2004 Long Course National Championships

Mixed Relay Results

Final Results

Mixed 76-99 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
  76-99 NATL: * 1:48.50   8/23/1992 UNIV SAN FRAN                              
                         C HINSHAW, G YANG, J HAUER, A GELLER              
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennypack Aquatic & Fitness Cl  'A'               1:50.00    1:50.13   22  
     1) Furlong, Brian 27               2) Morales, Denise 24             
     3) Mojock, Eric 24                 4) Mullet, Emily 24               
       25.80    55.13  1:21.38  1:50.13                                    
 
Mixed 76-99 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
  76-99 NATL: * 2:02.31   8/23/1992 UNIV SAN FRAN                              
                         G YANG, J HAUER, G MACKEM, C HINSHAW              
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennypack Aquatic & Fitness Cl  'A'               2:08.00    2:05.48   22  
     1) Mojock, Eric 24                 2) Furlong, Brian 27              
     3) Mullet, Emily 24                4) Morales, Denise 24             
       29.74  1:02.93  1:36.33  2:05.48                                    
  2 Georgia  'A'                                      2:10.90    2:16.18   18  
     1) Morris, Alexis 22               2) Witt, James 23                 
     3) Bate, Andrew 27                 4) Goddard, Hannah 25             
       42.14  1:18.10  1:48.23  2:16.18                                    
 
Mixed 100-119 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
100-119 NATL: * 1:44.84   8/25/1996 MICHIGAN                                   
                         D BURRELL, S DEVLIN, T MERCER, M GREEN            
100-119 WORL: ! 1:44.84   8/25/1996 MICHIGAN-USA                               
                         D BURRILL, S DEVLIN, T MERCER, M GREEN            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin  'A'               1:48.00    1:49.07   22  
     1) Petcu, Razvan 31                2) Schreiner, Vironica 25         
     3) Hageman, Heather 34             4) Gellin, Jonathan 24            
       24.31    54.61  1:23.79  1:49.07                                    
 
Mixed 100-119 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
100-119 NATL: * 1:56.50   8/20/1990 HOUSTONIAN CLUB                            
                         C BRITT, L WETZEL-OSBORNE, S KNOWLES, R WETZEL    
100-119 WORL: ! 1:55.05   7/15/2001 TEAM DASH-JPN                              
                         K NAKAMURA, T HIRAKAWA, Y SAKAMOTO, Y OZAWA       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin  'A'               2:05.00    2:05.69   22  
     1) DeSorbo, Todd 27                2) Cummings, Jessica 25           
     3) Gellin, Jonathan 24             4) Schreiner, Vironica 25         
       29.61  1:08.06  1:35.05  2:05.69                                    
  2 Illinois Masters  'A'                             2:10.40    2:07.86   18  
     1) Tusa, Zsejke 26                 2) Van Etten, Erik 26             
     3) Thielen, Aaron 33               4) Toft, Heidi 31                 
       32.50  1:08.54  1:38.48  2:07.86                                    
  3 Greater Augusta Swimming Inc  'A'                 2:10.86    2:10.33   16  
     1) Northcutt, Tom 39               2) Johnson, Ryan 28               
     3) Splichal, Pamela 21             4) Johnson, Holly 28              
       31.02  1:08.58  1:40.69  2:10.33                                    
  4 North Carolina Masters Swimmin  'B'               2:11.00    2:16.95   14  
     1) Deal, Melanie 24                2) Porco, Filippo 27              
     3) Su, Billy 30                    4) Keto, Alexis 26                
       36.90  1:14.95  1:46.41  2:16.95                                    
 
Mixed 120-159 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
120-159 NATL: * 1:42.65   8/23/1998 GOLD                                       
                         T PACE, T MOLL, J HERRINGTON, K WIENANTS          
120-159 WORL: ! 1:42.44   2/15/2004 AZ & PC -NED                               
                         A KOSTEN, C MARSMAN, T VAN GORKOM, E VAN NORDEN   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Illinois Masters  'A'                             1:47.50    1:48.41   22  
     1) Ridge, Jennifer 36              2) Day, Nadine 34                 
     3) Young, Bob 40                   4) Gibson, Dave 44                
       28.34    55.77  1:44.68  1:48.41                                    
  2 Virginia Masters Swim Team  'A'                   1:52.50    1:51.05   18  
     1) Gill, Mark 36                   2) Jaeger, Debbie 42              
     3) Cornell, Eric 34                4) Phillips, Alice 39             
       26.47    57.55  1:22.58  1:51.05                                    
  3 Greater Augusta Swimming Inc  'A'                 1:50.00    1:53.98   16  
     1) Northcutt, Tom 39               2) Scott, Ashley 21               
     3) Dromsky, Joseph 42              4) Johnson, Holly 28              
       27.51    56.57  1:49.14  1:53.98                                    
  4 Pennypack Aquatic & Fitness Cl  'A'               1:55.00    1:57.51   14  
     1) O'Connor, Alan 31               2) Flynn, Patricia 28             
     3) Burke, Barbara 43               4) Platt, Jay 57                  
       26.71    56.41  1:27.59  1:57.51                                    
  5 Greater Augusta Swimming Inc  'B'                 1:59.00    2:00.85   12  
     1) Starr, Keith 44                 2) Johnson, Ryan 28               
     3) Hales, Jessica 28               4) Splichal, Pamela 21            
       31.17    58.77  1:30.86  2:00.85                                    
  6 Hilton Head Aquatic Club  'A'                     1:59.80    2:04.75   10  
     1) Gernaat, Russell 38             2) Stuntz, Rebekah 23             
     3) Green, Joe 40                   4) Hennessey, Lynnette 40         
       30.14  1:01.68  1:52.46  2:04.75                                    
  7 H2ouston Swims  'A'                               1:54.50    2:07.83    8  
     1) Campbell, Geoff 34              2) Elliott, Susan 33              
     3) Anderson, Lisa 45               4) White, Steve 44                
       45.22  1:04.97  1:41.45  2:07.83                                    
  8 Parris Island Mwr Masters  'A'                    2:15.00    2:07.92    6  
     1) Parham, Mary 42                 2) Murray, David 44               
     3) Brown, Sarah 30                 4) Mandell, David 42              
       33.17  1:03.94  1:37.55  2:07.92                                    
  9 Brunswick Ywca Barracudas  'A'                    2:11.99    2:14.59    4  
     1) Karantinos, James 34            2) Bryson, Ginny 46               
     3) Richards, Emily 22              4) Yancey, Daniel 24              
       48.59  1:08.12  2:02.80  2:14.59                                    
 10 Team Greenville Masters  'A'                      2:16.00    2:21.52    2  
     1) Thornton, Eric 19               2) Thornton, Evan 21              
     3) Reynolds, Ronda 39              4) Thornton, Charlotte 47         
       28.70    59.13  1:53.40  2:21.52                                    
 -- Virginia Masters Swim Team  'B'                   1:59.80         NS  
 
