2009 Long Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 55 Women 800 Meter Freestyle

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
18-24
  1  Roka, Heather A               23 UNAT 10:01.45
  2  Rader, Katie L                21  ISF 10:51.37
  3  Rader, Colleen J              19  ISF 10:52.36
25-29
  1  Hester, Heidi R               29 PLAN  9:50.69
  2  Gunder, Jessica R             27 CSPM 10:34.05
  3  Ross, Lisa M                  26 GRIN 11:07.32
30-34
  1  Kagy-Schwartz, Michelle C     34  ABM 10:11.79
  2  Hennessey, Katherine C        31 NBAC 10:13.66
  3  Gitzinger, Jennifer           34   IM 11:20.05
35-39
  1  Nieto, Alexandra              37  SKY 10:18.50
  2  Chacon, Marcela               35  MIL 12:01.11
  3  Colburn, Carrie A             35  ABM 12:55.29
  4  Tobler, Ellen                 38   IM 14:30.36
  5  Volz, Kristin R               36 FLAQ 15:14.43
40-44
  1  Shuck, Susie                  44  ISF 10:26.80
  2  Stevens, Kimberly J           44   IM 11:00.80
  3  Richell, Kelly A              44  MVN 12:05.39
  4  Segnitz, Robin P              42  SKY 12:08.97
  5  Ahlborn, Jacqueline T         41  ISF 14:20.00
  6  Goldfinger, Marcia R          40 FLAQ 17:57.47
45-49
  1  Elias-Williams, Maria L       45 GSMS 10:13.97
  2  Wendell, Nancy                45 DAMM 11:14.87
  3  Gonzalez, Ana Lucia           47  MIL 11:43.10
  4  Gregory, Ellen D              45  ISF 12:02.00
  5  Eime, Lindy E                 48  ISF 15:30.00
  6  Chin-Ogilvie, Adrienne        49 FLAQ 16:36.27
50-54
  1  Brown, Denise H               50 MICH 10:11.09
  2  Devanney, Celia C             52 GOLD 10:55.07
  3  Rohner, Patricia A            50 NCMS 11:09.53
  4  Fries, Beth O                 51 MESC 11:50.62
  5  Randolph, Barbara             51 UNAT 12:06.10
  6  Delanois, Barbara             54   IM 12:30.93
  7  Larson, Linda L               54 FLAQ 14:00.00
  8  Smath, Meg                    53  SKY 14:34.82
  9  Haynie, Dee A                 54  TOC 22:40.00
55-59
  1  Booher, Sue-Ellen             56  NEM 12:44.64
  2  Fisher Campbell, Anne E       57  ISF 13:06.00
  3  Smith, Melinda J              57 O*H* 14:37.36
  4  Frayne, Anne M                55  DRM 15:20.38
  5  Lambert, Holly W              56  ISF 15:55.91
  6  Mitchell, Anita M             59 FLAQ 19:00.00
60-64
  1  Menard, Joanne                61 ARIZ 12:29.70
  2  Veater, Betty B               63 GAJA 13:20.00
  3  Sutherland, Kate              61  PNA 17:00.00
65-69
  1  Ridout, Nancy J               67  TAM 13:30.00
  2  Schreiner, Beth               68 VMST 13:30.49
  3  Birkhead, Jane C              69 MOST 14:37.13
  4  Parks, Jennifer A             66 MICH 15:05.23
  5  Arnold, Tita                  68  SKY 15:24.00
  6  Katz, Jane                    66 AGUA 15:30.50
  7  Martin, Judy                  67 VMST 16:00.00
70-74
  1  Kennedy, Judy A               72  CMS 16:12.21
80-84
  1  Meredith, Jeanne H            81 VMST 23:50.00
Sponsor #51Sponsor #50Sponsor #29Sponsor #49Sponsor #35
Sponsor #43Sponsor #14Sponsor #44Sponsor #52Sponsor #21Sponsor #45Sponsor #41
Sponsor #20Sponsor #25Sponsor #13Sponsor #47Sponsor #42Sponsor #36Sponsor #33