2004 Long Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings
Display a printable version

Event 30 Men 100 Meter Butterfly

=================================================== 
     Name                         Age Team     Time 
=================================================== 
19-24
  1  Gellin, Jonathan C            24 NCMS  1:03.65
  2  Thomas, Daniel E              21  RMM  1:04.67
  3  Strahota, Jeffrey R           24 TERR  1:05.23
  4  Yancey, Daniel C              24 BRYB  1:20.28
25-29
  1  Fennessy, John M              26 GAJA  1:01.49
  2  Harold, Gould S               25 UNAT  1:03.00
  3  Maddux, David C               29  TTM  1:07.00
  4  Bate, Andrew E                27 GAJA  1:09.43
  5  Torgesen, Harald J            26 UNAT  1:12.00
30-34
  1  Petcu, Razvan D               31 NCMS    56.69
  2  Gross, Jeremy                 33  NEM    58.98
  3  Newcomb, Brent K              34  TWC  1:00.50
  4  Thompson, Thayer H            30 METR  1:01.10
  5  Mc Whorter, Michael C         31 UNAT  1:02.50
  6  Cornell, Eric C               34 VMST  1:04.56
  7  Baechtiger, Walter M          31  TAM  1:05.00
  8  Robling, Steve W              34 PALM  1:05.45
  9  Su, Billy                     30 NCMS  1:12.00
35-39
  1  Ross, Michael                 36  NEM    58.00
  2  Murray, Jeff L                35 NCMS    59.86
  3  Magee, Mark A                 36 CLVM    59.89
  4  Edmondson, Greg L             38 SWOM  1:01.20
  5  Williams, Neill C             36 DCAC  1:01.88
  6  Van Dyke, Rick P              39 SWOM  1:03.10
  7  Rutledge, Mark                39 PALM  1:03.50
  8  Hiltabiddle, Steve E          38  GSM  1:04.70
  9  Wen, Brendon Y                35  WCM  1:06.00
 10  Gill, Mark A                  36 VMST  1:07.00
 11  Stroie, Adrian                37 CONN  1:08.00
 12  Reed, Steve                   36 DAMM  1:09.00
 13  Pacyau, Jason K               35 MICH  1:12.10
 14  Sax, William C                35 GMUP  1:15.00
40-44
  1  Ehrlich, Richard L            41  JWM    58.30
  2  Ozun, Sabri                   41 CLVM  1:01.00
  3  Stewart, Henry D              41 NCMS  1:01.64
  4  Hughes, Keith W               42 CLVM  1:02.30
  5  Wendt, Michael O              42 COLM  1:02.48
  6  Schmidt, Michael              42 MESC  1:02.50
  7  Gibson, Dave                  44   IM  1:02.50
  8  Soltys, Ted J                 44   IM  1:02.50
  9  Crist, Jason A                42 ANCM  1:02.80
 10  Pakkala, Brian L              42 GAJA  1:03.90
 11  Wells, Brad R                 43 MOVY  1:04.00
 12  Newman, Steven M              42 BDGR  1:04.95
 13  Greene, Chris C               42 GAJA  1:05.80
 14  Henschel, Sean M              40 RGSC  1:06.00
 15  Dawson, Jerry                 44  NTC  1:06.21
 16  Starford, Brian S             41 FACT  1:07.50
 17  Russell, James M              41 GRIN  1:07.78
 18  Miller, Mike                  40  JWM  1:08.94
 19  Young, Bob                    40   IM  1:09.99
 20  Owings, Park                  40 UNAT  1:10.00
 21  Maher, Larry P                40 UNAT  1:11.00
 22  Polak, Michael C              44 GAJA  1:17.50
45-49
  1  Specht, William L             46  SPM  1:00.00
  2  Mc Cabe, Thomas J             47   IM  1:02.50
  3  Goldbloom, Robert M           45 BDGR  1:04.50
  4  Ireland, Bill                 45 SCAQ  1:04.54
  5  Lehman, Tim G                 47 NCMS  1:05.00
  6  Copeland, Rob                 48 GAJA  1:07.23
  7  Feinstein, John               49 ANCM  1:08.00
  8  Carrow, Hill                  49 NCMS  1:09.00
  9  Niedrich, Ronald W            45 CRAQ  1:10.50
 10  Christiansen, Thomas G        48 UNAT  1:11.48
 11  Place, Robert L               45 UNAT  1:13.07
 12  Robinson, Alan                45  TGM  1:17.27
 13  Strakos, Roman                49 GAJA  1:24.77
