2004 Long Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings
Display a printable version

Event 38 Men 200 Meter Butterfly

=================================================== 
     Name                         Age Team     Time 
=================================================== 
19-24
  1  Gellin, Jonathan C            24 NCMS  2:22.22
25-29
  1  DeSorbo, Todd M               27 NCMS  2:21.37
  2  Bate, Andrew E                27 GAJA  2:28.65
  3  Harold, Gould S               25 UNAT  2:30.00
30-34
  1  Thompson, Thayer H            30 METR  2:19.50
  2  Newcomb, Brent K              34  TWC  2:21.95
  3  Mc Whorter, Michael C         31 UNAT  2:25.50
  4  Kinney, Matthew A             34 DCAC  2:28.60
  5  Shotts, Steven J              34 FACT  3:02.71
35-39
  1  Magee, Mark A                 36 CLVM  2:15.68
  2  Edmondson, Greg L             38 SWOM  2:20.00
  3  Wen, Brendon Y                35  WCM  2:32.77
  4  Sax, William C                35 GMUP  2:46.84
  5  Prescott, Al                  36  NEM  3:20.00
40-44
  1  Rodrigues, Gerry A            42 UCLA  2:23.18
  2  Vazhenin, Igor V              40 GAJA  2:23.40
  3  Crist, Jason A                42 ANCM  2:25.00
  4  Ozun, Sabri                   41 CLVM  2:28.00
  5  Soltys, Ted J                 44   IM  2:29.00
  6  Greene, Chris C               42 GAJA  2:29.50
  7  Wendt, Michael O              42 COLM  2:34.63
  8  Thompson, Anthony G           40 MOVY  2:40.40
  9  Owings, Park                  40 UNAT  3:00.00
 10  Mangrum, John                 41 NCMS  3:00.12
 11  Cox, Bill                     44  SKY  3:01.00
 12  Osburn, Chris                 41  MCM  3:02.00
 13  Green, Joe                    40 HHAC  3:40.00
45-49
  1  Specht, William L             46  SPM  2:14.00
  2  Frandino, Philip A            47 PALM  2:23.00
  3  Copeland, Rob                 48 GAJA  2:34.56
  4  Ney, James A                  46 SDSM  2:35.80
  5  Carrow, Hill                  49 NCMS  2:51.00
  6  Eng, David G                  46  AWJ  3:01.92
  7  Munro, Stuart A               47 MACO  3:07.50
  8  Neubig, Nicholas              47 PIMM  3:20.00
  9  Peng, Xiaohang                45 PCAT  3:20.00
 10  Swiger, Ralph B               48 VMST  3:35.00
50-54
  1  Lautman, Scott M              52  PNA  2:22.89
  2  Krongaard, Jeffrey S          50 VMST  2:35.10
  3  Wolf, Tom                     50 PCAT  2:35.70
  4  Dodson, Phil L                51   IM  2:38.10
  5  McCall, John T                53 FACT  2:40.27
  6  Bliss, Thomas G               50 FACT  2:41.00
  7  Wright, Robert E              50  DOC  2:43.16
  8  Souetov, Viacheslav           51 TYMS  2:45.60
  9  Levinson, David A             54 RINC  2:55.00
 10  Strack, Edward R              52  RMM  2:56.50
 11  Hansen, Steve                 53 MICH  3:10.00
 12  Mc Gregor, Cary D             54 MBAY  3:20.00
 13  Roman, Francisco              53 NONE  3:20.21
 14  Keil, Mark A                  51  NEM  3:25.81
55-59
  1  Pash, Gregory C               57 MICH  2:59.00
  2  Arneson, Gaard                56 MICH  2:59.10
  3  Sheehe, Phillip J             56 SRAY  3:13.16
  4  Redic, James P                58 FACT  3:22.61
  5  Zeigler, John V               59 GAJA  3:29.58
  6  Cheney, Stephen               55 PIMM  3:36.19
  7  Graber, Charles S             59 PIMM  4:00.54
60-64
  1  Poiletman, Robert M           61 COLM  2:38.00
  2  Kitchell, Richard W           64 NCMS  2:57.80
  3  Muter, C W                    62 UNAT  3:03.56
  4  Pitman, Dick M                60 WMAC  3:05.00
  5  Dawson, Bill                  62 MELO  3:09.00
  6  Palmer, Terry                 60 HUNT  3:23.21
  7  Iselin, Christian R           61 FACT  3:33.00
  8  Loewe, Raymond D              62 PAFC  3:45.00
  9  Hahm, Martin R                63 ARIZ  3:45.11
 10  Dyck, Mel                     63  RMM  3:50.09
 11  Heuck, Ken                    60 SWOM  4:13.00
65-69
  1  Goldstein, Mel E              66  ISF  3:27.13
  2  Perilman, Jim E               65  WCM  3:37.00
  3  Fasbender, Barry A            67 STAN  3:39.59
  4  Gillanders, David             65 ARKM  3:40.97
  5  Fox, Robert A                 67  TOC  3:44.10
  6  Mc Clung, Bill                65 GAJA  3:55.00
  7  Crowley, William H            65 PCAT  3:55.00
  8  Morgan, Edward C              65 1776  4:12.50
  9  Browne, James F               66  FMM  4:38.00
70-74
  1  Lauer, William J              70 GKMS  3:30.00
  2  Geer, Dren                    70 FACT  3:30.11
  3  Masters, John R               74   IM  3:50.00
  4  Morner, Stan F                70  WCM  3:50.20
  5  Chilton, Samuel B             70 O*H*  4:19.44
75-79
  1  Strong, Doug                  79  DOC  5:59.94
  2  Foster, Warren A              79 O*H*  6:20.10
80-84
  1  Koblish, Arthur M             80   IM  4:25.00
  2  Charles, Jay                  82 UNAT  7:22.29
Sponsor #14Sponsor #47Sponsor #29Sponsor #50Sponsor #44
Sponsor #21Sponsor #51Sponsor #25Sponsor #43Sponsor #20Sponsor #33Sponsor #42
Sponsor #13Sponsor #36Sponsor #41Sponsor #49Sponsor #35Sponsor #45Sponsor #52