Mixed 120-159 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
120-159 NATL: * 1:57.30   8/23/1998 GOLD                                       
                         C CRAWFORD, S VAN NEERDEN, T MOLL, J HERRINGTON   
120-159 WORL: ! 1:55.43    3/2/2003 TEAM DASH-JPN                              
                         H NISHIMURA, H TOGO, Y SAKAMOTO, Y OZAWA          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin  'A'               2:03.00    2:03.33   22  
     1) Inscore, Staci 32               2) Crankshaw, Erik 32             
     3) Petcu, Razvan 31                4) Braun, Erika 32                
       36.96  1:10.16  1:35.76  2:03.33                                    
  2 Rocky Mountain Masters  'A'                       2:07.00    2:05.04   18  
     1) Thomas, Daniel 21               2) Mabry, Travis 26               
     3) Forbes, Tiffany 37              4) Hagadorn, Heather 39           
       30.80  1:03.56  1:35.71  2:05.04                                    
  3 Illinois Masters  'A'                             2:07.30    2:08.20   16  
     1) Keller, Matt 35                 2) Lingner, Heather 28            
     3) Sullivan, Solveig 34            4) Mattson, Mark 34               
       29.77  1:07.64  1:40.88  2:08.20                                    
  4 North Carolina Masters Swimmin  'B'               2:08.00    2:10.50   14  
     1) Hageman, Heather 34             2) Aber, Dan 31                   
     3) Allen, Matt 28                  4) Hall, Christy 27               
       34.78  1:11.84  1:39.24  2:10.50                                    
  5 Georgia  'B'                                      2:03.60    2:10.88   12  
     1) Vander Wood, Melissa 21         2) Lathi, Satish 38               
     3) Ulveling, Kristina 32           4) Angell, Clayton 47             
       34.76  1:11.70  1:43.51  2:10.88                                    
  6 Georgia  'A'                                      1:59.90    2:11.54   10  
     1) Vazhenin, Anastacia 20          2) Vazhenin, Irina 40             
     3) Vazhenin, Igor 40               4) Fennessy, John 26              
       32.83  1:16.43  1:45.66  2:11.54                                    
  7 Las Vegas Masters  'A'                            2:16.10    2:12.41    8  
     1) Magee, Mark 36                  2) Boodt, Bradley 36              
     3) Adams, Kari 38                  4) James, Paula 45                
       31.35  1:03.37  1:38.70  2:12.41                                    
  8 Virginia Masters Swim Team  'A'                   2:08.10    2:13.80    6  
     1) Buscaglia, Caycee 39            2) Cockrell, Charles 36           
     3) Gill, Mark 36                   4) Jaeger, Debbie 42              
       37.89  1:13.08  1:42.03  2:13.80                                    
  9 Pennypack Aquatic & Fitness Cl  'A'               2:14.00    2:16.96    4  
     1) Cecatiello, Terri 45            2) O'Connor, Alan 31              
     3) Winkis, Annmarie 26             4) Platt, Jay 57                  
       35.91  1:11.14  1:46.88  2:16.96                                    
 10 Georgia  'C'                                      2:06.00    2:18.92    2  
     1) Jones, Cathy 33                 2) Finney, Scott 29               
     3) Reid, Mike 43                   4) Welling, Karol 43              
       38.45  1:13.13  1:42.60  2:18.92                                    
 11 Greater Augusta Swimming Inc  'A'                 2:24.08    2:20.62  
     1) Hales, Jessica 28               2) Scott, Ashley 21               
     3) Dromsky, Joseph 42              4) Starr, Keith 44                
       38.95  1:18.72  2:07.36  2:20.62                                    
 12 Florida Aquatic Combined Team  'A'                2:21.69    2:21.14  
     1) Wilson, Marly 20                2) Drake, Kristen 26              
     3) Ruelf, Michael 51               4) Carroll, Timothy 53            
       38.30  1:20.61  1:51.69  2:21.14                                    
 13 Georgia  'D'                                      2:11.40    2:22.50  
     1) Riley, Allison 27               2) Brown, Richard 41              
     3) Brothers, Susannah 27           4) LeClair, David 37              
       41.43  1:21.24  1:54.03  2:22.50                                    
 14 H2ouston Swims  'A'                               2:20.35    2:25.53  
     1) White, Steve 44                 2) Elliott, Susan 33              
     3) Campbell, Geoff 34              4) Anderson, Lisa 45              
       33.68  1:17.10  2:21.35  2:25.53                                    
 15 New England Masters  'A'                          2:22.94    2:28.80  
     1) Keil, Mark 51                   2) Garrow, Kendra 30              
     3) Kolb, Karl 43                   4) Wilkes, Kristin 33             
       36.73  1:20.23  1:55.48  2:28.80                                    
 -- Irvine Novaquatics  'A'                           2:15.50         DQ  
     1) Wasko, Frank 44                 2) Hager, Kathryn 48              
     3) Phalan, Jim 29                  4) Phalan, Gabriela 31            
       31.01  1:16.79  1:41.29                                             
 -- Team Greenville Masters  'A'                      2:49.00         DQ  
     1) Thornton, Evan 21               2) Reynolds, Ronda 39             
     3) Thornton, Eric 19               4) Thornton, Charlotte 47         
       36.15  1:21.03  1:52.30                                             
 -- Hilton Head Aquatic Club  'A'                     2:16.01         NS  
     1) Williams, Rick 44               2) Stuntz, Rebekah 23             
     3) LeCraw, Spencer 48              4) Hennessey, Lynnette 40         
 -- Parris Island Mwr Masters  'A'                    2:34.00         NS  
     1)                                 2) Murray, David 44               
     3) Brown, Sarah 30                 4) Mandell, David 42              
 -- Virginia Masters Swim Team  'B'                   2:19.70         NS  
 -- Michigan Masters  'A'                             2:15.07         NS  
     1) Schardt, Thomas 37              2) Badger, Alison 38              
     3) Pacyau, Jason 35                4) Brown, Denise 45               
 
