2002 Long Course National Championships

Men's Results - Age 60-64

Final Results

[Back to list of results]

Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Ian S              61 YMCA                   28.00      27.80  
  2 Geoghegan, Jack           60 CONN                   28.00      28.23  
  3 Greenberg, Jerry V        61 GOLD                   28.02      28.52  
  4 Murff, Don                61 TXAM                   32.00      29.77  
  5 Chaffee, Paul A           60 MICH                   31.00      30.23  
  6 Dillon, Thomas J          61 PCAT                   35.50      33.44  
  7 Gibbs, Jim                61 PCAT                   32.10      37.16  
  8 Czmarko, Joseph J         60 SLAM                   45.00      54.44  
  9 Diederich, Raymond        60 WMAC                   51.84      56.71  
 
Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Ian S              61 YMCA                 1:04.00    1:03.10  
       30.85  1:03.10                                                      
  2 Geoghegan, Jack           60 CONN                 1:03.00    1:03.51  
       30.34  1:03.51                                                      
  3 Schiltz, Jack H           60 VMST                 1:10.20    1:05.46  
       32.13  1:05.46                                                      
  4 Willert, Dan              60 GOST                 1:05.37    1:05.83  
       31.28  1:05.83                                                      
  5 Murff, Don                61 TXAM                 1:12.00    1:07.30  
       31.96  1:07.30                                                      
  6 Chaffee, Paul A           60 MICH                 1:11.00    1:08.90  
       31.96  1:08.90                                                      
  7 Dillon, Thomas J          61 PCAT                 1:18.00    1:16.93  
       36.17  1:16.93                                                      
  8 Learmonth, William R      63 GOST                 1:30.47    1:25.31  
       39.57  1:25.31                                                      
  9 Czmarko, Joseph J         60 SLAM                 2:00.01    2:09.11  
       59.23  2:09.11                                                      
 
Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geoghegan, Jack           60 CONN                 2:20.00    2:20.97  
       32.33  1:07.84  1:44.25  2:20.97                                    
  2 Willert, Dan              60 GOST                 2:23.50    2:27.57  
       32.83  1:09.14  1:48.67  2:27.57                                    
  3 Tesch, Robert C           61 WILD                 2:31.00    2:32.83  
       34.70  1:13.53  1:54.97  2:32.83                                    
  4 Murff, Don                61 TXAM                 2:50.00    2:35.23  
       34.62  1:12.92  1:54.29  2:35.23                                    
  5 Davis, Daniel H           60 CONN                 2:38.60    2:39.16  
       36.47  1:15.65  1:58.31  2:39.16                                    
  6 Chaffee, Paul A           60 MICH                 2:45.00    2:44.63  
       35.58  1:15.85  2:00.74  2:44.63                                    
  7 Medici, John C            64 O*H*                 2:54.50    2:52.39  
       37.68  1:19.76  2:05.53  2:52.39                                    
  8 Dillon, Thomas J          61 PCAT                 2:58.00    2:53.43  
       37.28  1:21.18  2:07.97  2:53.43                                    
  9 Monahan, Richard S        61 SOFM                 2:56.00    2:58.87  
       41.01  1:26.33  2:13.49  2:58.87                                    
 10 Hunt, John W              60  GSM                 3:01.60    3:00.19  
       42.34  1:26.96  2:15.27  3:00.19                                    
 11 Trevison, Rick            60 SWIM                 3:10.00    3:13.70  
       44.31  1:32.46  2:24.49  3:13.70                                    
 
Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galletly, Sandy           60 SCAQ                 5:04.45    5:01.03  
       35.26  1:13.44  1:51.76  2:30.72  3:09.08  3:47.19  4:24.87  5:01.03
  2 Geoghegan, Jack           60 CONN                 5:05.00    5:01.83  
       35.07  1:12.52  1:51.52  2:30.14  3:08.59  3:46.63  4:25.77  5:01.83
  3 Willert, Dan              60 GOST                 5:14.00    5:23.43  
       35.83  1:14.46  1:55.15  2:36.55  3:18.68  4:00.99  4:42.84  5:23.43
  4 Davis, Daniel H           60 CONN                 5:42.30    5:45.25  
       38.23  1:22.05  2:05.96  2:51.09  3:35.55  4:19.96  5:03.57  5:45.25
  5 Dillon, Thomas J          61 PCAT                 6:24.00    6:04.75  
       38.84  1:24.69  2:10.42  2:58.75  3:45.40  4:34.40  5:20.30  6:04.75
  6 Chaffee, Paul A           60 MICH                 6:20.00    6:15.74  
       39.43  1:24.38  2:12.50  3:00.52  3:51.07  4:39.42  5:28.78  6:15.74
  7 Hunt, John W              60  GSM                 6:32.50    6:26.15  
       43.27  1:30.63  2:17.62  3:06.78  3:56.71  4:47.38  5:37.65  6:26.15
  8 Gibbs, Jim                61 PCAT                 6:31.50    7:00.53  
       44.97  1:36.55  2:31.03  3:25.83  4:20.00  5:16.40  6:09.78  7:00.53
  9 Trevison, Rick            60 SWIM                 6:55.00    7:02.65  
       46.56  1:37.87  2:31.72  3:25.44  4:21.18  5:16.54  6:13.02  7:02.65
 
Men 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cazalet, Edward G         60  TAM                11:10.00   10:29.47  
       35.65  1:14.71  1:54.12  2:33.88  3:14.02  3:54.22  4:34.53  5:14.85
     5:54.95  6:35.08  7:15.23  7:55.51  8:35.14  9:14.63  9:53.62 10:29.47
  2 Tesch, Robert C           61 WILD                11:30.00   11:15.29  
       36.38  1:18.02  2:00.41  2:43.26  3:25.55  4:08.55  4:51.84  5:35.12
     6:18.46  7:02.27  7:45.36  8:28.55  9:10.41  9:52.68 10:34.71 11:15.29
  3 Goldstein, Mel            64  ISF                12:45.00   11:56.12  
       41.10  1:25.18  2:11.00  2:55.65  3:42.53  4:27.03  5:13.30  5:58.12
     6:44.59  7:28.87  8:14.61  8:59.01  9:44.56 10:28.35 11:14.10 11:56.12
  4 Davis, Daniel H           60 CONN                11:55.00   11:58.23  
       40.33  1:26.32  2:12.56  2:59.37  3:45.32  4:31.24  5:16.97  6:02.79
     6:47.24  7:32.89  8:17.17  9:02.68  9:47.77 10:32.63 11:16.24 11:58.23
  5 Chaffee, Paul A           60 MICH                13:00.00   12:30.76  
       57.71  1:22.01  2:33.89  5:48.04  7:47.37  9:23.37 10:59.80 12:30.76
  6 Hunt, John W              60  GSM                13:42.50   13:47.10  
       42.52  1:30.64  2:19.25  3:10.29  4:00.86  4:53.36  5:46.06  6:39.61
     7:32.63  8:26.86  9:20.90 10:15.93 11:09.80 12:04.66 12:57.46 13:47.10
  7 Trevison, Rick            60 SWIM                14:30.00   14:41.71  
       47.76  1:40.90  2:35.31  3:32.27  4:28.23  5:25.48  6:22.11  7:18.75
     8:15.34  9:11.76 10:08.46 11:04.62 12:00.08 12:56.34 13:51.17 14:41.71
  8 Tripp, Thomas N           60 GOST                16:50.00   16:35.55  
 
