Licensed to USMS National Office - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 7/26/2010 04:37 PM
                   2010 US Masters Swimming Summer Nationals                   
                             San Juan, Puerto Rico                             
                    Meet Program - Tuesday, August 10, 2010                    
 
Event 7  Women 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
Heat 1 of 10 Timed Finals   
  1  Rivera, Olga                  69 PRM                       1:18.59 
  2  Marens, Susan E               68 VMST                        50.44 
  3  Webb, Linda                   65 FLAQ                        44.68 
  4  Hill, Marcia M                66 AGUA                      1:00.00 
  5  Henderson, Martha J           74 FACT                        58.66 
  6  Arnold, Patricia F            71 SMS                       1:02.00 
  7  Waldbaum, Joan B              79 1776                      1:03.42 
  8  Mullins, Mary Jane            79 FLAQ                      1:13.42 
  9  Colorado, Nydia I             59 PRM                       1:29.38 
Heat 2 of 10 Timed Finals   
  1  Roark, Frances L              64 AMS                       1:02.92 
  2  Felton, Anezka G              62 TOC                         44.86 
  3  McDowell, Teresa W            60 SLAM                        40.40 
  4  LeClercq, Toni M              62 PNA                         37.95 
  5  Uustal, Diann                 64 MESC                        34.12 
  6  Quill, Catherine J            60 ELG                         38.89 
  7  Gault, Terry Sue M            60 VMST                        43.21 
  8  Reid, Colleen G               61 HIMA                        50.50 
  9  Smith, Melinda J              58 O*H*                        44.23 
 10  Willman, Becky                58 GOLD                        46.74 
Heat 3 of 10 Timed Finals   
  1  Wymelenberg, Lynn A           55 RMST                        40.00 
  2  Dash, Melon                   55 SYSM                        37.50 
  3  Sargeant, Pat A               57 GOLD                        35.30 
  4  Kryka, Nancy                  55 MINN                        34.63 
  5  Val, Laura B                  59 TAM                         34.00 
  6  Valdez, Elaine S              55 MOST                        34.60 
  7  McDonnell, Peggy H            55 GOLD                        35.00 
  8  Steiger, Regula E             58 SVB                         35.50 
  9  Haynie, Dee A                 55 TOC                         38.00 
 10  Fisher Campbell, Anne E       58 ISF                         40.79 
Heat 4 of 10 Timed Finals   
  1  Goodman, Terri A              51 SYSM                        38.30 
  2  Grilli, Tracy L               53 NEM                         37.00 
  3  Brightwell, Kim M             50 RMST                        35.46 
  4  Ingraham, Susan R             51 MOST                        33.81 
  5  Senn, Ann C                   52 MINN                        33.12 
  6  Henderson, Kristin W          50 DAMM                        33.62 
  7  Buck, Donna M                 51 OREG                        35.40 
  8  Terhorst, Hermine M           52 SRM                         36.40 
  9  Thomas, Ann B                 50 FLAQ                        37.50 
 10  Litman, Jill                  54 NEM                         41.00 
Heat 5 of 10 Timed Finals   
  1  Alvarez, Renee                45 PRM                         48.05 
  2  Hooe, Donna L                 48 GAJA                        38.00 
  3  Kupan, Cheryl A               46 MESC                        35.00 
  4  Deal, Elisabeth Elliott       46 NCMS                        33.10 
  5  Ditommaso, Laurie A           48 GSM                         29.37 
  6  Schriger, Joan A              46 TOC                         32.45 
  7  Battle, Ruth M                48 NCMS                        33.30 
  8  Winters, Julie                48 NCMS                        37.43 
  9  Herbst, Liz                   47 FLAQ                        38.59 
 10  Norsworthy, Angela E          48 SYSM                        50.00 
Heat 6 of 10 Timed Finals   
  1  Brundage, Cheryl Y            43 SWYM                        38.40 
  2  Class, Yvette                 42 CM                          36.39 
  3  Repassy, Lisa N               44 SYSM                        35.81 
  4  Harden, Shari                 43 MOVY                        34.97 
  5  Rietz, Heather                42 EXCL                        32.88 
  6  LeClair, Dale A               41 GOLD                        33.72 
  7  Hulett, Jennifer A            41 FLAQ                        35.17 
  8  Stewart, Ann K                40 GOLD                        35.90 
  9  Berdecia, Sandra              43 PRM                         36.42 
 10  Ricaurte, Martha              43 PRM                         52.66 
Heat 7 of 10 Timed Finals   
  3  Salama, Evelyn P              37 CSTM                        49.06 
  4  Burkart, Dana M               39 1776                        33.79 
  5  Legaspi, Kelly A              39 FLAQ                        33.50 
  6  Hannon, Martina V             39 LVM                         37.25 
  7  Gifford, Heather A            24 FLAQ                        37.24 
Heat 8 of 10 Timed Finals   
  1  Moran, Danielle               33 FLAQ                        40.77 
  2  Aron, Vanessa                 30 FLAQ                        35.00 
  3  Hiebert, Stephanie I          33 SLAM                        32.73 
  4  Orton, Jillian C              30 RMST                        31.82 
  5  Martin, Jennifer M            30 FLAQ                        30.80 
  6  O'Reilly, Jennifer M          31 RMST                        31.06 
  7  Lyons, Katie A                30 TOC                         32.50 
  8  Reilly, Catie L               30 TOC                         33.50 
  9  Navas, Nicole A               32 GOLD                        35.74 
 10  Carlson, Mary E               23 TGM                         35.48 
Heat 9 of 10 Timed Finals   
  1  Hancock, Jessica L            26 RMST                        39.33 
  2  Basile, Kimberly L            25 RMST                        35.00 
  3  Reilly, Erin P                25 TOC                         32.00 
  4  Forbes, Crystal               29 NMMS                        30.71 
  5  Gill, Meg B                   25 TOC                         28.70 
  6  Woodruff, Christine B         27 UNAT                        30.24 
  7  Reynolds, Millicent K         28 MOST                        31.60 
  8  Baker, Lesley A               28 WMST                        33.80 
  9  Fadeley, Jillian R            27 KAMS                        38.40 
 10  Carter-Aaron, Lysandra J      24 SCAQ                        34.64 
Heat 10 of 10 Timed Finals   
  1  Pike, Carly                   20 FLAQ                        33.00 
  2  Williamson, Erin C            24 GAJA                        32.24 
  3  Ball, Caroline                21 FLAQ                        31.98 
  4  Harris-Coble, Lacey N         19 FLAQ                        30.35 
  5  Alyabyeva, Ekaterina          21 FLAQ                        28.79 
  6  Ratana, Anna I                18 NCMS                        30.01 
  7  Dickson, Kelsey A             21 ARIZ                        31.56 
  8  Bogachus, Brett L             24 PNA                         32.00 
  9  Kenline, Jaclyn B             22 WMST                        32.58 
 10  Holasova, Kristyna            18 FLAQ                        33.88