Mixed 160-199 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
160-199 NATL: * 1:45.83   8/23/1998 RMM                                        
                         K GARNIER, L WELTING, R ABRAHAMS, J LILLEY        
160-199 WORL: ! 1:45.83   8/23/1998 ROCKY MT.-USA                              
                         K GARNIER, L WELTING, R ABRAHAMS, J LILLEY        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New England Masters  'A'                          1:49.21    1:47.71   22  
     1) Gross, Jeremy 33                2) Royden, Leigh Wiki 49          
     3) Grilli, Tracy 47                4) Ross, Michael 36               
       23.79    53.21  1:41.52  1:47.71                                    
  2 North Carolina Masters Swimmin  'A'               1:55.00    1:51.12   18  
     1) Lehman, Fritz 46                2) Stewart, Henry 41              
     3) Haruta, Deborah 37              4) Walsh, Susan 42                
       25.41    50.77  1:23.14  1:51.12                                    
  3 Palmetto Masters  'A'                             1:51.40    1:51.24   16  
     1) Robling, Steve 34               2) Shake, Joe 46                  
     3) Mc Donough, Diana 41            4) Wilber, Dara 44                
       26.10    53.02  1:21.10  1:51.24                                    
  4 Florida Aquatic Combined Team  'A'                1:53.73    1:52.06   14  
     1) Starford, Brian 41              2) Buxton, Sylvia 39              
     3) Nelson, Becky 40                4) Hefner, David 50               
       26.27    54.64  1:26.07  1:52.06                                    
  5 Pacific Northwest Aquatics  'A'                   1:52.70    1:56.51   12  
     1) Graham, Donald 50               2) Dahl, Lisa 43                  
     3) Casey, Kathrine 56              4) Littlefield, James 44          
       27.08    54.75  1:29.16  1:56.51                                    
  6 Mid Cities Masters  'A'                           1:59.70    2:00.49   10  
     1) Osburn, Chris 41                2) Carter, Robert 41              
     3) Wendell, Nancy 40               4) Boyer, Kathy 50                
       28.16    56.05  1:25.77  2:00.49                                    
  7 Illinois Masters  'A'                             2:08.10    2:03.85    8  
     1) Traynor, John 45                2) Jones, Cynthia 54              
     3) Del Greco, Jane 48              4) Mattson, Mark 34               
       30.41  1:02.73  1:36.05  2:03.85                                    
  8 Missouri Valley  'A'                              2:10.00    2:04.91    6  
     1) Wells, Brad 43                  2) Harden, Shari 37               
     3) Thompson, Anthony 40            4) Bohl, Nan 75                   
       25.91    56.57  1:24.58  2:04.91                                    
  9 North Carolina Masters Swimmin  'B'               2:14.00    2:08.08    4  
     1) Baartmans, Carrie 39            2) Gosha, Joseph 51               
     3) Kirby, Katie 41                 4) Dimsdale, Todd 47              
       33.78  1:04.39  1:41.39  2:08.08                                    
 10 Reston Masters Swim Team  'A'                     2:16.50    2:10.12    2  
     1) O'Reilly, Jennifer 25           2) Nakazawa, Muraji 48            
     3) Manheim, Frank 74               4) Dilldine, Debbie 42            
       28.79  1:01.21  1:34.38  2:10.12                                    
 11 Parris Island Mwr Masters  'A'                    2:43.00    2:13.56  
     1) Bruce, Kit 47                   2) Joye, Martha 46                
     3) Neubig, Nicholas 47             4) Parham, Thomas 49              
       37.47  1:12.61  1:43.63  2:13.56                                    
 -- Brunswick Ywca Barracudas  'A'                    2:15.49         DQ  
     1) Stephens, Mary 62               2) Veater, Betty 58               
     3) Jones, Jeff 42                  4) Veater, Mark 48                
     1:05.83  1:17.73  1:49.53                                             
 -- Virginia Masters Swim Team  'A'                   1:56.40         NS  
 
