Licensed to USMS National Office - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 7/26/2010 04:40 PM
                   2010 US Masters Swimming Summer Nationals                   
                             San Juan, Puerto Rico                             
                   Meet Program - Wednesday, August 11, 2010                   
 
Event 23  Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
Heat 1 of 14 Timed Finals   
  1  Waldbaum, Joan B              79 1776                        51.30 
  2  Wheatley, Diane               77 MOST                        47.89 
  3  Waite, Nancy A                76 O*H*                        49.39 
  4  Larson, Kay B                 80 FLAQ                      4:00.00 
  5  Bohl, Nan                     81 MOVY                        41.54 
  6  Goggin, Georgia               81 MOST                        51.72 
  7  Carlson, Marian S             71 FLAQ                      1:29.92 
  8  Zaremski, Barbara M           73 VMST                        36.96 
  9  Newell, Sally                 73 ISF                         39.79 
Heat 2 of 14 Timed Finals   
  2  Fisken, Kathleen C            68 ANCM                        48.58 
  3  Manheim, Lucy M               68 RMST                        43.00 
  4  Webb, Linda                   65 FLAQ                        36.74 
  5  Boak, Carolyn                 65 WMST                        33.20 
  6  Ridout, Nancy J               68 TAM                         35.57 
  7  Kight, Betty G                69 MOST                        42.91 
  8  Hill, Marcia M                66 AGUA                        43.78 
  9  Walters, Carol K              69 ARIZ                      1:16.00 
Heat 3 of 14 Timed Finals   
  2  Mitchell, Anita M             60 FLAQ                        50.39 
  3  Reid, Colleen G               61 HIMA                        37.60 
  4  Felton, Anezka G              62 TOC                         35.12 
  5  Williamson, Francine S        62 GAJA                        32.62 
  6  LeClercq, Toni M              62 PNA                         34.52 
  7  Shoenberger, Linda R          63 TAM                         35.31 
  8  Lyman, Carolyn B              60 UTAH                        39.15 
  9  Karren, Sharyle               63 UNAT                        59.90 
Heat 4 of 14 Timed Finals   
  2  Yoder, Margie E               58 CMS                         43.60 
  3  Hood, Patricia B              55 1776                        40.27 
  4  Fisher Campbell, Anne E       58 ISF                         36.77 
  5  Hughes, Maureen C             57 GOLD                        36.00 
  6  Calderon, Rosario             58 PRM                         36.55 
  7  Laney, Judith B               58 CMS                         36.77 
  8  Berk, Sherie                  57 FLAQ                        42.65 
Heat 5 of 14 Timed Finals   
  1  Willman, Becky                58 GOLD                        35.04 
  2  James, Katy                   55 ARIZ                        33.90 
  3  Bright, Janet H               55 1776                        32.01 
  4  Sargeant, Pat A               57 GOLD                        31.37 
  5  Val, Laura B                  59 TAM                         30.00 
  6  Steiger, Regula E             58 SVB                         30.50 
  7  Denby, Karlene                57 ISF                         31.93 
  8  Guins, Ann H                  57 O*H*                        32.60 
  9  Wymelenberg, Lynn A           55 RMST                        34.00 
 10  LaFountain, Darcy H           55 FLAQ                        35.30 
Heat 6 of 14 Timed Finals   
  2  Thompson, Laura A             53 FLAQ                        50.00 
  3  Ehlers, Shawn A               53 AGUA                        36.20 
  4  Cuda, Suzanne E               50 MOST                        34.24 
  5  Hajost, Cynthia M             50 RMST                        33.00 
  6  Terhorst, Hermine M           52 SRM                         34.00 
  7  Litman, Jill                  54 NEM                         36.00 
  8  Goodman, Terri A              51 SYSM                        36.28 
  9  Rodriguez, Maria M            53 PRM                       1:05.10 
Heat 7 of 14 Timed Finals   
  1  Cipriano, Deborah R           53 GSM                         32.35 
  2  Thomas, Ann B                 50 FLAQ                        31.30 
  3  Buck, Donna M                 51 OREG                        30.59 
  4  Jones, Eney                   50 SYSM                        29.34 
  5  Garnier, Kathy L              50 CMS                         28.50 
  6  Senn, Ann C                   52 MINN                        28.85 
  7  Henderson, Kristin W          50 DAMM                        29.80 
  8  Ingraham, Susan R             51 MOST                        30.94 
  9  Winslow, Laura H              50 ARIZ                        32.28 
 10  Lumbert Gentry, Kerri         53 UNAT                        32.35 
