2003 Long Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 3 Men 800 Meter Freestyle

=================================================== 
     Name                         Age Team     Time 
=================================================== 
19-24
  1  Nonaka, Andy J                24  WCM  9:12.76
  2  Meer, Jonathan                23 UNAT 10:15.38
25-29
  1  Furlong, Brian M              26 PAFC  9:28.03
  2  Sullivan, Chris M             27 CONN  9:37.81
  3  Melley, Shawn P               29 1776 10:20.00
  4  Al-Mashat, Hashim             28 METR 10:40.00
  5  Su, Billy                     29 NCMS 11:20.99
  6  Macassied, Arland B           28  GSM 11:22.52
  7  Porco, Filippo M              26 NCMS 11:35.59
30-34
  1  Porch, Blake C                32  MAM  8:50.00
  2  Farrell, Andrew J             33 NCMS  9:18.75
  3  Jotz, Jeffrey J               33  GSM  9:59.99
  4  Rieck, Jeff D                 34 METR 10:49.90
  5  Allison, Bob                  32 METR 10:55.00
35-39
  1  Moreno, Alejandro             35 ATLA  8:58.00
  2  Cromarty, Stuart I            39  NEM  8:59.51
  3  Glaser, Geoffrey S            39  USF  9:11.00
  4  Vazhenin, Igor V              39 GAJA  9:11.39
  5  Black, Christopher L          37 UNAT  9:15.00
  6  Werlinich, Greg S             39 BDGR  9:30.00
  7  Koppenhaver, Ken D            35 NIAG 10:00.00
  8  Klebahn, Perry A              37  SBM 10:01.92
  9  Garcia Carranza, Jaime        39 INDO 10:33.30
 10  Briggs, Jonathan H            37  GSM 10:50.40
 11  Cullo, William H              37 ALEX 10:55.00
 12  DeMilia, Michael S            37 NCMS 17:00.00
40-44
  1  Tidmarsh, George F            43 MELO  9:10.00
  2  Vicioso, Danilo               40   CR  9:30.00
  3  Reilly, Jeff M                42 1776  9:55.10
  4  Reid, Mike D                  42 GAJA  9:57.00
  5  Endres, Paul D                40 SCAM 10:11.67
  6  Matysek, Jim                  44 NIAG 10:13.36
  7  Wuest, Frank C                43  NEM 10:19.99
  8  Kolb, Karl A                  42  NEM 10:30.00
  9  Shtab, Steven                 42 METR 10:30.00
 10  Beliveau, Chris E             44 UNAT 10:45.00
 11  Conrad, Terry J               40 NCMS 10:50.00
 12  Klutey, Rick                  40 CONN 10:51.00
 13  Carter, Robert                40  MCM 11:12.03
 14  Kramer, Andrew J              40 1776 11:29.50
 15  Brundage, David A             41  GSM 12:30.00
 16  Feng, Ping                    40 BERK 13:20.00
 17  Meltzer, Jeffrey A            40  GSM 18:00.00
45-49
  1  Bugg, Bob H                   46 DYNA  9:25.00
  2  Hemmerle, Jamie               48 1776  9:30.00
  3  Callahan, Jim                 46 GCMT  9:30.00
  4  Wasserman, Neil R             48 GOST  9:32.00
  5  Hempel, William K             46  SPM  9:35.00
  6  Black, Larry R                45 SWIM  9:39.00
  7  Rabalais, Scott F             45 GAJA  9:40.51
  8  Shake, Scott D                45 ARIZ  9:49.00
  9  Erickson, Tim D               47 GOLD  9:57.70
 10  Munson, Fred R                45  DCM 10:09.00
 11  Gandee, Bradford R            49 UNAT 10:15.00
 12  Niemi, Kenneth A              48  GSM 10:17.60
 13  Love, Donald S (Steve)        49 TPIT 10:24.00
 14  Alexander, Mark E             45  NEM 10:40.20
 15  Imler, Craig                  49 MARY 10:45.00
 16  Heller, Barney                49 1776 10:52.00
 17  Lowy, Kenn                    46 REDT 11:40.00
 18  Beza, Ion A                   45 SSLM 11:45.27
50-54
  1  Thompson, Frank L             52 MICH 10:02.00
  2  Stevens, Craig W.             50 1776 10:05.00
  3  Fetters, Paul A               50 DCRP 10:10.00
  4  Needham, John C               50  WPM 10:10.00