Mixed 160-199 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
160-199 NATL: * 2:00.37   8/20/2000 ANCM                                       
                         C BRITT, W DICKS, A BLOCK, J LIM-SHARPE           
160-199 WORL: ! 2:00.37   8/20/2000 ANCM-USA                                   
                         C BRITT, W DICKS, A BLOCK, J LIM-SHARPE           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Illinois Masters  'A'                             2:01.47    2:00.80   22  
     1) Gibson, Dave 44                 2) Day, Nadine 34                 
     3) Ridge, Jennifer 36              4) Mc Cabe, Thomas 47             
       30.77  1:05.35  1:35.31  2:00.80                                    
  2 Georgia  'A'                                      2:00.80    2:01.59   18  
     1) Taulbee, Tiffany 29             2) Weissman, Chris 42             
     3) Bugg, Bob 47                    4) Mc Gee, Beth 42                
       34.07  1:05.94  1:33.42  2:01.59                                    
  3 North Carolina Masters Swimmin  'B'               2:05.00    2:04.62   16  
     1) Walsh, Susan 42                 2) Dimsdale, Todd 47              
     3) Murray, Jeff 35                 4) Rohner, Patricia 45            
       33.84  1:07.08  1:34.47  2:04.62                                    
  4 Palmetto Masters  'A'                             2:06.30    2:06.88   14  
     1) Wilder, Hugh 57                 2) Wilber, Dara 44                
     3) Rutledge, Mark 39               4) Mc Donough, Diana 41           
       31.97  1:11.93  1:39.15  2:06.88                                    
  5 Virginia Masters Swim Team  'A'                   2:06.50    2:08.57   12  
     1) Meem, Lang 50                   2) Powis, Patricia 43             
     3) Cornell, Eric 34                4) Phillips, Alice 39             
       33.93  1:13.18  1:40.10  2:08.57                                    
  6 New England Masters  'A'                          2:05.74    2:08.86   10  
     1) Ross, Michael 36                2) Roy, Michele 40                
     3) Fuller, Paul 51                 4) Grilli, Tracy 47               
       27.50  1:06.89  1:37.91  2:08.86                                    
  7 Georgia  'B'                                      2:03.90    2:09.51    8  
     1) Brewington, Robyn 39            2) Dyer, Andy 46                  
     3) Pakkala, Brian 42               4) Olsen, Maari 35                
       34.80  1:09.72  1:37.74  2:09.51                                    
  8 Florida Aquatic Combined Team  'A'                2:08.03    2:09.64    6  
     1) Buxton, Sylvia 39               2) Drennen, Mark 48               
     3) Bancks, Jean 48                 4) Starford, Brian 41             
       34.93  1:09.96  1:44.44  2:09.64                                    
  9 Gold Coast Masters  'A'                           2:10.00    2:11.28    4  
     1) Owen, David 52                  2) Pace, Todd 36                  
     3) McDonnell, Peggy 49             4) Diebler, Amy 28                
       34.51  1:06.57  1:40.43  2:11.28                                    
 10 Las Vegas Masters  'A'                            2:22.20    2:13.45    2  
     1) Townsend, R Scott 51            2) Moser, Ursula 35               
     3) Hughes, Keith 42                4) Battin, Carolyn 50             
     1:11.52  1:13.31  1:42.04  2:13.45                                    
 11 Georgia  'C'                                      2:11.30    2:16.60  
     1) DeLozier, Anna Ray 41           2) Burkholder, Tracy 41           
     3) Chrzanowski, Anne 41            4) Bailey, Matthew 43             
       37.12  1:12.84  1:49.33  2:16.60                                    
 12 North Carolina Masters Swimmin  'C'               2:17.00    2:17.18  
     1) Lehman, Fritz 46                2) Springer, Margie 43            
     3) Farrell, Andrew 34              4) Stott, Kim 45                  
       29.53  1:13.91  1:40.85  2:17.18                                    
 13 Pacific Northwest Aquatics  'A'                   2:40.00    2:19.04  
     1) Littlefield, James 44           2) Reid, Walter 64                
     3) Dahl, Lisa 43                   4) Crandell, Kelly 24             
       33.07  1:15.65  1:46.31  2:19.04                                    
 14 North Carolina Masters Swimmin  'A'               2:22.00    2:22.05  
     1) Baartmans, Carrie 39            2) Waldbauer, Eric 45             
     3) Stewart, Henry 41               4) Haruta, Deborah 37             
       44.58  1:21.17  1:49.29  2:22.05                                    
 15 Mid Cities Masters  'A'                           2:19.80    2:25.37  
     1) Boyer, Kathy 50                 2) Osburn, Chris 41               
     3) Wendell, Nancy 40               4) Carter, Robert 41              
       45.88  1:22.53  2:12.12  2:25.37                                    
 16 Georgia  'E'                                      2:20.70    2:30.39  
     1) Woller, Raymond 63              2) Viles, Sharon 43               
     3) Hurst, Kim 35                   4) Strakos, Roman 49              
       36.48  1:23.69  2:02.33  2:30.39                                    
 17 Parris Island Mwr Masters  'A'                    2:32.00    2:32.66  
     1) Altman, Donna 46                2) Joye, Martha 46                
     3) Neubig, Nicholas 47             4) Parham, Thomas 49              
       40.41  1:24.07  2:16.72  2:32.66                                    
 -- Brunswick Ywca Barracudas  'A'                    2:45.50         DQ  
     1) Jones, Jeff 42                  2) Bryson, Ginny 46               
     3) Veater, Mark 48                 4) Richards, Emily 22             
       38.48  1:23.02  1:57.15                                             
 -- St Pete Masters Inc  'A'                          2:15.00         NS  
     1) Salzman, Sharon 46              2) Moses, Tricia 45               
     3) Specht, William 46              4) Frazier, Russell 50            
 -- Georgia  'D'                                      2:17.10         NS  
     1) Copeland, Rob 48                2) Chu, Karen 42                  
     3)                                 4) Yarbrough, Myrna 43            
 -- Virginia Masters Swim Team  'B'                   2:11.30         NS  
              2:32.09                                                      
 -- Columbia Masters  'A'                             2:40.00         NS  
     1) Eiwen, George 51                2) Eiwen, Virginia 51             
     3) Wendt, Michael 42               4) Campbell, Holly 43             
 
