2009 Long Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 7 Men 100 Meter Breaststroke

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
18-24
  1  Jay, Will I                   21  CSI  1:12.15
  2  Eynon, Chris M                20 FLAQ  1:12.36
  3  Richardson, Erik              24 UNAT  1:14.63
  4  Guerrero, Mario               21 UNAT  1:30.00
25-29
  1  Musfeldt, Chris               28 MOVY  1:09.21
  2  Pickett, Andrew B             27 FLAQ  1:10.00
  3  Fadeev, Aleksey S             28  SKY  1:10.47
  4  Deery, Kyle B                 25 SYSM  1:12.00
  5  Saucedo, Patrick M            26 MICH  1:12.00
  6  Revere, Jason D               27  THT  1:15.50
  7  Dortch, Justin M              28 BGSU  1:23.99
30-34
  1  Christoffel, Ben J            33  ISF  1:07.86
  2  Esposito, James C             30 UNAT  1:08.00
  3  Kojima, Kosuke                31  DOC  1:09.00
  4  Aguilar, Giampiero            30  MIL  1:13.76
  5  Iglinski, Robert              33  DOC  1:14.00
  6  McCluskey, Kevin              31  HPX  1:15.46
  7  Thiry, Michael A              34   IM  1:19.00
  8  Preddy, Donovan               31 PAFC  1:24.00
35-39
  1  Butcher, Rob                  37 NCMS  1:05.98
  2  Stephens, Ryan K              38  ISF  1:10.50
  3  White, Bill                   39  ABM  1:12.50
  4  Navarro, Jeiko                35  MIL  1:16.15
  5  Broshears, Rion M             36 FLAQ  1:18.86
  6  Kinder, John S                37 OREG  1:23.56
  7  Kumfer, Brian                 36  DOC  1:24.12
  8  Berridge, Jeffrey K           39  ISF  1:26.03
  9  Manley, David W               36 1776  1:30.55
40-44
  1  Tuchler, Jim                  44 CUBU  1:09.80
  2  Livingston, Terry             42 SVOL  1:12.42
  3  Williams, Neill C             41 DCAC  1:14.04
  4  Fernandez, Carlos A           40 FLAQ  1:14.29
  5  Mandel, Gil                   43 NBAC  1:15.33
  6  Waud, Timothy P               42 OREG  1:17.14
  7  Hudak, Brian J                43 SWOM  1:17.15
  8  Adamavich, Doug P             40 ARIZ  1:20.50
  9  Cordero, William              42   IM  1:22.36
 10  Schmidt, David E              44  DOC  1:23.23
 11  Lage, Terry L                 41 FLAQ  1:25.00
 12  Chang, Tinjin P               40 UNAT  1:25.00
45-49
  1  Guthrie, David M              49 TXLA  1:07.38
  2  Corbeau, James L              45 OREG  1:08.92
  3  Blank, Jon W                  49 NCMS  1:10.00
  4  De La Torre, Guillermo        48  MIL  1:14.93
  5  Dassow, Paul                  47  SKY  1:15.80
  6  Crowley, Sean T               45 DSSM  1:16.52
  7  Thompson, Anthony G           45 MOVY  1:17.86
  8  Blavatnik, Alex               45 FLAQ  1:22.02
  9  Haden, Keith                  48 SSMS  1:23.50
 10  Morris, Paul H                47 SLAM  1:25.00
 11  Strange, John P               46   IM  1:30.37
 12  Miller, Jay                   49 UNAT  1:31.00
 13  Weiss, John                   48  ISF  1:33.86
 14  Crowley, Kevin J              45 MESC  1:35.21
50-54
  1  Scott, Greg C                 50  CMS  1:12.00
  2  Patterson, Gary L             50  WCM  1:12.00
  3  Holland, David A              51 WMAC  1:14.00
  4  Brenner, Bill                 51 SYSM  1:15.80
  5  Matysek, Jim                  50 MOVY  1:16.14
  6  Tuchler, David                51   IM  1:18.00
  7  Sherman, Bill                 51 MOVY  1:18.19
  8  Holmberg, Tom                 51   IM  1:19.40
  9  Shepherd, Keith               50  SKY  1:19.70
 10  Louie, Jamie                  52  CMS  1:20.50
 11  Kritzer, William C            52 DAMM  1:22.34