Heat 8 of 14 Timed Finals   
  2  Pohnert, Anne                 43 RMST                        50.02 
  3  Ricaurte, Martha              43 PRM                         39.95 
  4  Fernadez, Sylvia              40 CM                          50.00 
  5  McNamee, Mary A               44 SLAM                      1:00.00 
  6  Norsworthy, Angela E          48 SYSM                        46.56 
  7  Dickson, Catherine R          46 ARIZ                        38.68 
  8  Santos, Janice                48 PRM                         44.50 
Heat 9 of 14 Timed Finals   
  1  Burt, Lenore J                49 SBMS                        33.48 
  2  Aziz, Kristin A               45 GAJA                        33.26 
  3  Deal, Elisabeth Elliott       46 NCMS                        31.30 
  4  Battle, Ruth M                48 NCMS                        30.30 
  5  Nowak, Elizabeth A            47 NCMS                        28.97 
  6  Ditommaso, Laurie A           48 GSM                         29.50 
  7  Parker Palace, Kelly          49 VMST                        30.71 
  8  Hagadorn, Heather             45 CMS                         31.45 
  9  Herbst, Liz                   47 FLAQ                        33.47 
 10  Winters, Julie                48 NCMS                        34.35 
Heat 10 of 14 Timed Finals   
  1  LaCrosse, Catherine M         43 ISF                         32.60 
  2  Katri, Deanna M               40 WMST                        32.30 
  3  Harden, Shari                 43 MOVY                        31.00 
  4  Sorenson, T J                 44 MVN                         30.33 
  5  Willeboordse, Fall            44 AGUA                        27.58 
  6  Rietz, Heather                42 EXCL                        29.77 
  7  Rublein, Susanne P            40 MAM                         30.96 
  8  Berdecia, Sandra              43 PRM                         31.72 
  9  Crecelius, Nancy A            41 WMST                        32.30 
 10  Hulett, Jennifer A            41 FLAQ                        33.16 
Heat 11 of 14 Timed Finals   
  1  Vaganova, Natalia             35 FLAQ                        58.33 
  2  Muņiz, Aned                   36 PRM                         35.01 
  3  Gina, Carrillo                36 PRM                         33.43 
  4  Cybulskis, Astrid A           36 NOVA                        32.75 
  5  Burkart, Dana M               39 1776                        30.60 
  6  Tolpa, Allison M              35 SYSM                        31.11 
  7  Sullivan, Maureen             38 TOC                         33.42 
  8  Egozcue, Lorianna E           37 FLAQ                        35.00 
  9  Hannon, Martina V             39 LVM                         36.52 
Heat 12 of 14 Timed Finals   
  1  McLuckie, Lisa                31 FLAQ                        31.99 
  2  Reilly, Catie L               30 TOC                         30.80 
  3  Hiebert, Stephanie I          33 SLAM                        30.44 
  4  Martin, Jennifer M            30 FLAQ                        28.39 
  5  Caldas, Hannah                33 NCMS                        28.15 
  6  Lyons, Katie A                30 TOC                         28.40 
  7  Orton, Jillian C              30 RMST                        30.60 
  8  Cuccuini, Samantha A          33 RMST                        31.98 
  9  Asbury, April F               29 WMST                        34.00 
 10  Lightcap, Kerry A             28 FLAQ                        34.81 
Heat 13 of 14 Timed Finals   
  1  Lastfogel, Laura L            28 FLAQ                        30.35 
  2  Van Erden, Jayme K            25 RMST                        29.90 
  3  Grover, Mollie K              29 TERR                        29.28 
  4  Woodruff, Christine B         27 UNAT                        28.43 
  5  Forbes, Crystal               29 NMMS                        26.52 
  6  Gill, Meg B                   25 TOC                         26.90 
  7  Pike, Natalie N               25 FLAQ                        28.59 
  8  Reynolds, Millicent K         28 MOST                        29.80 
  9  Reilly, Erin P                25 TOC                         30.00 
 10  Baker, Lesley A               28 WMST                        30.73 
Heat 14 of 14 Timed Finals   
  1  Dickson, Elissa M             19 ARIZ                        39.34 
  2  Murphy, Siobhan C             24 FLAQ                        32.08 
  3  Wilson, Nicole                19 FLAQ                        29.37 
  4  Kenline, Jaclyn B             22 WMST                        29.07 
  5  Harris-Coble, Lacey N         19 FLAQ                        27.65 
  6  Ball, Caroline                21 FLAQ                        28.64 
  7  Williamson, Erin C            24 GAJA                        29.24 
  8  Carter-Aaron, Lysandra J      24 SCAQ                        30.18 
  9  Brightwell, Jenna M           20 RMST                        32.70