Men 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galletly, Sandy           60 SCAQ                19:44.60   19:51.97  
       36.00  1:15.46  1:55.32  2:36.05  3:15.74  3:56.35  4:36.26  5:16.52
     5:52.05  6:37.00  7:10.04  7:57.95  8:38.24  9:19.21  9:58.83 10:39.43
    11:19.44 12:00.17 12:40.00 13:20.23 13:59.68 14:39.77 15:19.62 15:59.69
    16:39.26 17:18.97 17:57.96 18:37.34 19:15.74 19:51.97                  
  2 Willert, Dan              60 GOST                21:00.00   21:36.17  
       36.78  1:18.74  2:01.47  2:44.63  3:26.87  4:10.02  4:52.54  5:36.37
     6:19.09  7:02.68  7:45.51  8:29.64  9:13.68  9:57.62 10:41.12 11:25.21
    12:09.50 12:53.22 13:36.79 14:21.31 15:04.75 15:49.45 16:32.83 17:16.74
    18:00.46 18:44.83 19:27.73 20:11.63 20:54.82 21:36.17                  
  3 Monahan, Richard S        61 SOFM                24:50.00   24:09.44  
       41.99  1:28.18  2:16.17  3:02.81  3:52.42  4:40.09  5:29.83  6:17.21
     7:06.56  7:54.47  8:43.57  9:31.34 10:20.41 11:08.49 11:58.10 12:46.36
    13:35.68 14:23.98 15:13.55 16:02.26 16:51.81 17:40.23 18:29.57 19:18.30
    20:07.73 20:55.65 21:45.69 22:33.72 23:22.28 24:09.44                  
  4 Dillon, Thomas J          61 PCAT                25:30.00   24:18.54  
       39.82  1:25.98  2:13.94  3:03.41  3:51.95  4:41.29  5:30.03  6:19.21
     7:07.67  7:57.52  8:45.31  9:34.92 10:23.02 11:12.10 12:00.34 12:49.60
    13:38.43 14:27.54 15:15.91 16:04.69 16:53.72 17:43.30 18:32.34 19:22.29
    20:10.79 21:01.22 21:50.25 22:42.21 23:31.50 24:18.54                  
  5 Bolz, Dietrich G          63  NEM                23:40.00   25:22.95  
       39.74  1:25.05  2:12.46  3:02.75  3:53.36  4:43.80  5:35.06  6:25.86
     7:17.04  8:08.21  9:00.31  9:52.44 10:44.65 11:37.60 12:30.53 13:22.08
    14:14.10 15:05.19 15:57.18 16:49.50 17:41.67 18:32.53 19:25.34 20:17.86
    21:09.87 22:01.06 22:53.43 23:44.69 24:35.07 25:22.95                  
  6 Convey, John F            64 BRCK                27:55.00   28:09.06  
  7 Hochstrasser, John M      64 GOST                31:34.00   33:53.31  
       56.80  1:59.41  3:05.82  4:10.20  5:16.75  6:21.96  7:29.97  8:36.09
     9:44.26 10:50.10 11:58.95 13:06.12 14:14.76 15:21.66 16:30.33 17:38.17
    18:48.22 19:56.75 21:07.64 22:16.01 23:28.06 24:36.86 25:50.13 26:59.24
    28:10.78 29:19.19 30:29.61 31:39.26 32:50.83 33:53.31                  
 
Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geoghegan, Jack           60 CONN                   33.00      33.18  
  2 Heimann, Jon L            60 O*H*                   35.00      34.90  
  3 Freshley, Mike R          61 SDSM                   36.00      37.67  
  4 Murff, Don                61 TXAM                   40.00      37.98  
  5 Diehl, David J            61 TERR                   39.98      38.18  
  6 Gibbs, Jim                61 PCAT                   41.30      40.52  
  7 Adams, Robert W           64  OMM                   41.77      42.79  
  8 Hochstrasser, John M      64 GOST                   43.46      44.37  
 
Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cazalet, Edward G         60  TAM                 1:19.00    1:15.59  
       36.35  1:15.59                                                      
  2 Roddin, Hugh J            60 ANCM                 1:23.00    1:20.19  
       40.93  1:20.19                                                      
  3 Quigley, George J         62  ISF                 1:23.50    1:20.34  
       38.90  1:20.34                                                      
  4 Lokensgard, Erik          60 MICH                 1:25.00    1:20.88  
       38.75  1:20.88                                                      
  5 Evans, Ricky L            61 SDSM                 1:22.00    1:24.47  
       39.76  1:24.47                                                      
  6 Gibbs, Jim                61 PCAT                 1:35.30    1:33.28  
       45.00  1:33.28                                                      
  7 Diehl, David J            61 TERR                 1:32.79    1:36.73  
       44.67  1:36.73                                                      
  8 Convey, John F            64 BRCK                 1:37.00    1:36.84  
       49.20  1:36.84                                                      
  8 Jackson, Peter T          62  TWC                 1:34.00    1:36.84  
       44.73  1:36.84                                                      
 10 Tripp, Thomas N           60 GOST                 1:40.39    1:38.48  
 11 Learmonth, William R      63 GOST                 1:46.32    1:39.98  
       48.54  1:39.98                                                      
 12 Monahan, Richard S        61 SOFM                 1:53.00    1:45.44  
       50.25  1:45.44                                                      
 13 Hochstrasser, John M      64 GOST                 1:38.37    1:45.68  
       47.80  1:45.68                                                      
 -- Heimann, Jon L            60 O*H*                 1:17.00         DQ  
       38.95       DQ                                                      
 
Men 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cazalet, Edward G         60  TAM                 2:44.00    2:49.00  
       39.41  1:22.12  2:06.88  2:49.00                                    
  2 Quigley, George J         62  ISF                 2:59.90    2:53.36  
       42.51  1:26.37  2:10.44  2:53.36                                    
  3 Roddin, Hugh J            60 ANCM                 3:02.00    2:56.83  
       43.46  1:28.87  2:14.25  2:56.83                                    
  4 Heimann, Jon L            60 O*H*                 2:58.00    3:00.81  
       43.45  1:29.56  2:18.19  3:00.81                                    
  5 Lokensgard, Erik          60 MICH                 3:00.00    3:02.87  
       47.19  1:32.87  2:20.19  3:02.87                                    
  6 Convey, John F            64 BRCK                 3:28.00    3:25.12  
       50.81  1:41.86  3:25.12                                             
  7 Crowley, William H        63 PCAT                 3:30.00    3:26.98  
       50.74  1:42.40  2:35.71  3:26.98                                    
  8 Adams, Robert W           64  OMM                 3:28.58    3:27.14  
       46.59  1:39.24  2:34.40  3:27.14                                    
  9 Gibbs, Jim                61 PCAT                 3:35.00    3:32.25  
       48.48  1:44.81  2:41.78  3:32.25                                    
 10 Tripp, Thomas N           60 GOST                 3:59.00    3:51.52  
              1:55.91  2:56.82  3:51.52                                    
 11 Hochstrasser, John M      64 GOST                 3:45.47    3:54.59  
       53.55  1:54.42  2:56.05  3:54.59                                    
 -- Learmonth, William R      63 GOST                 4:01.11         DQ  
       49.66  1:44.30  2:43.07       DQ                                    
 
Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schiltz, Jack H           60 VMST                   40.20      38.27  
  2 Loewe, Raymond D          60  GSM                   38.50      38.51  
  3 Freshley, Mike R          61 SDSM                   38.00      39.32  
  4 Stover, John C            61 MICH                   41.40      39.89  
  5 Jackson, Peter T          62  TWC                   40.80      40.41  
  6 Perilman, Jim             63  WCM                   41.80      41.32  
  7 Bechtol, Ken P            60 O*H*                   45.50      46.69  
  8 Diehl, David J            61 TERR                   47.21      46.81  
 
Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schiltz, Jack H           60 VMST                 1:30.50    1:25.45  
       40.53  1:25.45                                                      
  2 Loewe, Raymond D          60  GSM                 1:26.20    1:26.28  
       40.76  1:26.28                                                      
  3 Stover, John C            61 MICH                 1:31.50    1:27.95  
       42.46  1:27.95                                                      
  4 Perilman, Jim             63  WCM                 1:35.30    1:34.49  
       44.78  1:34.49                                                      
  5 Jackson, Peter T          62  TWC                 1:33.00    1:35.54  
       44.82  1:35.54                                                      
  6 Crowley, William H        63 PCAT                 1:35.00    1:36.15  
       45.57  1:36.15                                                      
  7 Bechtol, Ken P            60 O*H*                 1:46.00    1:46.95  
       49.43  1:46.95                                                      
 -- Freshley, Mike R          61 SDSM                 1:25.00         DQ  
       41.64       DQ                                                      
 
Men 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stover, John C            61 MICH                 3:15.00    3:11.68  
       43.24  1:33.03  2:23.02  3:11.68                                    
  2 Loewe, Raymond D          60  GSM                 3:10.00    3:11.89  
       42.06  1:29.29  2:20.14  3:11.89                                    
  3 Freshley, Mike R          61 SDSM                 3:09.00    3:12.50  
       41.12  1:29.17  2:20.29  3:12.50                                    
  4 Schiltz, Jack H           60 VMST                 3:15.30    3:16.64  
       44.70  1:32.19  2:24.83  3:16.64                                    
  5 Crowley, William H        63 PCAT                 3:30.00    3:27.72  
       47.37  1:38.91  2:34.31  3:27.72                                    
  6 Perilman, Jim             63  WCM                 3:40.06    3:39.02  
       49.33  1:44.99  2:42.96  3:39.02                                    
  7 Jackson, Peter T          62  TWC                 3:33.00    3:39.15  
       49.53  1:46.46  2:44.52  3:39.15                                    
  8 Medici, John C            64 O*H*                 3:28.00    3:45.71  
       47.42  1:42.54  2:42.49  3:45.71                                    
  9 Bechtol, Ken P            60 O*H*                 3:52.00    4:02.65  
              1:55.28  2:58.75  4:02.65                                    
 
Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muter, C W                60 SDSM                   30.27      29.83  
  2 Smith, Ian S              61 YMCA                   32.00      30.15  
  3 Schiltz, Jack H           60 VMST                   31.40      32.19  
  4 Kitchell, Richard W       62 NCMS                   31.79      32.35  
  5 Quigley, George J         62  ISF                   37.10      34.56  
  6 Goldstein, Mel            64  ISF                   35.00      34.74  
  7 Convey, John F            64 BRCK                   36.70      35.73  
  8 Hunt, John W              60  GSM                   36.10      37.38  
  9 Tripp, Thomas N           60 GOST                   37.65      37.78  
 10 Perilman, Jim             63  WCM                   37.30      38.59  
 -- Monahan, Richard S        61 SOFM                   47.00         DQ  
 
Men 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muter, C W                60 SDSM                 1:10.88    1:13.13  
       32.52  1:13.13                                                      
  2 Kitchell, Richard W       62 NCMS                 1:12.70    1:13.73  
       35.41  1:13.73                                                      
  3 Roddin, Hugh J            60 ANCM                 1:18.00    1:14.75  
       34.80  1:14.75                                                      
  4 Goldstein, Mel            64  ISF                 1:25.00    1:20.98  
       39.50  1:20.98                                                      
  5 Perilman, Jim             63  WCM                 1:35.30    1:38.56  
       46.71  1:38.56                                                      
 
Men 60-64 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitchell, Richard W       62 NCMS                 2:59.75    2:54.72  
       38.12  1:22.90  2:08.85  2:54.72                                    
  2 Roddin, Hugh J            60 ANCM                 3:10.00    2:58.33  
       36.42  1:21.63  2:09.55  2:58.33                                    
  3 Lokensgard, Erik          60 MICH                 3:30.00    3:28.32  
       46.45  1:39.16  2:33.26  3:28.32                                    
  4 Stover, John C            61 MICH                 3:30.00    3:28.66  
       47.04  1:41.41  2:36.15  3:28.66                                    
  5 Macartney, Norman S       64 NCMS                 5:08.23    5:14.75  
     1:02.45  2:23.33  3:48.57  5:14.75                                    
 
