Licensed to USMS Web Master                               Hy-Tek's Meet Manager
                        United States Masters Swimming                         
                    2007 National Long Course Championships                    
                            Meet Program - Saturday                            
 
Event 24  Women 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
Heat 1  Timed Finals   
  1  Colorado Masters Swimming  W240  'A'                       3:45.00 
     1) Hashimoto, Christine L W60      2) Harkreader, Patricia C W71     
     3) Oberg, Jane C W70               4) Kennedy, Judy A W70            
  2  Masters of South Texas  W240  'A'                          3:15.00 
     1) Miller, Jan A W57               2) Kight, Betty G W66             
     3) Mayhew, Chris W54               4) Whitlock, Shelly W68           
  3  Wisconsin Masters Aquatic Club  W240  'A'                  2:56.01 
     1) Stewart, Jane Dillon W65        2) Christenson, Candy J W60       
     3) Kranpitz, Nancy W62             4) Havel, Germaine L W59          
  4  Virginia Masters Swim Team  W240  'A'                      2:47.40 
     1) Durrant, Betsy W66              2) Miller, Patricia M W46         
     3) Hlavacek, Ida M W65             4) Schreiner, Beth W66            
  5  Woodlands Masters Swim Team  W240  'A'                     2:36.00 
     1) Hessler, Theresa L W55          2) Leilich, Joann W68             
     3) Boak, Carolyn F W62             4) Mitsuda-Bagnall, Carol M W58   
  6  Masters of South Texas  W240  'B'                          2:53.00 
     1) Goggin, Georgia L W78           2) Preston, Randee L W55          
     3) Boyer, Kathy M W53              4) Callaway, Linda S W54          
  7  Woodlands Masters Swim Team  W240  'C'                     3:10.00 
     3) Taylor, Janet F W54             4)                                
  8  Woodlands Masters Swim Team  W240  'B'                     3:22.00 
     1) Bower, Barbara M W69            2) Robinson, Alice M W54          
     3) Cattarin, Sandy W68             4) Erickson, Ann W65              
  9  Masters of South Texas  W280  'A'                          3:50.00 
     1) Sievert, Sara M W82             2) Holt, Nancy E W58              
     3) Sauer, De Ette A W66            4) Wheatley, Diane R W74          
Heat 2  Timed Finals   
  1  The Olympic Club  W160  'A'                                3:05.50 
     1) Easton, Sandie W38              2) Welting, Laureen W42           
     3) Quinn, Phyllis E W52            4) Meyer, Marguerite W48          
  2  South West YMCA Masters  W160  'A'                         2:49.15 
     1) Cordova, Julie H W43            2) Brogdon, Tiffany D W28         
     3) Brundage, Cheryl Y W40          4) Sellers, Melanie B W55         
  3  Masters of South Texas  W160  'A'                          2:44.00 
     1) Holloway, Colleen J W54         2) Hearron, Chrystie K W48        
     3) Kownslar, Laura H W27           4) Cuero, Patricia S W38          
  4  Southern Masters Swimmers  W160  'A'                       2:47.60 
     1) Saucier, Mariela I W47          2) Helm, Mary M W41               
     3) Lachney, Fay W46                4) Buccino, Vicki W61             
  5  Woodlands Masters Swim Team  W160  'C'                     2:58.00 
     1) Schueckler, Leslie P W52        2) Gale, Alanna K W40             
     3) Martin, Barbara R W45           4) Green, Laura E W37             
  6  Woodlands Masters Swim Team  W200  'C'                     3:26.00 
     1) Policastro, Nancy A W51         2) Helms, Carol L W50             
     3) Lueken, Val A W64               4) Wagner, Judy B W62             
  7  Fort Lauderdale Aquatics  W200  'A'                        2:53.16 
     1) Bennett, Sarah L W44            2) Chin-Ogilvie, Adrienne W47     
     3) Thomas, Ann B W47               4) Webb, Linda J W62              
  8  Southern Masters Swimmers  W200  'A'                       2:54.70 
     1) Arnold, Patricia F W68          2) Niedrich, Ruth W48             
     3) Ferguson, Janet S W50           4) Gurzi, Julie A W38             
Heat 3  Timed Finals   
  1  Woodlands Masters Swim Team  W200  'B'                     2:46.00 
     1) Nelson-Wulff, Candace A W50     2) Buckner, Rebecca L W54         
     3) Bloomfield, Sue A W55           4) Allen, Margaret W48            
  2  O*H*I*O Masters Swim Club  W200  'A'                       2:33.00 
     1) Guins, Ann H W54                2) Kron, Lilly W76                
     3) Smith, Melinda J W55            4) Kessler, Laura L W47           
  3  Virginia Masters Swim Team  W200  'A'                      2:28.00 
  4  Woodlands Masters Swim Team  W200  'A'                     2:25.00 
     1) Nunnallee, Deborah L W51        2) Schuber, Nancy S W52           
     3) Leutner, Joy M W49              4) Burgess, Stacy H W50           
  5  North Carolina Masters Swimmin  W200  'A'                  2:21.00 
     1) Walsh, Susan W45                2) Newell, Sally W70              
     3) Deal, Elisabeth Elliott W43     4) Rogers, Eugenia (Jennie) A W55 
  6  Walnut Creek Masters  W200  'A'                            2:24.00 
     1) Stevens, Nina E W49             2) Alexander, Martha A W58        
     3) Heim-Bowen, Suzanne M W49       4) Benjamin, Marcia S W51         
  7  YMCA Indy Swim Fit  W200  'A'                              2:26.14 