Mixed 200-239 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
200-239 NATL: * 1:52.06   8/18/2002 NEM                                        
                         D ROGACKI, J FELDMAN, B HANDLER, G SHAW           
200-239 WORL: ! 1:52.06   8/18/2002 NEW ENGLAND-USA                            
                         D ROGACKI, J FELDMAN, B HANDLER, G SHAW           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New England Masters  'A'                          1:52.19    1:49.85*  22  
     1) Lane, Homer 55                  2) Hirsty, Jacki 52               
     3) Feldmann, Joel 53               4) Cromarty, Stuart 40            
       27.23    55.59  1:25.07  1:49.85                                    
  2 Walnut Creek Masters  'A'                         1:56.00    1:55.23   18  
     1) Crittenden, Leianne 48          2) Burr, Ken 60                   
     3) Schultz-Santos, Debbie 36       4) De Lacy, James 58              
       29.04    58.30  1:28.78  1:55.23                                    
  3 Gold Coast Masters  'A'                           2:04.00    1:59.97   16  
     1) Owen, David 52                  2) Cavanaugh, Debbie 46           
     3) Devanney, Celia 47              4) Quiggin, David 60              
       28.67  1:00.99  1:48.26  1:59.97                                    
  4 Virginia Masters Swim Team  'A'                   2:02.90    2:00.29   14  
     1) Bennett, Lisa 48                2) Hernlen, G Tracy 51            
     3) Gault, Terry Sue 54             4) Krongaard, Jeffrey 50          
       30.70    59.68  1:32.02  2:00.29                                    
  5 North Carolina Masters Swimmin  'A'               2:03.00    2:01.97   12  
     1) Schmitz, Robert 52              2) Amick, Beverly 50              
     3) Glass, Ernie 55                 4) Stott, Kim 45                  
       44.17  1:00.53  1:32.12  2:01.97                                    
  6 Mission Viejo Masters  'A'                        2:06.00    2:04.89   10  
     1) Campbell, John 57               2) Leutner, Joy 46                
     3) Kotzbach, Bonnie 60             4) Leutner, Gerry 40              
       30.00  1:00.71  1:55.75  2:04.89                                    
  7 North Carolina Masters Swimmin  'B'               2:15.00    2:17.23    8  
     1) Klein, Jonathan 47              2) Van Meeteren, Greta 57         
     3) Sansbury, Mary 51               4) Gilchrist, Donald 50           
       26.63  1:16.35  1:51.41  2:17.23                                    
  8 Michigan Masters  'A'                             2:20.00    2:32.09    6  
     1) Early, Marilyn 47               2) Cowing, John 55                
     3) Williams, Mary 73               4) Pash, Gregory 57               
       30.51  1:02.78  2:01.21  2:32.09                                    
  9 Parris Island Mwr Masters  'A'                    2:32.00    2:34.94    4  
     1) Tracy, Victoria 48              2) Ayers, Gary 56                 
     3) Wood, Kristy 52                 4) Cheney, Stephen 55             
       41.75  1:18.45  2:04.64  2:34.94                                    
 10 Parris Island Mwr Masters  'B'                    2:38.00    2:49.88    2  
     1) Frederick, Jane 45              2) Fontana, John 63               
     3) Kinghorn, Sissy 55              4) Johnston, George 63            
       41.70  1:19.63  1:59.65  2:49.88                                    
 -- New England Masters  'B'                          2:10.10         DQ  
     1) Meltz, Steve 51                 2) Bright, David 51               
     3) McDermott, Ann 50               4) Hummel, Barbara 52             
       28.27  1:02.76  1:39.65                                             
 -- Arizona Masters  'A'                              2:14.00         NS  
     1) Bunch, Brigid 41                2) Schechter, Mitzi 48            
     3) Hahm, Martin 63                 4) Gemmill, Dave 57               
 -- Parris Island Mwr Masters  'C'                    2:53.00         NS  
     1) Black, Carlos 64                2) Levin, Kendall 48              
     3) Jones, Joan 45                  4) Andrepont, Timothy 53          
 -- Virginia Masters Swim Team  'B'                   2:20.00         NS  
 
Mixed 200-239 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
200-239 NATL: * 2:07.56    8/4/2001 NEM                                        
                         J FELDMANN, D ROGIACKI, G SHAW, J HIRSTY          
200-239 WORL: ! 2:08.56   8/23/1998 TAM - USA                                  
                         R BURNS, K FROST, L VAL, N RIDOUT                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New England Masters  'A'                          2:07.65    2:08.64   22  
     1) Feldmann, Joel 53               2) Rogacki, Daniel 57             
     3) Cromarty, Stuart 40             4) Hirsty, Jacki 52               
       36.20  1:12.84  1:39.74  2:08.64                                    
  2 Walnut Creek Masters  'A'                         2:23.99    2:13.89   18  
     1) Schultz-Santos, Debbie 36       2) Crittenden, Leianne 48         
     3) De Lacy, James 58               4) Burr, Ken 60                   
       36.97  1:14.76  2:05.27  2:13.89                                    
  3 Georgia  'A'                                      2:12.70    2:15.95   16  
     1) Pakchar, Carol 49               2) Brown, Robert 52               
     3) Fields, John 48                 4) Williamson, Francine 56        
       38.58  1:14.85  2:00.95  2:15.95                                    
  4 Florida Aquatic Combined Team  'A'                2:19.17    2:21.24   14  
     1) Dodson, Margaret 53             2) Wilson, Meegan 56              
     3) McCall, John 53                 4) Hefner, David 50               
       44.10  1:25.24  1:53.58  2:21.24                                    
  5 Missouri Valley  'A'                              2:25.00    2:22.43   12  
     1) Harden, Shari 37                2) Mc Candless, Peter 48          
     3) Thompson, Anthony 40            4) Bohl, Nan 75                   
       36.75  1:12.75  1:42.87  2:22.43                                    
  6 Virginia Masters Swim Team  'A'                   2:16.70    2:23.43   10  
     1) Krongaard, Jeffrey 50           2) Miller, Nancy 55               
     3) Bennett, Lisa 48                4) Hernlen, G Tracy 51            
       33.92  1:19.95  1:54.08  2:23.43                                    
  7 North Carolina Masters Swimmin  'B'               2:17.00    2:23.72    8  
     1) Batchelor, Robin 47             2) Schmitz, Robert 52             
     3) Gilchrist, Donald 50            4) Rogers, Eugenia (Jennie) 52    
       39.14  1:15.33  1:45.30  2:23.72                                    
  8 New England Masters  'B'                          2:26.10    2:26.25    5  
     1) Rupert, Bill 61                 2) McDermott, Ann 50              
     3) Alexander, Mark 46              4) Fries, Beth 46                 
       37.07  1:23.10  1:54.30  2:26.25                                    
  8 Mission Viejo Masters  'A'                        2:30.21    2:26.25    5  
     1) Leutner, Gerry 40               2) Campbell, John 57              
     3) Leutner, Joy 46                 4) Kotzbach, Bonnie 60            
       33.61  1:12.84  1:47.58  2:26.25                                    
 10 Oregon Masters  'A'                               2:21.00    2:26.33    2  
     1) Frid, Barbara 62                2) Stark, Allen 55                
     3) Yensen, Kermit 51               4) Ward, Joy 62                   
       44.53  1:19.57  2:06.42  2:26.33                                    
 11 Illinois Masters  'A'                             2:28.70    2:28.40  
     1) Pohlmann, Mary 59               2) Traynor, John 45               
     3) Dodson, Phil 51                 4) Jones, Cynthia 54              
       42.70  1:24.51  1:55.89  2:28.40                                    
 12 Georgia  'B'                                      2:18.60    2:34.60  
     1) Carlton, Cece 49                2) Mattson, Skippy 51             
     3) Laughlin, Patrick 50            4) Seibel, Ben 52                 
       42.71  1:26.79  2:00.32  2:34.60                                    
 13 Reston Masters Swim Team  'A'                     2:51.00    2:38.70  
     1) Manheim, Frank 74               2) Constantino, Patricia 49       
     3) Dilldine, Debbie 42             4) Nakazawa, Muraji 48            
       58.71  1:26.30  2:21.64  2:38.70                                    
 14 Parris Island Mwr Masters  'B'                    3:09.00    2:48.16  
     1) Kinghorn, Sissy 55              2) Harris, John 52                
     3) Parham, Mary 42                 4) Van Cleve, Jim 58              
       50.93  1:32.22  2:15.25  2:48.16                                    
 15 Georgia  'C'                                      2:42.10    2:56.77  
     1) Lotz, Bill 55                   2) Greely, Kathleen 44            
     3) Zeigler, John 59                4) Lotz, Condit 56                
       43.96  1:30.77  2:13.06  2:56.77                                    
 16 Parris Island Mwr Masters  'C'                    2:52.00    3:00.25  
     1) Tracy, Victoria 48              2) Wood, Kristy 52                
     3) Cheney, Stephen 55              4) Wood, Timothy 54               
       59.00  1:53.37  2:55.49  3:00.25                                    
 -- North Carolina Masters Swimmin  'A'               2:13.00         DQ  
       31.79  1:09.12  1:44.41                                             
 -- Georgia  'D'                                      2:44.90         NS  
     1) Gfroerer, George 71             2) Reid, Ashley 27                
     3) Sharpe, Pamela 51               4) Lovell, Gilbert 72             
 -- Montgomery Ancient Mariners  'A'                  2:20.00         NS  
     1) Pugliese, Mark 52               2) Pettijohn, Margot 58           
     3) Feinstein, John 49              4) Pero, Myriam 55                
 -- Parris Island Mwr Masters  'A'                    4:25.00         NS  
     1) Jones, Joan 45                  2) Levin, Kendall 48              
     3) Thomas, Wallace 56              4) Andrepont, Timothy 53          
 -- Virginia Masters Swim Team  'B'                   2:40.20         NS  
 -- San Mateo Master Marlins  'A'                     2:45.00         NS  
     1) Hicks, Jennifer 38              2) Stupfel, Gloria 78             
     3) Galine, Donald 59               4) Huggins, Thomas 41             
 
