Licensed to USMS National Office - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 7/26/2010 04:42 PM
                   2010 US Masters Swimming Summer Nationals                   
                             San Juan, Puerto Rico                             
                   Meet Program - Thursday, August 12, 2010                    
 
Event 40  Men 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
Heat 1 of 6 Timed Finals   
  3  Marchbanks, Jerry L           75 MOST                      4:08.35 
  4  Stolz, Hal F                  76 GAJA                      3:45.00 
  5  Fleming, Jack C               75 USF                       4:08.26 
  7  Williams, Frank               70 SDSM                      3:27.59 
  8  Sanchez Alvarez, Jaime        71 DOM                       4:00.45 
Heat 2 of 6 Timed Finals   
  3  Ashare, Edward                69 UNAT                      4:30.00 
  4  Zeigler, John V               65 GAJA                      3:29.11 
  5  Green, James M                66 NCMS                      3:03.18 
  6  Noble, Dave N                 67 MOVY                      3:23.00 
  7  Winokur, Eliot                66 CM                        3:56.31 
  8  Baird, Justus                 67 GAJA                      4:30.20 
Heat 3 of 6 Timed Finals   
  1  Teel, John D                  63 GAJA                      3:20.00 
  2  Willis, Gregory B             62 LAPS                      3:05.45 
  3  Burns, Joel J                 64 FLAQ                      2:47.35 
  4  Stark, Allen L                61 OREG                      2:59.99 
  5  Mc Gregor, Cary D             60 MAM                       3:19.43 
  6  Mayol, Edward                 56 PRM                       3:10.00 
  7  Guadagni, Peter M             55 WCM                       2:43.67 
  8  Lautman, Scott M              58 PNA                       2:36.77 
  9  Krongaard, Jeffrey S          56 ARIZ                      2:55.00 
 10  Buckley, Mark                 57 SCA                       3:27.08 
Heat 4 of 6 Timed Finals   
  1  Valley, Eric                  49 PNA                       2:53.38 
  2  Malone, Kenneth G             46 UNAT                      2:32.00 
  3  Perez, Arnaldo A              48 CM                        2:25.55 
  4  Tatterson, Bryan R            46 FLAQ                      2:28.00 
  5  Thompson, Anthony G           46 MOVY                      2:50.64 
  6  Matysek, Jim                  51 SYSM                      2:58.00 
  7  Cue, Juan                     51 CM                        2:46.30 
  8  Vargas, Daniel                50 ARIZ                      2:55.46 
  9  Nakazawa, Muraji              54 RMST                      3:55.00 
 10  Pohnert, Steven C             40 RMST                      2:58.60 
Heat 5 of 6 Timed Finals   
  1  Finney, Peter C               43 MAM                       2:46.40 
  2  Cordero, William              43 IM                        2:37.00 
  3  Fernandez, Carlos A           41 FLAQ                      2:31.42 
  4  Roddin, Jeffrey H             41 ANCM                      2:24.01 
  5  Rubocki, John S               40 SAWS                      2:19.75 
  6  Lee, Lawrence B               42 NCMS                      2:23.41 
  7  Dickson, Kurt F               43 ARIZ                      2:28.99 
  8  Lockaby, Jay                  40 SYSM                      2:32.89 
  9  Sax, William C                41 GMUP                      2:38.68 
 10  Beniquez, Alberto             40 PRM                       2:50.22 
Heat 6 of 6 Timed Finals   
  1  Cleary, Kevin H               27 OREG                      2:49.20 
  2  Welch, Corey L                27 GOLD                      2:23.54 
  3  Perfanov, Val                 25 PAFC                      2:18.52 
  4  Twichell, Brandon J           27 UNAT                      2:20.88 
  5  Figueroa Ortiz, Victor J      26 PRM                       2:34.62 
  6  Villegas, Felipe              19 FLAQ                      2:17.77 
  7  Grabl, Lukas                  19 FLAQ                      2:05.05 
  8  Korotkin, Jason T             24 UNAT                      2:09.42 
  9  Haupt, Matt R                 30 SNOW                      2:07.09 
 10  Tujo, Christian F             39 OREG                      2:48.00