Licensed to USMS National Office - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 8/9/2010 09:21 PM
                   2010 US Masters Swimming Summer Nationals                   
                             San Juan, Puerto Rico                             
                    Meet Program - Tuesday, August 10, 2010                    
 
Event 17  Women 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
Heat 1 of 4 Timed Finals   
  1  Puerto Rico Masters  W240  'A'                             7:30.27 
     1) Rivera, Olga W69                2) Colorado, Nydia I W59          
     3) Colon, Georgina W82             4) Colorado, Sandra M W53         
  2  O*H*I*O Masters Swim Club  W240  'A'                       2:59.00 
     1) Kron, Lilly W79                 2) Waite, Nancy A W76             
     3) Smith, Melinda J W58            4) Allen, Pam J W55               
  3  Virginia Masters Swim Team  W240  'A'                      2:18.21 
     1) Zaremski, Barbara M W73         2) Barry, Marcia L W62            
     3) Gault, Terry Sue M W60          4) Parker Palace, Kelly W49       
  4  Virginia Masters Swim Team  W240  'B'                      2:47.64 
     1) Marens, Susan E W68             2) Hlavacek, Ida M W68            
     3) Durrant, Betsy W69              4) Streater, Barbara A W39        
  5  Masters of South Texas  W240  'A'                          3:05.00 
  6  Fort Lauderdale Aquatics  W200  'B'                        3:45.00 
     1) Chin-Ogilvie, Adrienne W50      2) Thompson, Laura A W53          
     3) Grady, Marci A W52              4) Mitchell, Anita M W60          
  7  Puerto Rico Masters  W200  'A'                             5:43.01 
     1) Ricaurte, Martha W43            2) Berdecia, Sandra W43           
     3) Roth, Karin W62                 4) Calderon, Rosario W58          
  8  Masters of South Texas  W280  'A'                          3:05.00 
  9  Fort Lauderdale Aquatics  W280  'A'                        5:30.00 
     1) Mullins, Mary Jane W79          2) Larson, Kay B W80              
     3) Carlson, Marian S W71           4) Larson, Linda L W55            
 10  Fort Lauderdale Aquatics  W160  'B'                        3:15.00 
     1) Berk, Sherie W57                2) Volz, Kristin R W37            
     3) Egozcue, Lorianna E W37         4) Vaganova, Natalia W35          
Heat 2 of 4 Timed Finals   
  1  North Carolina Masters Swimmin  W200  'A'                  2:25.70 
     1) Deal, Elisabeth Elliott W46     2) Elliott, Rebekah J W55         
     3) Fisher, Nancy L W63             4) Battle, Ruth M W48             
  2  Fort Lauderdale Aquatics  W200  'A'                        2:13.00 
     1) Thomas, Ann B W50               2) Hulett, Jennifer A W41         
     3) Webb, Linda W65                 4) LaFountain, Darcy H W55        
  3  Woodlands Masters Swim Team  W200  'A'                     2:12.00 
     1) Boak, Carolyn W65               2) Dunklee, Kristin A W44         
     3) Schuber, Nancy S W55            4) Gellatly, Jill E W43           
  4  Sarasota YMCA Sharks  W200  'A'                            2:07.30 
     1) Hamel, Laura W46                2) Dash, Melon W55                
     3) Doyle, Deanna W52               4) Jones, Eney W50                
  5  The Olympic Club  W200  'A'                                2:03.75 
     1) Schriger, Joan A W46            2) Felton, Anezka G W62           
     3) Meyer, Marguerite W51           4) Welting, Laureen K W45         
  6  Gold Coast Masters  W200  'A'                              2:06.00 
     1) Sargeant, Pat A W57             2) McDonnell, Peggy H W55         
     3) Devanney, Celia C W53           4) LeClair, Dale A W41            
  7  O*H*I*O Masters Swim Club  W200  'A'                       2:10.00 
     1) Groselle, Laura L W50           2) Rothenberg, Diane F W57        
     3) Guins, Ann H W57                4) Beck, Pam W53                  
  8  Gold Coast Masters  W200  'B'                              2:12.00 
     1) Castro, Leticia W50             2) Protzman, Barbara W56          
     3) Willman, Becky W58              4) Stewart, Ann K W40             
  9  Colorado Masters Swimming  W200  'A'                       2:21.00 
 10  YMCA Indy SwimFit  W200  'A'                               2:26.00 