Mixed 240-279 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
240-279 NATL: * 2:06.10   3/29/2002 SAN DIEGO                                  
                         C KRATTLI, B JORDAN, D BAKER, B EARLEY            
240-279 WORL: ! 2:02.81   8/28/2003 HEART ENG-GBR                              
                         J TENNANT, J WILSON, A MILES, M DIGE              
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                           2:07.00    2:06.96   22  
     1) McDonnell, Peggy 49             2) Rapperport, Alan 71            
     3) LaBorwit, Anne 54               4) McIntyre, David 67             
       31.51  1:04.15  1:36.67  2:06.96                                    
  2 O*H*I*O Masters Swim Club  'A'                    2:20.00    2:10.83   18  
     1) Groselle, Jack 50               2) Waite, Nancy 70                
     3) Smith, Melinda 52               4) Oyakawa, Yoshi 71              
       25.21  1:06.68  1:41.15  2:10.83                                    
  3 Parris Island Mwr Masters  'A'                    2:20.00    2:18.71   16  
     1) Altman, Donna 46                2) Palmer, Morton 69              
     3) Chapman, Joann 60               4) Painter, David 66              
       58.66  1:17.03  2:05.32  2:18.71                                    
  4 Virginia Masters Swim Team  'A'                   2:15.10    2:19.25   14  
     1) Zaremski, Barbara 67            2) DeLong, Harry 61               
     3) Schreiner, Beth 63              4) Miller, Jim 54                 
       37.87  1:15.16  1:51.44  2:19.25                                    
  5 Virginia Masters Swim Team  'B'                   2:25.30    2:24.84   12  
     1) Hlavacek, Ida 62                2) Wilmore, Chuck 70              
     3) Leilich, Joann 65               4) Lanzara, Gennard 46            
              1:16.45  1:54.86  2:24.84                                    
  6 Parris Island Mwr Masters  'B'                    3:40.00    2:43.71   10  
     1) Radcliffe, Carolyn 54           2) Ackerman, Louis 68             
     3) Davis, Martha 64                4) Graber, Charles 59             
     1:04.85  1:21.42  2:22.77  2:43.71                                    
  7 Florida Aquatic Combined Team  'A'                2:46.88    2:43.78    8  
     1) Bradley, Marianne 61            2) Durstein, Nancy 75             
     3) Rodenfels, Bill 62              4) Puchalski, Donald 65           
              1:36.32  2:11.36  2:43.78                                    
  8 Illinois Masters  'A'                             2:26.90    2:48.51    6  
     1) Pohlmann, Mary 59               2) Rossi, Clarice 67              
     3) Masters, John 74                4) Pohlmann, John 61              
              1:33.52  2:29.81  2:48.51                                    
  9 Colonials 1776  'A'                               1:59.30    2:59.96    4  
     1) Aaron, Ruth 75                  2) Babb, Wylie 64                 
     3) Moeller, Janet 70               4) Kirlin, Jack 66                
       56.91  1:32.78  2:56.84  2:59.96                                    
 -- North Carolina Masters Swimmin  'A'               2:12.50         NS  
 -- Woodlands Masters Swim Team  'A'                  2:17.50         NS  
 -- Walnut Creek Masters  'A'                         2:24.00         NS  
 
