2010 Summer National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 34 Men 400 Meter Freestyle

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
18-24
  1  Iriondo, Hibai                19 FLAQ  4:05.88
  2  Grabl, Lukas                  19 FLAQ  4:06.01
  3  Titterington, Christopher S   19 FLAQ  4:22.01
  4  Eynon, Chris M                21 FLAQ  4:40.22
25-29
  1  Pacheco, Franco D             26 MARY  4:59.48
  2  Miyares, Andres H             27 GOLD  6:01.00
30-34
  1  Rivera, Robert S              32 GOLD  4:36.57
  2  Strahota, Jeffrey R           30 TERR  4:40.99
  3  Childers, Casey               32 FLAQ  5:33.28
  4  Davis, Cory M                 30 RMST  6:15.30
  5  Santos, Jahil F               32 FLAQ  6:30.77
35-39
  1  Acton, John H                 38 FLAQ  4:29.00
  2  Rodriguez, Ramses             38 UNAT  4:35.00
  3  Stoudt, Roger A               36 GOLD  4:37.68
  4  McGloin, Brian                39 GOLD  4:40.00
  5  Comulada, Luis E              35 GOLD  4:46.75
  6  Fisher, Daniel R              36 MICH  4:57.01
  7  Butcher, Rob                  38 SYSM  5:00.39
  8  Palace, Mark                  37 VMST  5:15.60
  9  Pagan-Alvarez, Jorge J        37 SYSM  5:20.00
 10  Karren, Kelly S               37 UNAT  5:20.87
 11  Carlson, John                 39 RMST  5:29.93
 12  Candelas, Omar A              36  PRM  5:33.00
40-44
  1  Dickson, Kurt F               43 ARIZ  4:21.84
  2  Bockius, Edward C             44  USF  4:36.02
  3  Jones, Kenton R               43 SDSM  4:42.48
  4  Pohnert, Steven C             40 RMST  4:44.78
  5  LeClair, David W              43 GOLD  4:51.84
  6  Collins, Michael D            44 NOVA  4:53.08
  7  Sax, William C                41 GMUP  4:54.04
  8  Cordero, William              43   IM  4:59.00
  9  Mack, Joe A                   40 GCMT  4:59.70
 10  Smith, Schuyler A             42  CMS  5:00.00
 11  Miner, David                  42 SYSM  5:42.00
 12  Garcia, Enrique               42   CM  7:09.01
45-49
  1  Erwin, Jeff T                 46 SAWS  4:28.44
  2  Patten, Bobby                 48 DAMM  4:30.88
  3  Mc Cracken, Bill              49  TVM  4:34.16
  4  Perez, Arnaldo A              48   CM  4:34.99
  5  Sundahl, Philip J             45 WMST  4:43.00
  6  Valley, Eric                  49  PNA  4:46.58
  7  Vassallo, Jesse D             49 FLAQ  4:59.00
  8  Funicelli, Antonio A          48   CM  5:08.74
  9  Keen, John M                  47 ORLM  5:15.00
 10  Carrasco, Juan J              46 FLAQ  5:40.77
 11  Carlos, Sanchez R             46   CM  5:51.47
50-54
  1  Bugg, Bob                     53 GAJA  4:20.71
  2  Berryhill, Keith              51  RAY  4:35.00
  3  Callahan, Jim                 53  WOR  4:38.99
  4  Thomas, Bruce W               53 SCAQ  4:46.90
  5  Drennen, Mark A               54 SYSM  4:47.53
  6  Stultz, Todd W                50 O*H*  4:49.04
  7  Leier, Brian                  52 MMAC  4:55.98
  8  Brenner, Bill                 52 SYSM  4:58.00
  9  Thain, Doug A                 50 MTSC  5:03.56
 10  Sherman, Bill                 52 MOVY  5:15.00
 11  Jones, Michael P              50  PNA  5:19.00
55-59
  1  Wood, Larry W                 56 TXLA  4:49.00
  2  Martin, Jack R                59 1776  5:05.00
  3  Guadagni, Peter M             55  WCM  5:05.26
  4  Krongaard, Jeffrey S          56 ARIZ  5:18.11
  5  Meltz, Steve                  57  NEM  5:40.00
  6  Larson, Allen J               57 FLAQ  5:42.98
  7  Legaspi, Adrian               58 FLAQ  6:42.56
  8  Miller, Jamie A               56 NCMS  8:01.62
60-64
  1  Walker, Rick B                60 SYSM  4:54.38
  2  Clemmons, Jim                 60  MAM  4:59.50
  3  Schwartz, Marvin B            62 ARKM  5:17.20
  4  Lane, Homer W                 61  NEM  5:21.60
  5  Bernstein, Richard F          64 AGUA  5:45.56
  6  Ebel, Mark T                  62  PCM  5:55.60
  7  Cave, William J               60 WMST  6:28.35
  8  Prim, Ray                     60  PRM  6:50.66
65-69
  1  Davis, Don M                  66 RHMS  5:12.30
  2  Green, James M                66 NCMS  5:45.18
  3  Galletly, Sandy               68 VMST  5:59.35
  4  McCarty, Thomas E             65  TOC  6:15.00
  5  Dye, Dean                     69 SYSM  7:00.00
  6  Spence, Thomas E              66 O*H*  7:03.37
  7  Woods, Tom M                  67 VMST  7:17.00
70-74
  1  Van Horn, William G           72  TOC  6:09.00
  2  Zeller, Max                   72  AMT  6:25.30
  3  Miller, David W               70 GAJA  6:42.77
  4  Blake, William V              73 MOST  6:50.00
  5  Medici, John C                72 O*H*  6:52.00
  6  Finn, Bertram P               70   CM  6:54.70
  7  Nobbe, Nick                   72 RMST  7:10.77
75-79
  1  Jones, Burwell                77 SYSM  5:33.42
  2  Chisholm, Dick                76 O*H*  6:40.56
  3  Hall, Sid                     75 O*H*  7:00.00
  4  Rapperport, Alan S            77 GOLD  7:07.02
  5  Palmer, Pete                  75 BMST  7:10.93
80-84
  1  Stolz, Irwin W                81 GAJA  7:25.00
  2  McAree, Francis E             80  ISF  8:20.00
  3  Clegern, Wayne M              81  CMS  8:23.15
  4  Wolle, Jordan B               82 SDSM  9:27.33
  5  Silverio, Joaquin             84 GOLD 10:50.00
  6  Neubig, Philip H              81 BMST 11:45.00
85-89
  1  Briesemeister, Richard E      85 VMST  9:45.00
Sponsor #52Sponsor #20Sponsor #21Sponsor #13Sponsor #49
Sponsor #35Sponsor #41Sponsor #33Sponsor #25Sponsor #50Sponsor #47Sponsor #14
Sponsor #29Sponsor #51Sponsor #43Sponsor #36Sponsor #42Sponsor #45Sponsor #44