2010 Summer National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 14 Men 200 Meter Breaststroke

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
18-24
  1  Taylor, Jordan                21 FLAQ  2:37.83
  2  Koenig, Dan O                 22 FLAQ  2:38.14
  3  Eynon, Chris M                21 FLAQ  2:49.99
  4  Mejia, JC                     24 GOLD  3:15.00
25-29
  1  Welch, Corey L                27 GOLD  2:28.75
  2  Deery, Kyle B                 26 SYSM  2:31.19
  3  Twichell, Brandon J           27 UNAT  2:35.01
  4  Smith, Brent S                28 TXLA  2:37.34
  5  McAuliffe, Brent T            29 FLAQ  2:43.35
  6  Wilson, Jacob N               27 WMST  2:48.62
30-34
  1  Corcho, Rodrigo A             31 FLAQ  2:58.00
  2  Coto Quesada, Adrian J        33 ABRU  3:05.51
  3  Davis, Cory M                 30 RMST  3:10.15
35-39
  1  Butcher, Rob                  38 SYSM  2:33.18
  2  Eisenhuth, Matthew S          36  CMS  2:36.60
  3  Gonzales, Francisco J         38 NCYM  2:45.39
  4  Palace, Mark                  37 VMST  3:14.44
  5  Hopfe, Charles R              39 FLAQ  3:44.66
40-44
  1  Fernandez, Carlos A           41 FLAQ  2:44.50
  2  Finney, Peter C               43  MAM  2:47.84
  3  Waud, Timothy P               43 OREG  2:47.87
  4  Jones, Kenton R               43 SDSM  2:55.71
  5  Mench, Edward H               44 SYSM  2:56.38
  6  Adamavich, Doug P             41 ARIZ  2:56.90
  7  Keever, Nate                  44  CMS  3:05.69
  8  Cambias, Rob J                42  SMS  3:13.93
  9  Miner, David                  42 SYSM  3:30.00
 10  Cerich, Jose A                41  PRM  3:38.14
 11  Segura Herrera, Luis A        44 ABRU  3:39.06
45-49
  1  Kohll, David G                47 OMAH  2:46.00
  2  Thompson, Anthony G           46 MOVY  2:48.68
  3  Haden, Keith                  49 SSMS  3:04.53
  4  Blavatnik, Alex               46 FLAQ  3:05.77
  5  Kadi, Mike                    46 UNAT  3:10.00
50-54
  1  Guthrie, David M              50 TXLA  2:31.50
  2  Blank, Jon W                  50 NCMS  2:37.77
  3  Scott, Greg C                 51  CMS  2:44.00
  4  Matysek, Jim                  51 SYSM  2:52.35
  5  Drennen, Mark A               54 SYSM  2:55.53
  6  Grzeszczak, John S            52 GOLD  3:00.00
  7  Vargas, Daniel                50 ARIZ  3:01.52
  8  Perez, John                   52   CM  3:12.00
  9  Swiger, Ralph B               54 VMST  3:43.00
55-59
  1  Groselle, Jack R              56 O*H*  2:48.15
  2  Guadagni, Peter M             55  WCM  2:56.85
  3  Shead, Timothy M              58 GOLD  2:57.00
  4  Enright, Richard              58 DAMM  2:58.00
  5  Martin, Jack R                59 1776  3:20.00
  6  Miller, Jamie A               56 NCMS  3:25.00
  7  Boyle, Michael F              59 RMST  4:31.78
60-64
  1  Stark, Allen L                61 OREG  2:53.51
  2  Wright, Robert W              60 MOVY  2:54.00
  3  Walker, Rick B                60 SYSM  2:55.85
  4  Clemmons, Jim                 60  MAM  2:59.50
  5  Powers, Matt G                64 TULS  3:05.00
  6  Hoffman, Charles L            60 TERR  3:11.69
  7  Vazmina, Rudy J               60   CM  3:12.79
  8  Mc Gregor, Cary D             60  MAM  3:15.90
  9  Lee, Terrence J               60 NCMS  3:38.70
 10  Bernstein, Richard F          64 AGUA  3:40.31
 11  Roark, Roland S               62  AMS  3:54.06
65-69
  1  Boak, Thomas D                67 WMST  3:15.00
  2  Noble, Dave N                 67 MOVY  3:15.45
  3  Zeigler, John V               65 GAJA  3:33.53
  4  Baird, Justus                 67 GAJA  3:41.10
  5  Chadsey, William L            68 RMST  3:43.11
  6  Meyer, Gerald H               66 O*H*  3:46.36
  7  Galletly, Sandy               68 VMST  3:46.86
  8  Huebschmann, Ray E            66 GAJA  4:43.59
  9  Galarza, Isaac                68  PRM  5:00.00
70-74
  1  Medici, John C                72 O*H*  3:54.00
  2  Messineo, Doug                70 FACT  3:54.06
  3  Diamond, Louis H              71 ANCM  3:58.99
  4  Miller, David W               70 GAJA  4:05.00
75-79
  1  Stolz, Hal F                  76 GAJA  3:35.00
  2  Garrido, Tomas                75  PRM  3:50.08
  3  Xiao, Zongxu                  76  TVM  4:20.55
80-84
  1  Woods, Albert H               81 GAJA  4:18.24
  2  Stolz, Irwin W                81 GAJA  4:20.00
  3  Bauman, John H                80 WMAC  5:02.81
Sponsor #45Sponsor #41Sponsor #50Sponsor #14Sponsor #42
Sponsor #25Sponsor #43Sponsor #35Sponsor #49Sponsor #13Sponsor #44Sponsor #52
Sponsor #29Sponsor #20Sponsor #47Sponsor #21Sponsor #51Sponsor #36Sponsor #33