Mixed 240-279 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
240-279 NATL: * 2:21.08   3/28/2002 SAN DIEGO                                  
                         B JORDAN, C KRATTLI, B EARLEY, D BAKER            
240-279 WORL: ! 2:17.94   8/28/2003 HEARTH - GBR                               
                         B LORD, E BROMWICH, J WILSON, J TENNANT           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA Indy Swim Fit  'A'                           2:32.70    2:34.89   22  
     1) Mennen, Marty 68                2) Gettelfinger, Cheryl 47        
     3) Goldstein, Mel 66               4) Meyers, Susan 62               
       38.21  1:20.60  1:57.26  2:34.89                                    
  2 North Carolina Masters Swimmin  'A'               2:36.00    2:36.45   18  
     1) Mitchell, Jeannie 58            2) Van Meeteren, Greta 57         
     3) White, Bernard 61               4) Clark, Jerry 67                
       41.46  1:34.25  2:06.81  2:36.45                                    
  3 Gold Coast Masters  'A'                           2:37.00    2:37.46   16  
     1) LaBorwit, Anne 54               2) Silverstein, Leonard 70        
     3) Devanney, Celia 47              4) Rapperport, Alan 71            
       38.66  1:28.73  2:35.94  2:37.46                                    
  4 Virginia Masters Swim Team  'A'                   2:33.70    2:39.57   14  
     1) Wilmore, Chuck 70               2) Leilich, Joann 65              
     3) Gault, Terry Sue 54             4) Miller, Jim 54                 
       50.88  1:35.29  2:10.74  2:39.57                                    
  5 Woodlands Masters Swim Team  'A'                  2:38.00    2:40.15   12  
     1) Boak, Carolyn 59                2) Boak, Thomas 61                
     3) Cattarin, Sandy 65              4) Bailie, Bob 69                 
       58.36  1:20.37  2:10.54  2:40.15                                    
  6 North Carolina Masters Swimmin  'C'               2:59.00    2:57.08   10  
     1) Robbins-Bonitz, Suzanne 71      2) Jacobs, Joel 68                
     3) Carrow, Hill 49                 4) Jones, Alice 66                
       51.22  1:36.45  2:07.90  2:57.08                                    
  7 Virginia Masters Swim Team  'B'                   2:50.20    2:57.62    8  
     1) Schreiner, Beth 63              2) Detrick, Johnnie 69            
     3) Swiger, Ralph 48                4) DeLong, Harry 61               
       46.22  1:39.06  2:42.74  2:57.62                                    
  8 Rocky Mountain Masters  'A'                       2:52.00    2:59.49    6  
     1) Murphy-Sherman, Jane 60         2) Patten, Bob 70                 
     3) Dyck, Mel 63                    4) Dyck, Grace 63                 
       47.10  1:28.38  2:25.77  2:59.49                                    
  9 Florida Aquatic Combined Team  'A'                2:58.58    3:00.60    4  
     1) Sterling, Jean 68               2) Puchalski, Donald 65           
     3) Rodenfels, Bill 62              4) Bradley, Marianne 61           
       57.16  1:36.94  2:16.20  3:00.60                                    
 10 Parris Island Mwr Masters  'A'                    3:21.00    3:00.87    2  
     1) Bruce, Kit 47                   2) Davis, Martha 64               
     3) Painter, David 66               4) Palmer, Morton 69              
       57.62  1:42.23  2:59.59  3:00.87                                    
 11 Georgia  'A'                                      2:43.10    3:01.33  
     1) Couch, Bob 57                   2) Stolz, Irwin 75                
     3) Prall, Winifred 57              4) Skarsaune, Sandy 61            
       53.09  1:26.72  2:18.88  3:01.33                                    
 12 North Carolina Masters Swimmin  'B'               3:01.00    3:05.33  
     1) Mitchell, Clarke 72             2) Dockendorf, Pat 77             
     3) Glass, Ernie 55                 4) Sansbury, Mary 51              
       42.10  1:59.47  2:29.78  3:05.33                                    
 13 Arizona Masters  'A'                              4:00.00    3:09.41  
     1) Bayly, Helen 67                 2) Bernard, Kimball 60            
     3) Hahm, Martin 63                 4) Bolar, Sally 65                
     1:07.87  1:46.99  2:33.83  3:09.41                                    
 14 Mid Cities Masters  'A'                           3:16.90    3:11.34  
     1) Kolbaba, Frank 73               2) Davies, Alison 57              
     3) Hepworth, Mark 50               4) Birkhead, Jane 64              
     1:04.14  1:57.65  2:30.00  3:11.34                                    
 15 Parris Island Mwr Masters  'B'                    3:39.00    3:21.96  
     1) Harbeck, Jay 70                 2) Chapman, Joann 60              
     3) Radcliffe, Carolyn 54           4) Graber, Charles 59             
       51.29  1:56.39  2:45.34  3:21.96                                    
 -- San Diego Swim Masters  'A'                       2:31.00         NS  
     1) Ney, James 46                   2) Marr, Jackie 61                
     3) Dunbar, Barbara 55              4) Hubbard, Donald 77             
 -- New England Masters  'A'                          2:37.73         NS  
 -- Walnut Creek Masters  'A'                         2:57.00         NS  
 
Mixed 280-319 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
280-319 NATL: * 2:21.18   9/30/2000 SAN DIEGO                                  
                         D BAKER, B JORDAN, J LITTLE, J EUBANK             
280-319 WORL: ! 2:17.57    3/2/2003 JUEI CLUB-JPN                              
                         T NISHISAKO, S MORI, Y NAGAMATSU, K NAKAMURA      
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Florida Maverick Masters  'A'                     2:34.00    2:36.36   22  
     1) Browne, James 66                2) Homans, Margaret 72            
     3) Blake, Robert 80                4) Troy, Jean 77                  
       33.98  1:17.06  1:54.97  2:36.36                                    
  2 Walnut Creek Masters  'A'                         2:40.00    2:37.43   18  
     1) Johnston, William 86            2) Alexander, Joan 72             
     3) Mayo, Robert 71                 4) Alexander, Martha 55           
       44.46  1:30.69  2:04.91  2:37.43                                    
  3 North Carolina Masters Swimmin  'A'               2:48.00    2:39.69   16  
     1) Kremer, Sandra 68               2) Jones, Alice 66                
     3) Kortheuer, John 73              4) Webber, Dick 75                
       46.25  1:33.01  2:06.57  2:39.69                                    
  4 Florida Aquatic Combined Team  'A'                2:42.91    2:47.05   14  
     1) Sigersmith, Robert 80           2) Holmes, Rogers 83              
     3) Campbell, Joan 74               4) Dodson, Margaret 53            
       40.99  1:21.60  2:28.60  2:47.05                                    
  5 Walnut Creek Masters  'B'                         3:06.00    3:10.27   12  
     1) Haworth, Joyce 67               2) Howell, Jae 82                 
     3) Morner, Stan 70                 4) Haworth, A Emory 68            
     1:00.57  2:00.42  2:36.18  3:10.27                                    
  6 Florida Maverick Masters  'B'                     3:11.00    3:33.51   10  
     1) Tillotson, Frank 90             2) Bayers, Pat 50                 
     3) MacDonald, Robert 76            4) Tullman, Patricia 67           
     1:23.76  2:07.37  3:09.80  3:33.51                                    
 -- North Carolina Masters Swimmin  'B'               3:20.00         NS  
 -- Arizona Masters  'A'                              3:13.00         NS  
     1) Gruender, Dan 75                2) Gruender, Edie 76              
     3) Silverstein, Lou 78             4) Kinney, Nancy 75               
 -- Hilton Head Aquatic Club  'A'                     2:58.78         NS  
     1) Whalen, Nana 67                 2) Eisele, Barbara 74             
     3) Bongiorno, Joe 71               4) Dawson, Kenneth 74             
 
