01.01 
  5  Wilson, Jacob N               28 WMST                      1:03.28 
  6  Young, Sebastian              29 FLAQ                      1:03.81 
  7  Lehmann, Karl M               26 UNAT                      1:09.00 
Heat 16 of 16 Timed Finals   
  3  Baca, Alexander K             21 MACH                      1:08.56 
  4  Aguilar, Guillermo            22 FLAQ                      1:02.00 
  5  Ragland, John C               24 ARKM                      1:03.72