 12  Perez, John                   51  PRM  1:26.51
 13  Adcock, Richard P             54  PNA  1:31.96
 14  Ammel, Michael D              53 MOVY  1:35.62
55-59
  1  Groselle, Jack R              55 O*H*  1:14.04
  2  Parker, Randy J               55 MICH  1:16.63
  3  Leonard, Dan P                55 SCAQ  1:17.00
  4  Walker, Rick B                59 SYSM  1:17.72
  5  Roth, Barry                   55 ARIZ  1:18.98
  6  Finn, Peter R                 55  DOC  1:19.73
  7  Templin, Philip John          55  UCI  1:20.00
  8  Wright, Robert W              59 MOVY  1:20.54
  9  Ladewig, Brock                56  DOC  1:20.56
 10  Enright, Richard              57 DAMM  1:21.10
 11  Korner, Dale E                57 O*H*  1:23.41
 12  Shaw, Gary D                  55 UTAH  1:23.80
 13  Dougherty, Stephen P          58  ABM  1:25.82
 14  Kelsoe, Robert                56 SWAM  1:27.50
 15  Keller, James                 56  SKY  1:29.00
 16  Haddan, Barry L               58 DCAC  1:29.09
 17  Smith, Stephen D              56 SLAM  1:29.24
 18  Reed, Steven D                58 SLAM  1:31.06
 19  Bauer, Craig J                57  ISF  1:41.23
 20  Spaethe, David R              56 GRIN  1:46.17
60-64
  1  Stark, Allen L                60 OREG  1:17.55
  2  Kerns, Hubie                  60 SCAQ  1:18.56
  3  Stromberg, Kraig R            60  NEM  1:20.00
  4  Wendt, George F               62   IM  1:21.27
  5  Kleitz, Patrick E             61 NIAG  1:26.80
  6  Dubois, Ronald D              60 MICH  1:28.00
  7  Thompson, Dan                 63 WMST  1:30.00
  8  Zeigler, John V               64 GAJA  1:31.99
  9  Hunt, Larry                   62  SKY  1:37.68
 10  Roach, Bill                   60 NAST  1:38.00
65-69
  1  Frost, Kenneth A              65  TAM  1:18.00
  2  Andersen, Peter               66 SDSM  1:22.80
  3  Gildea, David R               66 STAN  1:24.91
  4  Noble, Dave N                 66 MOVY  1:29.54
  5  Dannenberg, James             65 WMAC  1:35.00
  6  Cody, Frank J                 69 MICH  1:39.00
  7  Reid, Walt E                  69  PNA  1:40.00
  8  Pohlmann, John T              66 SLAM  1:43.16
  9  Edwards, Morgan               65  CMS  1:43.35
 10  Abineri, David J              66 SWOM  1:45.00
 11  Desserich, Russ W             66  ISF  1:51.29
 12  Baird, Justus                 66 GAJA  1:53.00
 13  Huebschmann, Ray E            65 GAJA  2:07.04
 14  Shepherd, John T              68  SKY  2:07.68
70-74
  1  Wiedamann, Karl E             71 GOLD  1:26.71
  2  Diamond, Louis H              70 ANCM  1:40.88
75-79
  1  Sanguily, Manuel              76 CONN  1:43.00
  2  Van Landingham, Jack          76 NIAG  1:45.00
  3  Patten, Bob W                 75  CMS  1:46.70
  4  Best, Bob                     77 SDSM  1:50.92
  5  Judd, Russell L               77  ISF  2:00.00
  6  Dixon, Richard B              76 GAJA  2:00.40
  7  Reiman, Timothy A             77  ISF  2:00.70
  8  Bauman, John H                79 WMAC  2:11.28
80-84
  1  MacDonald, Robert C           81  FMM  1:44.11
  2  Woods, Albert H               80 METR  1:51.04
  3  Urstadt, Charles J            81 CONN  1:52.00
85-89
  1  Rudloff, G Edward             86  TOC  1:58.60
  2  Greenberg, Barton H           85  FMM  2:04.00
90-94
  1  Witte, Russ B                 93 SWOM  2:35.00
Sponsor #29Sponsor #36Sponsor #43Sponsor #49Sponsor #25
Sponsor #41Sponsor #47Sponsor #51Sponsor #45Sponsor #35Sponsor #44Sponsor #52
Sponsor #50Sponsor #20Sponsor #13Sponsor #21Sponsor #33Sponsor #42Sponsor #14