 14  Griffin, Mike                 46 PIMM  2:10.00
 15  Boyle, Timothy A              49 SLAM  3:08.00
50-54
  1  Hansen, Robert M              50 GMUP  1:01.40
  2  Lautman, Scott M              52  PNA  1:02.00
  3  Hedrick, Trip                 50 UNAT  1:02.48
  4  McCall, John T                53 FACT  1:02.92
  5  Hess, Richard W               50  RMM  1:05.00
  6  Pugliese, Mark D              52 ANCM  1:05.47
  7  Claflin, Casey                51 SWIM  1:08.00
  8  Dodson, Phil L                51   IM  1:08.50
  9  Oates, David R                54 GMUP  1:08.50
 10  Mehl, Don R                   53 RGSC  1:09.00
 11  Riach, Eddie                  51 UNAT  1:09.94
 12  Souetov, Viacheslav           51 TYMS  1:10.20
 13  Coxhead, George L             52 NCMS  1:10.50
 14  Krongaard, Jeffrey S          50 VMST  1:10.80
 15  Jones, Robert B               53 1776  1:11.50
 16  Daulton, Tom                  50 DAMM  1:12.90
 17  Vazmina, Rudy J               54 SWIM  1:14.71
 18  Scalise, James A              53  MSC  1:15.50
 19  Fuller, Paul W                51  NEM  1:15.50
 20  Wright, Robert E              50  DOC  1:16.99
 21  Yensen, Kermit D              51 OREG  1:19.20
 22  Nagle, Robert W               53 FACT  1:19.24
 23  Bussman, Stephen P            50 GAJA  1:23.25
 24  Buehler, Victor B             50 FACT  1:43.62
55-59
  1  Burns, Joel J                 58 GOLD  1:06.00
  2  Geiman, Tom                   55  GSM  1:06.99
  3  De Lacy, James R              58  WCM  1:07.00
  4  Pash, Gregory C               57 MICH  1:15.00
  5  Harrison, Lonny W             56  DCM  1:15.60
  6  Nielsen, Charles D            59 MINN  1:15.90
  7  Uijtenbogaart, Donald         57 DOLF  1:16.20
60-64
  1  Poiletman, Robert M           61 COLM  1:06.70
  2  Muter, C W                    62 UNAT  1:10.86
  3  Kitchell, Richard W           64 NCMS  1:11.70
  4  Pitman, Dick M                60 WMAC  1:23.00
  5  Iselin, Christian R           61 FACT  1:27.00
  6  Palmer, Terry                 60 HUNT  1:28.18
  7  Loewe, Raymond D              62 PAFC  1:35.00
  8  Heuck, Ken                    60 SWOM  1:35.00
  9  Hahm, Martin R                63 ARIZ  1:38.76
 10  White, Bernard T              61 NCMS  1:38.90
 11  Ashare, Edward                63 UNAT  1:46.00
65-69
  1  Bailie, Bob                   69 WMST  1:25.42
  2  Gillanders, David             65 ARKM  1:25.43
  3  Goldstein, Mel E              66  ISF  1:28.14
  4  Fasbender, Barry A            67 STAN  1:30.54
  5  Perilman, Jim E               65  WCM  1:32.70
  6  Haworth, A Emory              68  WCM  1:34.00
  7  Fox, Robert A                 67  TOC  1:37.10
  8  Kilbourne, Charles E          65 FACT  1:37.50
  9  Mc Clung, Bill                65 GAJA  1:40.00
 10  Browne, James F               66  FMM  1:50.00
70-74
  1  Lauer, William J              70 GKMS  1:26.00
  2  Geer, Dren                    70 FACT  1:30.09
  3  Patten, Bob W                 70  RMM  1:31.00
  4  Morner, Stan F                70  WCM  1:38.49
  5  Masters, John R               74   IM  1:40.00
  6  Silverstein, Leonard          70 GOLD  1:47.00
  7  Stupfel, Norman E             72 SMMM  1:50.00
  8  Chilton, Samuel B             70 O*H*  1:54.81
  9  Dawson, Kenneth               74 HHAC  2:15.00
75-79
  1  MacDonald, Robert C           76  FMM  1:43.19
  2  Hubbard, Donald J             77 SDSM  2:02.45
  3  Kurtzman, Aaron               75  FMM  2:10.00
80-84
  1  Koblish, Arthur M             80   IM  1:55.00
  2  Charles, Jay                  82 UNAT  3:18.10
Sponsor #49Sponsor #14Sponsor #42Sponsor #33Sponsor #35
Sponsor #41Sponsor #52Sponsor #44Sponsor #21Sponsor #47Sponsor #36Sponsor #50
Sponsor #13Sponsor #51Sponsor #20Sponsor #29Sponsor #25Sponsor #43Sponsor #45