Men 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cazalet, Edward G         60  TAM                 2:44.00    2:45.13  
       35.73  1:17.41  2:07.58  2:45.13                                    
  2 Muter, C W                60 SDSM                 2:42.23    2:45.40  
       34.78  1:18.37  2:09.34  2:45.40                                    
  3 Galletly, Sandy           60 SCAQ                 2:44.60    2:46.75  
       36.79  1:21.53  2:10.00  2:46.75                                    
  4 Freshley, Mike R          61 SDSM                 2:51.50    2:56.42  
       35.05  1:22.90  2:15.24  2:56.42                                    
  5 Murff, Don                61 TXAM                 3:15.00    3:00.76  
       38.52  1:24.23  2:18.96  3:00.76                                    
  6 Kitchell, Richard W       62 NCMS                 2:58.13    3:02.64  
       36.39  1:24.86  2:20.81  3:02.64                                    
  7 Willert, Dan              60 GOST                 2:55.55    3:03.31  
       36.44  1:26.90  2:22.14  3:03.31                                    
  8 Lokensgard, Erik          60 MICH                 3:08.00    3:14.84  
       44.83  1:32.21  2:33.27  3:14.84                                    
  9 Quigley, George J         62  ISF                 3:05.50    3:15.19  
       46.49  1:37.00  2:35.48  3:15.19                                    
 10 Crowley, William H        63 PCAT                 3:20.00    3:15.42  
       43.74  1:35.74  2:29.89  3:15.42                                    
 11 Davis, Daniel H           60 CONN                 3:14.20    3:18.55  
       45.60  1:40.28  2:36.98  3:18.55                                    
 12 Macartney, Norman S       64 NCMS                 4:04.78    4:16.48  
       57.90  2:03.75  3:17.87  4:16.48                                    
 
Men 60-64 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cazalet, Edward G         60  TAM                 6:10.00    5:58.39  
       37.20  1:22.14  2:06.38  2:51.11  3:43.60  4:38.39  5:19.42  5:58.39
  2 Galletly, Sandy           60 SCAQ                 6:04.55    6:01.06  
       39.75  1:23.05  2:13.01  2:59.68  3:51.90  4:43.72  5:24.02  6:01.06
  3 Roddin, Hugh J            60 ANCM                 6:40.00    6:17.50  
       36.84  1:20.94  2:11.79  3:00.70  3:56.85  4:50.57  5:35.75  6:17.50
  4 Kitchell, Richard W       62 NCMS                 6:31.25    6:29.82  
       39.12  1:21.88  2:12.49  3:02.05  4:01.04  4:59.27  5:45.82  6:29.82
  5 Lokensgard, Erik          60 MICH                 6:45.00    6:37.33  
       44.55  1:36.79  2:24.57  3:10.80  4:08.68  5:07.79  5:53.00  6:37.33
  6 Barry, Andy               60   IM                 7:24.00    6:51.24  
       40.36  1:29.83  2:28.75  3:27.26  4:19.40  5:13.80  6:02.38  6:51.24
  7 Crowley, William H        63 PCAT                 7:05.00    7:05.50  
       45.14  1:37.38  2:36.52  3:33.07  4:30.55  5:28.10  6:18.27  7:05.50
  8 Davis, Daniel H           60 CONN                 8:03.20    7:14.96  
       50.39  1:53.90  2:47.69  3:41.60  4:44.30  5:46.57  6:31.59  7:14.96
 -- Macartney, Norman S       64 NCMS                 8:31.65         DQ  
       53.94  2:12.67  3:27.54  4:44.64  5:57.93  7:10.90  8:11.94       DQ
Sponsor #20Sponsor #44Sponsor #35Sponsor #45Sponsor #52
Sponsor #47Sponsor #14Sponsor #50Sponsor #13Sponsor #49Sponsor #33Sponsor #25
Sponsor #43Sponsor #42Sponsor #36Sponsor #29Sponsor #21Sponsor #41Sponsor #51