     1) Pedersen, Christine E W52       2) LaCrosse, Catherine M W43      
     3) Newell, Sally W73               4) Denby, Karlene W57             
Heat 3 of 4 Timed Finals   
  1  Fort Lauderdale Aquatics  W160  'A'                        2:39.00 
     1) Herbst, Liz W47                 2) Bennett, Sarah L W47           
     3) Itzler, Ellen R W52             4) Keeney, Cheryl M W47           
  2  Caparra Masters  W160  'A'                                 2:12.00 
     1) Nogueras, Beilla H W42          2) Class, Yvette W42              
     3) Delgado, Laura W44              4) Valerio, Maria W38             
  3  Georgia Masters  W160  'A'                                 2:07.57 
     1) Aziz, Kristin A W45             2) Hooe, Donna L W48              
     3) Williamson, Francine S W62      4) Williamson, Erin C W24         
  4  Garden State Masters  W160  'A'                            2:05.20 
     1) Cipriano, Deborah R W53         2) Ascione, Lynn W43              
     3) Luallen-Egg, Andrea W45         4) Ditommaso, Laurie A W48        
  5  The Olympic Club  W160  'A'                                2:02.50 
     1) Reilly, Erin P W25              2) Haynie, Dee A W55              
     3) Quinn, Phyllis E W55            4) Gill, Meg B W25                
  6  Arizona Masters  W160  'A'                                 2:04.00 
     1) Bunch, Brigid J W47             2) Dawson-Cook, Susan E W47       
     3) Winslow, Laura H W50            4) Dickson, Kelsey A W21          
  7  Reston Masters Swim Team  W160  'A'                        2:06.06 
     1) O'Reilly, Jennifer M W31        2) Orton, Jillian C W30           
     3) Brightwell, Kim M W50           4) Hajost, Cynthia M W50          
  8  Sarasota YMCA Sharks  W160  'A'                            2:08.20 
     1) Bennett, Ellen K W47            2) Ramnath, Fernette P W45        
     3) Repassy, Lisa N W44             4) Hudak, Courtney C W24          
  9  Reston Masters Swim Team  W160  'B'                        2:27.27 
     1) Hancock, Jessica L W26          2) Pohnert, Anne W43              
     3) Manheim, Lucy M W68             4) Cuccuini, Samantha A W33       
 10  Sarasota YMCA Sharks  W160  'B'                            2:46.60 
     1) Dean, Paige E W46               2) Matysek, Anna Lea W49          
     3) Norsworthy, Angela E W48        4) Goodman, Terri A W51           
Heat 4 of 4 Timed Finals   
  1  Masters of South Texas  W120  'A'                          2:33.00 
  2  Reston Masters Swim Team  W120  'A'                        2:13.13 
     1) Basile, Kimberly L W25          2) Van Erden, Jayme K W25         
     3) Brightwell, Jenna M W20         4) Wymelenberg, Lynn A W55        
  3  Fort Lauderdale Aquatics  W120  'A'                        1:55.00 
     1) Pike, Natalie N W25             2) McLuckie, Lisa W31             
     3) Mayville-Armas, Janey C W36     4) Martin, Jennifer M W30         
  4  North Carolina Masters Swimmin  W120  'A'                  2:00.00 
     1) Caldas, Hannah W33              2) Winters, Julie W48             
     3) Nowak, Elizabeth A W47          4) Ratana, Anna I W18             
  5  Comets Swim Team Masters  W120  'A'                        2:25.00 
     1) Day, Nadine K W40               2) Garland, Megan C W24           
     3) Salama, Evelyn P W37            4) Clark, Rebecca D W24           
  6  Fort Lauderdale Aquatics  W72  'A'                         1:58.00 
     1) Harris-Coble, Lacey N W19       2) Marks, Jamie L W22             
     3) Ball, Caroline W21              4) Wilson, Nicole W19             
  7  Fort Lauderdale Aquatics  W72  'B'                         2:03.00 
     1) Ribar, Morgan E W21             2) Woodruff, Christine B W27      
     3) Gifford, Heather A W24          4) Pike, Carly W20                
  8  Woodlands Masters Swim Team  W100  'A'                     1:57.00 
     1) Kenline, Jaclyn B W22           2) Baker, Lesley A W28            
     3) Bergfield, Alana N W23          4) Koch Davis, Laura K W34        
  9  Fort Lauderdale Aquatics  W100  'A'                        2:00.00 
     1) Lastfogel, Laura L W28          2) Wenzel, Katharine T W27        
     3) Murphy, Siobhan C W24           4) Aron, Vanessa W30