Licensed to USMS National Office - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 7/26/2010 04:41 PM
                   2010 US Masters Swimming Summer Nationals                   
                             San Juan, Puerto Rico                             
                   Meet Program - Thursday, August 12, 2010                    
 
Event 37  Women 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
Heat 1 of 12 Timed Finals   
  3  Colon, Georgina               82 PRM                       1:56.22 
  4  Bohl, Nan                     81 MOVY                        54.30 
  5  Goggin, Georgia               81 MOST                      1:10.67 
  6  Kron, Lilly                   79 O*H*                        56.59 
  7  Waldbaum, Joan B              79 1776                      1:06.94 
Heat 2 of 12 Timed Finals   
  1  Rivera, Olga                  69 PRM                       1:20.85 
  2  Hill, Marcia M                66 AGUA                        57.63 
  3  Durrant, Betsy                69 VMST                        49.88 
  4  Webb, Linda                   65 FLAQ                        46.60 
  5  Kight, Betty G                69 MOST                        51.33 
  6  Manheim, Lucy M               68 RMST                      1:05.00 
  7  Schroder, Kaleo B             74 OREG                      1:19.15 
  8  Newell, Sally                 73 ISF                         52.99 
  9  Arnold, Patricia F            71 SMS                       1:05.00 
 10  Carlson, Marian S             71 FLAQ                      1:42.38 
Heat 3 of 12 Timed Finals   
  2  Karren, Sharyle               63 UNAT                        59.68 
  3  Roark, Frances L              64 AMS                         55.56 
  4  LeClercq, Toni M              62 PNA                         46.02 
  5  Uustal, Diann                 64 MESC                        42.01 
  6  Williamson, Francine S        62 GAJA                        44.62 
  7  Felton, Anezka G              62 TOC                         49.88 
  8  Gillies, Judy L               62 ARIZ                        55.80 
Heat 4 of 12 Timed Finals   
  2  Colorado, Nydia I             59 PRM                       1:36.64 
  3  Laney, Judith B               58 CMS                         57.80 
  4  Cambra-Brungard, Jeanne       58 LOM                         49.00 
  5  Harms, Kildine J              56 WCM                         55.88 
  6  Yoder, Margie E               58 CMS                         59.90 
  7  Thompson, Laura A             53 FLAQ                      1:00.00 
  8  Rodriguez, Maria M            53 PRM                       1:08.10 
Heat 5 of 12 Timed Finals   
  1  Smith, Melinda J              58 O*H*                        47.78 
  2  Schuber, Nancy S              55 WMST                        45.00 
  3  Haynie, Dee A                 55 TOC                         43.16 
  4  McDonnell, Peggy H            55 GOLD                        42.50 
  5  Steiger, Regula E             58 SVB                         40.20 
  6  Bright, Janet H               55 1776                        42.18 
  7  Dash, Melon                   55 SYSM                        42.50 
  8  Rothenberg, Diane F           57 O*H*                        43.77 
  9  Allen, Pam J                  55 O*H*                        46.01 
 10  Hood, Patricia B              55 1776                        48.99 
Heat 6 of 12 Timed Finals   
  1  Itzler, Ellen R               52 FLAQ                        51.53 
  2  Kirk, Susan                   50 BERK                        49.00 
  3  Winslow, Laura H              50 ARIZ                        41.12 
  4  Henderson, Kristin W          50 DAMM                        40.55 
  5  Groselle, Laura L             50 O*H*                        39.21 
  6  Buck, Donna M                 51 OREG                        40.15 
  7  Cavanaugh, Debbie D           52 GOLD                        41.00 
  8  Brightwell, Kim M             50 RMST                        42.92 
  9  Lumbert Gentry, Kerri         53 UNAT                        50.00 
 10  White, Lisa L                 51 WMST                        54.69 
Heat 7 of 12 Timed Finals   
  2  Hamel, Laura                  46 SYSM                        43.43 
  3  Kupan, Cheryl A               46 MESC                        40.39 
  4  Ditommaso, Laurie A           48 GSM                         38.00 
  5  Krattli, Caroline             48 SDSM                        34.66 
  6  Nowak, Elizabeth A            47 NCMS                        36.24 
  7  Dawson-Cook, Susan E          47 ARIZ                        38.74 
  8  Luallen-Egg, Andrea           45 GSM                         42.50 
  9  Matysek, Anna Lea             49 SYSM                        58.17 
Heat 8 of 12 Timed Finals   
  1  McNamee, Mary A               44 SLAM                      1:00.00 
  2  Dunklee, Kristin A            44 WMST                        44.74 
  3  Katri, Deanna M               40 WMST                        44.25 
  4  Harden, Shari                 43 MOVY                        42.24 
  5  Rublein, Susanne P            40 MAM                         39.48 
  6  Nogueras, Beilla H            42 CM                          41.47 
  7  Berdecia, Sandra              43 PRM                         43.00 
  8  Crecelius, Nancy A            41 WMST                        44.25 
  9  Fernadez, Sylvia              40 CM                          57.00 
 10  Pohnert, Anne                 43 RMST                      1:01.11 
Heat 9 of 12 Timed Finals   
  3  Sullivan, Maureen             38 TOC                         43.64 
  4  Rosenblat, Daniela            35 FLAQ                        43.38 
  5  Legaspi, Kelly A              39 FLAQ                        34.36 
  6  Salama, Evelyn P              37 CSTM                        42.73 
  7  Muņiz, Aned                   36 PRM                         43.52 
  8  Vaganova, Natalia             35 FLAQ                      1:18.56 
Heat 10 of 12 Timed Finals   
  2  Navas, Nicole A               32 GOLD                        44.95 
  3  McLuckie, Lisa                31 FLAQ                        40.10 
  4  Koch Davis, Laura K           34 WMST                        37.78 
  5  Caldas, Hannah                33 NCMS                        37.36 
  6  Lyons, Katie A                30 TOC                         37.50 
  7  Martin, Jennifer M            30 FLAQ                        37.90 
  8  Orton, Jillian C              30 RMST                        41.76 
  9  Cuccuini, Samantha A          33 RMST                        45.17 
Heat 11 of 12 Timed Finals   
  3  Fadeley, Jillian R            27 KAMS                        41.72 
  4  Lastfogel, Laura L            28 FLAQ                        39.61 
  5  Forbes, Crystal               29 NMMS                        33.81 
  6  Woodruff, Christine B         27 UNAT                        37.87 
  7  Weber, Wendy L                25 GAS                         39.99 
Heat 12 of 12 Timed Finals   
  1  Gifford, Heather A            24 FLAQ                        46.39 
  2  Murphy, Siobhan C             24 FLAQ                        41.88 
  3  Williamson, Erin C            24 GAJA                        37.24 
  4  Bergfield, Alana N            23 WMST                        36.37 
  5  Alyabyeva, Ekaterina          21 FLAQ                        34.44 
  6  Clapp, Marissa L              23 RICE                        36.00 
  7  Pike, Carly                   20 FLAQ                        37.00 
  8  Ball, Caroline                21 FLAQ                        39.62 
  9  Dickson, Kelsey A             21 ARIZ                        43.67