  5  Bright, David C               50  NEM 10:21.45
  6  Ryan, James                   51 1776 10:22.00
  7  Thornton, James               51 AMAM 10:30.00
  8  Walker, Patrick J             50 1776 10:40.00
  9  Martin, Jack R                52 1776 10:46.00
 10  Levinson, David A             53 RINC 10:59.00
 11  Meltz, Steve Y                50  NEM 11:05.68
 12  Thompson, Steve P             50 SMST 11:20.00
 13  Goldberg, Bruce D             52 METR 11:21.07
 14  Einsidler, Jon E              52 CONN 11:30.00
 15  Carr, Steve C                 50 GCMT 11:40.00
 16  Van Nort, Steven              52 LAPS 11:52.00
55-59
  1  Wendt, George F               56   IM 10:30.00
  2  Harrison, Lonny W             55  DCM 10:32.00
  3  McElroy, Frank J              55  GSM 10:40.00
  4  Brenner, Gary R               56 SMMM 10:55.00
  5  Brown, Randy I                55 SMMM 11:15.43
  6  Russell, Gordon               56 DAMM 11:45.00
  7  McQuiggan, Frank              55  NEM 12:03.00
  8  Platt, Jay R                  56 PAFC 12:10.63
  9  Wallace, Richard J            56  GSM 12:20.00
 10  Goldman, Peter A              58 BDGR 12:25.00
 11  Reichle, Bill                 55  GSM 12:25.36
 12  Garfunkel, Alan J.            56  WPM 13:00.00
 13  Arneson, Gaard                55 MICH 14:50.05
 14  Arneson, Gaard                55 MICH 16:40.00
 15  Arneson, Gaard                55 MICH 17:16.00
 16  Maes, Rudy J                  56 1776 21:48.00
 17  Arneson, Gaard                55 MICH 24:00.00
60-64
  1  Tulenko, Tom                  61 1776 11:45.00
  2  Conroy, Bill                  60 MARY 11:48.00
  3  Hopkins, Bob                  61  GSM 12:15.00
  4  Watts, Neil S                 61 VMST 12:15.00
  5  Mc Lachlan, Murray L          62 MELO 12:45.00
  6  Monahan, Richard S            62 SOFM 12:45.00
  7  Woods, Tom M                  60 VMST 13:50.00
  8  Hunt, John W                  61  GSM 14:10.00
  9  Tobin, John C                 60  RMM 14:15.00
 10  Trevison, Rick                61 SWIM 14:50.00
65-69
  1  Harrison, David P             66 1776 10:50.00
  2  Clark, Jerry                  66 NCMS 11:45.00
  3  Mennen, Marty A               67  ISF 11:50.00
  4  Chisholm, Dick                69 SWOM 13:23.08
  5  Goldstein, Mel E              65  ISF 13:42.00
  6  Medici, John C                65 O*H* 13:45.00
  7  Kirlin, Jack                  65 1776 14:26.34
  8  Macartney, Norman S           65 NCMS 16:45.31
70-74
  1  Rapperport, Alan S            70 GOLD 12:36.00
  2  Smith, Christopher J          71 TYMS 13:07.50
  3  Kiell, Paul J                 73  GSM 13:35.00
  4  Mullins, Stephen M            71   IM 14:00.00
  5  Hungerford, Barney            71 1776 14:21.30
  6  Grohe, William E              70  USF 15:27.71
  7  Welch, Arthur C               71 OREG 16:05.00
  8  Ellis, Richard                71 METR 17:05.00
  9  Bauman, John H                73 WMAC 19:00.00
 10  Waters, John E                72  GSM 19:00.00
75-79
  1  Stricker, Robert H            75  GSM 15:00.00
  2  Byers, W. Morgan              76 WMAC 16:23.00
  3  Sigersmith, Robert E          79 SPCO 17:30.60
  4  Briesemeister, Richard E      78 METR 17:41.00
  5  Ramirez-Miller, Alex M        79  SPM 17:43.21
  6  Jones, Glynn                  78  TOC 17:51.25
  7  Goldner, Fred H               77 CONN 18:48.97
  8  Marino, William A             76 1776 19:20.80
80-84
  1  Cranch, John E                81 NIAG 21:03.00
Sponsor #51Sponsor #44Sponsor #13Sponsor #47Sponsor #36
Sponsor #43Sponsor #45Sponsor #50Sponsor #29Sponsor #25Sponsor #33Sponsor #52
Sponsor #49Sponsor #42Sponsor #20Sponsor #35Sponsor #41Sponsor #14Sponsor #21