     1) Brooks, Joann W53               2) Gettelfinger, Cheryl M W50     
     3) Shuck, Susie W42                4) Beeler, Kirsten W61            
  8  Masters of South Texas  W200  'A'                          2:31.00 
     1) Starr, Deb J W51                2) Nisman, Ronda S W53            
     3) Fincham, Elaine S W52           4) Ingraham, Susan R W48          
  9  Pacific Northwest Aquatics  W200  'A'                      2:36.00 
     1) Casey, Kathrine J W59           2) Dahl, Lisa A W46               
     3) Welch, Sarah W60                4) Glassman, Debbie A W54         
Heat 4  Timed Finals   
  1  Dallas Aquatic Masters  W160  'B'                          2:37.00 
     1) Cole, Janie W54                 2) Hinkamp, Kristianne W48        
     3) Gray, Christina W41             4) Kelley, Paula A W48            
  2  New England Masters  W160  'A'                             2:30.60 
     1) Kupan, Cheryl A W43             2) Johns, Margaret S W53          
     3) Stanley, Ellen D W31            4) Bierwert, Karen W55            
  3  Arizona Masters  W160  'A'                                 2:27.99 
     1) Bailey, Monica M W46            2) Bunch, Brigid J W44            
     3) Wygal-Springer, Dianne L W41    4) Gillies, Judy L W59            
  4  YMCA Indy Swim Fit  W160  'A'                              2:25.17 
  5  Dallas Aquatic Masters  W160  'A'                          2:16.00 
     1) Wendell, Nancy W43              2) McClelland, Katie W31          
     3) Arvesen, Malinda W51            4) Morrison, Lynn W53             
  6  Woodlands Masters Swim Team  W160  'A'                     2:18.00 
     1) Gebhart, Janis R W42            2) Considine-Miller, Ellen A W44  
     3) Strickland, Gale E W46          4) Umbach, Elizabeth A W45        
  7  Gold Coast Masters  W160  'A'                              2:26.00 
     1) Roussain, Kerri C W48           2) McDonnell, Peggy H W52         
     3) Devanney, Celia C W50           4) Hanson, Tanya M W46            
  8  Woodlands Masters Swim Team  W160  'B'                     2:29.00 
     1) Eicks, Stacey M W48             2) Mead, Julie A W32              
     3) Smiley, Sunny C W37             4) Morton, Andrea N W45           
  9  Georgia  W160  'A'                                         2:34.00 
     1) Constantino, Patricia W52       2) Selby, Tana M W48              
     3) Vazhenin, Anastacia I W23       4) Hooe, Donna L W45              
Heat 5  Timed Finals   
  2  Woodlands Masters Swim Team  W120  'D'                     2:43.00 
     1) Strachan, Kelly W37             2) Maggert, Michelle A W36        
     3) Shoemaker, Lindsay A W22        4) Spijkerbosch, Anja M W34       
  3  Pennypack Aquatic & Fitness Cl  W120  'A'                  2:29.00 
     1) Stein, Caroline F W37           2) Burkart, Dana M W36            
     3) Burke, Barbara B W46            4) Murtha, Tara M W27             
  4  YMCA Indy Swim Fit  W120  'A'                              2:24.17 
     1) Peterson, Laurie J W31          2) Hays, Amy C W42                
     3) Ellis, Nichole M W28            4) Ahlborn, Jacqueline T W39      
  5  Woodlands Masters Swim Team  W120  'A'                     2:11.20 
     1) Gellatly, Jill E W40            2) Koch, Laura K W31              
     3) Hallee, Lisa D W39              4) Garth, Christy L W33           
  6  Woodlands Masters Swim Team  W120  'B'                     2:17.00 
     1) Weiser, Sabine W33              2) Crecelius, Nancy A W38         
     3) Kerscher, Ilsa M W32            4) Bryant, Patti J W37            
  7  Woodlands Masters Swim Team  W120  'C'                     2:28.00 
     1) Switzer, Kirsten C W34          2) Katri, Deanna M W37            
     3) Payne, Stacey L W27             4) Asbury, April W26              
  8  Fort Lauderdale Aquatics  W120  'A'                        2:31.00 
     1) Hulett, Jennifer A W38          2) Paiva, Maria Tereza W42        
     3) Novack, Meredith A W32          4) Moran, Danielle W30            
Heat 6  Timed Finals   
  2  Fort Lauderdale Aquatics  W72  'B'                         2:38.77 
     1) Cross, Carolan A W27            2) Marechal, Severine M W24       
     3) McFarlane, Laurie W20           4) Aron, Vanessa W27              
  3  Fort Lauderdale Aquatics  W72  'A'                         2:14.77 
     1) Jason, Dawn R W20               2) Wright, Gia C W21              
     3) Wright, Czamille W19            4) Quatromoni, Emily M W18        
  4  Woodlands Masters Swim Team  W72  'A'                      2:11.80 
     1) Vogel, Randi L W23              2) Nichols, Valerie M W24         
     3) Baker, Lesley A W25             4) Muller, Kelsey L W25           
  5  South Belt Area  W72  'A'                                  2:17.99 
     1) Kelly, Kristine E W20           2) Walker, Skylar A W21           
     3) Golden, Stacey M W27            4) Hernandez, Lisa M W26          
  6  Woodlands Masters Swim Team  W100  'A'                     2:15.00 
     1) Del Rio, Tania W22              2) Annelin, Elisa M W28           
     3) Kyle, Susan W28                 4) Armstrong, Rachel C W28        
  7  Fort Lauderdale Aquatics  W100  'A'                        2:23.79 
     1) Byrnes, Kathie M W25            2) Kafin, Lauren W25              
     3) Martin, Jennifer M W27          4) Wenzel, Katharine T W24