Licensed to USMS Web Master                               Hy-Tek's Meet Manager
                        United States Masters Swimming                         
                    2007 National Long Course Championships                    
                             Meet Program - Sunday                             
 
Event 38  Women 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
Heat 1  Timed Finals   
  3  Woodlands Masters Swim Team  W200  'C'                     2:51.00 
     1) Robinson, Alice M W54           2) Martin, Barbara R W45          
     3) Erickson, Ann W65               4) Bower, Barbara M W69           
  4  Masters of South Texas  W280  'A'                          3:30.00 
     1) Holt, Nancy E W58               2) Wheatley, Diane R W74          
     3) Sauer, De Ette A W66            4) Sievert, Sara M W82            
  4  Virginia Masters Swim Team  W200  'A'                      2:30.40 
     3)                                 4) Spencer, Jennifer A W37        
  5  Southern Masters Swimmers  W200  'B'                       3:22.60 
     1) Many, Cecile W53                2) McKnight, Laurie J W35         
     3) Pilie, Kathleen F W63           4) Arnold, Patricia F W68         
Heat 2  Timed Finals   
  1  Colorado Masters Swimming  W240  'A'                       3:05.00 
     1) Kennedy, Judy A W70             2) Harkreader, Patricia C W71     
     3) Oberg, Jane C W70               4) Najjar, Ellie S W46            
  2  Masters of South Texas  W240  'B'                          2:40.00 
     1) Boyer, Kathy M W53              2) Goggin, Georgia L W78          
     3) Preston, Randee L W55           4) Mayhew, Chris W54              
  3  Masters of South Texas  W240  'A'                          2:35.00 
     1) Conley, Paula C W58             2) Kight, Betty G W66             
     3) Whitlock, Shelly W68            4) Miller, Jan A W57              
  4  Woodlands Masters Swim Team  W240  'A'                     2:22.00 
     1) Bloomfield, Sue A W55           2) Mitsuda-Bagnall, Carol M W58   
     3) Leilich, Joann W68              4) Boak, Carolyn F W62            
  5  Virginia Masters Swim Team  W240  'A'                      2:30.40 
     1) Hlavacek, Ida M W65             2) Braaten, Kitten W52            
     3) Schreiner, Beth W66             4) Zaremski, Barbara M W70        
  6  Wisconsin Masters Aquatic Club  W240  'A'                  2:36.04 
     1) Kranpitz, Nancy W62             2) Stewart, Jane Dillon W65       
     3) Christenson, Candy J W60        4) Havel, Germaine L W59          
  7  Woodlands Masters Swim Team  W240  'B'                     3:04.00 
     1) Policastro, Nancy A W51         2) Kestelyn, Patricia M W61       
     3) Wagner, Judy B W62              4) Cattarin, Sandy W68            
Heat 3  Timed Finals   
  1  Fort Lauderdale Aquatics  W200  'A'                        2:24.00 
     1) Webb, Linda J W62               2) Bennett, Sarah L W44           
     3) Chin-Ogilvie, Adrienne W47      4) Thomas, Ann B W47              
  2  Woodlands Masters Swim Team  W200  'B'                     2:19.80 
     1) Strickland, Gale E W46          2) Schuber, Nancy S W52           
     3) Buckner, Rebecca L W54          4) Andrews, Cindy P W48           
  3  Woodlands Masters Swim Team  W200  'A'                     2:11.80 
     1) Leutner, Joy M W49              2) Nelson-Wulff, Candace A W50    
     3) Nunnallee, Deborah L W51        4) Burgess, Stacy H W50           
  4  Masters of South Texas  W200  'A'                          2:09.00 
     1) Nisman, Ronda S W53             2) Starr, Deb J W51               
     3) Fincham, Elaine S W52           4) Ingraham, Susan R W48          
  5  Walnut Creek Masters  W200  'A'                            2:02.30 
     1) Alexander, Martha A W58         2) Stevens, Nina E W49            
     3) Benjamin, Marcia S W51          4) Heim-Bowen, Suzanne M W49      
  6  Dallas Aquatic Masters  W200  'A'                          2:04.00 
     1) Cole, Janie W54                 2) Morrison, Lynn W53             
     3) Wendell, Nancy W43              4) Arvesen, Malinda W51           
  7  The Olympic Club  W200  'A'                                2:10.00 
     1) Meyer, Margery W85              2) Meyer, Marguerite W48          
     3) Quinn, Phyllis E W52            4) Welting, Laureen W42           
  8  O*H*I*O Masters Swim Club  W200  'A'                       2:18.00 
     1) Kessler, Laura L W47            2) Guins, Ann H W54               
     3) Smith, Melinda J W55            4) Kron, Lilly W76                
  9  Southern Masters Swimmers  W200  'A'                       2:23.60 