Mixed 280-319 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
280-319 NATL: * 2:46.45   8/23/1999 ARIZONA                                    
                         N MACBETH, M VON ISSER, R JOHNSON, E GRUENDER     
280-319 WORL: ! 2:39.84    3/7/2004 JUEI CLUB-JPN                              
                         K NAKAMURA, T NISHISAKO, S MORI, Y NAGAMATSU      
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin  'A'               2:53.00    2:55.79   22  
     1) Newell, Sally 67                2) Kortheuer, John 73             
     3) Webber, Dick 75                 4) Kremer, Sandra 68              
       48.90  1:28.69  2:10.72  2:55.79                                    
  2 O*H*I*O Masters Swim Club  'A'                    3:30.00    2:58.77   18  
     1) Van Dijk, Peter 75              2) Kron, Lilly 73                 
     3) Oyakawa, Yoshi 71               4) Waite, Nancy 70                
       58.27  1:36.23  2:16.49  2:58.77                                    
  3 Gold Coast Masters  'A'                           3:05.00    3:00.77   16  
     1) McIntyre, David 67              2) Cavanaugh, Debbie 46           
     3) Krauser, June 78                4) Smith, Ned 89                  
       55.05  1:18.06  2:32.66  3:00.77                                    
  4 Walnut Creek Masters  'A'                         2:59.00    3:02.90   14  
     1) Alexander, Martha 55            2) Alexander, Joan 72             
     3) Haworth, A Emory 68             4) Johnston, William 86           
       43.46  1:42.02  2:44.80  3:02.90                                    
  5 Walnut Creek Masters  'B'                         3:18.00    3:09.54   12  
     1) Mayo, Robert 71                 2) Howell, Jae 82                 
     3) Morner, Stan 70                 4) Scott, Stephanie 57            
       42.07  1:51.76  2:30.32  3:09.54                                    
  6 Florida Maverick Masters  'A'                     3:10.00    3:16.56   10  
     1) Browne, James 66                2) Kurtzman, Aaron 75             
     3) Troy, Jean 77                   4) Homans, Margaret 72            
     1:03.67  1:34.12  2:32.13  3:16.56                                    
  7 Arizona Masters  'A'                              4:06.00    3:24.05    8  
     1) Silverstein, Lou 78             2) Gruender, Dan 75               
     3) Kinney, Nancy 75                4) Gruender, Edie 76              
       51.82  1:41.41  2:52.96  3:24.05                                    
  8 Florida Maverick Masters  'B'                     3:22.00    3:37.02    6  
     1) Tillotson, Frank 90             2) Vaughn, Holly 43               
     3) Tullman, Patricia 67            4) Blake, Robert 80               
              2:05.42  2:58.19  3:37.02                                    
  9 Florida Aquatic Combined Team  'A'                3:25.75    3:42.86    4  
     1) Schofield, Elliott 82           2) Campbell, Joan 74              
     3) Durstein, Nancy 75              4) Bliss, Thomas 50               
     1:18.65           3:15.42  3:42.86                                    
 10 Illinois Masters  'A'                             3:34.77    3:43.82    2  
     1) Stevens, Ann 71                 2) Snyder, Hannelore 74           
     3) Koblish, Arthur 80              4) Pohlmann, John 61              
     1:21.69  2:04.07  3:06.90  3:43.82                                    
 -- Metro Masters Swim Club  'A'                      3:05.00         NS  
     1) Quinn, Adeline 69               2) Gaschke, Lida 72               
     3) Goldberg, Bruce 53              4) Guido, Dick 87                 
 -- New England Masters  'A'                          3:01.00         NS  
 -- Hilton Head Aquatic Club  'A'                     3:28.70         NS  
     1) Whalen, Nana 67                 2) Dawson, Kenneth 74             
     3) Bongiorno, Joe 71               4) Eisele, Barbara 74             
 
Mixed 320-359 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
320-359 NATL: * 3:03.15    8/1/1993 D C MASTERS                                
                         N CLARK, A WALKER, K LEMMON, D MCAFEE             
320-359 WORL: ! 2:58.96    3/7/2004 SUNWAY YOKO-JPN                            
                         S AZUMA, M KURATA, Y SUGIYAMA, M NAGASHIMA        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New England Masters  'A'                          2:58.01    2:57.49!  22  
     1) Edwards, James 82               2) Burrill, Billie Ann 83         
     3) Smith, Petey M 80               4) Haartz, F H Ted 76             
              1:32.83  2:19.37  2:57.49                                    
 
Mixed 320-359 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
320-359 NATL: * 3:33.41   8/18/2002 FLA MAVERICK                               
                         R KENNER, G ZINT, A MALONEY, B CLEAVELAND         
320-359 WORL: ! 3:24.04   3/28/2002 SUNWAY - JPN                               
                         S AZUMA, M KURATA, Y MIYAMOTO, Y SUGIYAMA         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Florida Aquatic Combined Team  'A'                3:36.69    3:57.38   22  
     1) Newman, Marjorie 81             2) Holmes, Rogers 83              
     3) Eisele, Sylvia 75               4) Graves, Edwin 81               
     1:15.40  2:15.49  3:10.53  3:57.38                                    
Sponsor #35Sponsor #47Sponsor #21Sponsor #29Sponsor #49
Sponsor #45Sponsor #25Sponsor #52Sponsor #14Sponsor #20Sponsor #50Sponsor #41
Sponsor #13Sponsor #42Sponsor #51Sponsor #36Sponsor #33Sponsor #43Sponsor #44