     1) Niedrich, Ruth W48              2) Lachney, Fay W46               
     3) Buccino, Vicki W61              4) Ferguson, Janet S W50          
Heat 4  Timed Finals   
  1  Woodlands Masters Swim Team  W160  'C'                     2:56.00 
     1) Gale, Alanna K W40              2) Allen, Margaret W48            
     3) Shoemaker, Tracy S W47          4) Strachan, Kelly W37            
  2  Masters of South Texas  W160  'A'                          2:14.00 
     1) Holloway, Colleen J W54         2) Callaway, Linda S W54          
     3) Andrade, Rosana W47             4) Kownslar, Laura H W27          
  3  Woodlands Masters Swim Team  W160  'B'                     2:09.80 
     1) Katri, Deanna M W37             2) Bryant, Patti J W37            
     3) Morton, Andrea N W45            4) Gebhart, Janis R W42           
  4  Rice Aquatic Masters  W160  'A'                            2:05.60 
     1) Matherne, Susan K W45           2) Duke, Amy E W24                
     3) Thalken-Beedon, Kathleen W44    4) Middlebrooks, Kelly A W40      
  5  Woodlands Masters Swim Team  W160  'A'                     2:02.80 
     1) Considine-Miller, Ellen A W44   2) Crecelius, Nancy A W38         
     3) Gellatly, Jill E W40            4) Hallee, Lisa D W39             
  6  Gold Coast Masters  W160  'A'                              2:05.00 
     1) McDonnell, Peggy H W52          2) Roussain, Kerri C W48          
     3) Devanney, Celia C W50           4) Hanson, Tanya M W46            
  7  Team Ridgelea  W160  'A'                                   2:09.00 
     1) Barghi, Diane W28               2) Jones, Beth W50                
     3) Brown, Cameron W47              4) Henderson, Kristin W W47       
  8  Arizona Masters  W160  'A'                                 2:09.99 
     1) Wygal-Springer, Dianne L W41    2) Bunch, Brigid J W44            
     3) Gillies, Judy L W59             4) Bailey, Monica M W46           
  9  New England Masters  W160  'A'                             2:25.00 
     1) Kupan, Cheryl A W43             2) Grilli, Tracy L W50            
     3) Bierwert, Karen W55             4) Stanley, Ellen D W31           
Heat 5  Timed Finals   
  3  Dallas Aquatic Masters  W120  'A'                          2:16.00 
     1) Oberstar-Brown, Lia-Geneviev W3 2) McClelland, Katie W31          
     3) Hinkamp, Kristianne W48         4) Kelley, Paula A W48            
  4  Woodlands Masters Swim Team  W120  'B'                     2:07.60 
     1) Annelin, Elisa M W28            2) Kerscher, Ilsa M W32           
     3) Weiser, Sabine W33              4) Switzer, Kirsten C W34         
  5  Woodlands Masters Swim Team  W120  'A'                     1:56.50 
     1) Armstrong, Rachel C W28         2) Koch, Laura K W31              
     3) Kyle, Susan W28                 4) Garth, Christy L W33           
  6  Fort Lauderdale Aquatics  W120  'A'                        2:15.00 
     1) Hulett, Jennifer A W38          2) Paiva, Maria Tereza W42        
     3) Rivas, Alexandra E W42          4) Novack, Meredith A W32         
Heat 6  Timed Finals   
  2  South Belt Area  W72  'A'                                  2:14.99 
     1) Hernandez, Lisa M W26           2) Walker, Skylar A W21           
     3) Golden, Stacey M W27            4) Kelly, Kristine E W20          
  3  Woodlands Masters Swim Team  W72  'A'                      2:05.00 
     1) Del Rio, Tania W22              2) Nelson-Wulff, Kim A W19        
     3) Shoemaker, Lara L W20           4) Baker, Lesley A W25            
  4  Fort Lauderdale Aquatics  W72  'A'                         2:02.00 
     1) Jason, Dawn R W20               2) Wenzel, Katharine T W24        
     3) Wright, Czamille W19            4) Wright, Gia C W21              
  5  Fort Lauderdale Aquatics  W72  'B'                         2:10.00 
     1) Aron, Vanessa W27               2) McFarlane, Laurie W20          
     3) Marechal, Severine M W24        4) Quatromoni, Emily M W18        
  6  Woodlands Masters Swim Team  W100  'B'                     2:15.00 
     1) Shoemaker, Lindsay A W22        2) Spijkerbosch, Anja M W34       
     3) Asbury, April W26               4) Mead, Julie A W32              
  7  Woodlands Masters Swim Team  W100  'A'                     2:00.00 
     1) Vogel, Randi L W23              2) Nichols, Valerie M W24         
     3) Smiley, Sunny C W37             4) Muller, Kelsey L W25           
  8  Fort Lauderdale Aquatics  W100  'A'                        2:04.00 
     1) Byrnes, Kathie M W25            2) Cross, Carolan A W27           
     3) Kafin, Lauren W25               4) Martin, Jennifer M W27